Jednym z produktów zgłoszonych do konkursu na Najciekawszy Produkt 2014 roku jest centrala wentylacyjna FEN 400. Centrala ta została zaprojektowana z myślą o obsłudze instalacji wentylacji mechanicznej małych obiektów budowlanych, m.in. domów, sklepów, małych warsztatów usługowych.

Centrala wentylacyjna FEN 400 w konkursie na NAJCIEKAWSZY PRODUKT 2014
Centrala wentylacyjna FEN400 jest urządzeniem, którego zadaniem jest odpowiednie przygotowanie powietrza świeżego nawiewanego do pomieszczenia, jak i wykorzystanie powietrza wywiewanego (usuwanego z pomieszczenia) w celu odzysku ciepła (rekuperacji) przed jego wyrzutem na zewnątrz, co pozwala obniżyć koszty eksploatacyjne wymiany powietrza.

Wyposażenie wewnętrzne centrali wentylacyjnej FEN400 stanowią: filtry panelowe powietrza świeżego i wywiewanego, zaopatrzone w tkaninę klasy G4 lub F5 lub F7, wysokosprawny wymiennik płytowy, przeciwprądowy (sprawność temperaturowa do 92%) do odzysku ciepła – popularnie nazywany rekuperatorem, zespół przepustnic bypassu (obejścia wymiennika) na rzecz pracy w okresie letnim oraz funkcji odszronienia wymiennika w okresie zimowym, wysokosprawne wentylatory z silnikami elektronicznie komutowanymi pozwalającymi na płynną regulację obrotów – wydajności, skrzynka elektryczna automatyki oraz elementy pomiarowe (czujniki temperatury, presostaty ciśnienia), okablowanie.

Zwarte w budowie i niewielkich wymiarów urządzenie powinno ułatwić umiejscowienie i montaż w budynku, a przy estetycznym montażu może być eksponowane jak zwykły mebel czy urządzenie tupu lodówka czy pralka.


Ciecholewski Wentylacje na Forum Wentylacja / Salon Klimatyzacja Ciecholewski Wentylacje na Forum Wentylacja / Salon Klimatyzacja Ciecholewski Wentylacje na Forum Wentylacja / Salon Klimatyzacja