273
274
226
269
Strefa ekspertów HVACR

Centrala wentylacji a presostaty

Witam,

Mam pytanie techniczne... Czy do centrali wentylacyjnej wyposażonej w dwa wentylatory na każdy kanał należy zamontować tyle presostatów ile wentylatorów?
Centrala już jest "otworowana" i ma wyprowadzone krućce pod 4 presostaty wentylatorów, jednak jak zwykle ze względu na cięcie kosztów pojawia się pytanie czy nie da się ich zaślepić? W teorii wskazania presostatów znajdujących się w 1 kanale będą jednakowe...
Proszę o poradę. Może ktoś z Was już coś takiego robił?

1 na wentylator, a drugi na filtr. Nawet w jednym kanale wentylacyjnym będą one spełniały różne zadania. A najlepiej trochę poczytać do czego służą presostaty

tak zgadza się... ale mi chodzi o to że w kanale mam dwa wentylatory (dwa niezależne silniki obok siebie dla nawiewu i analogicznie wyciągu) chodzi o duże centrale. Pytanie zaś dotyczy czy dla takiego przypadku wymagane są dwa presostaty dla wentylatorów czy starczy jeden...

jeden presostat na dwa wentylatory

W tym wypadku może być jeden presostat,ponieważ na dużej centrali masz dwa wentylatory,takze sprawa rozwiązana.

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.