273
274
226
276
Strefa ekspertów HVACR

brak wentylacji

Pracuję w szkole jako konserwator i mam problem z wentylacją która nie ciągnie ale dmucha zimne powietrze do klasy .Zaproponowałem pani dyrektor że aby odwrócić ciąg trzeba wykonać napowietrzanie szkoły a żeby nie stracić na cieple trzeba zastosować wymiennik który będzie odzyskiwał ciepło wydalane poprzez wentylacje i będzie doprowadzał świerze powietrze do szkoły i dla mnie to jest sprawa załatwiona.Szkoła podlega pod urząd i karzdy taki pomysł podlega weryfikacji przyszedłpan inspektor stwierdził że pomysł jest do bani i że nic nie da i na tym się skończyło. Gdybym miał jakąś podkładkę na ten temat to dyrektorka walczyłaby o to napowietrzanie a tak to wszystko zostaje po staremu.

"podkładką" niech będzie to że jeśli z komina "dmucha" to znaczy że szkoła nie spełnia przepisów prawa budowlanego.brak wentylacji niesie za sobą prawdopodobieństwo zasłabniecia dzieciaków i nauczycieli przebywających w takich niewentylowanych pomieszczeniach. Dalej skutkuje to ogólnym "zamuleniem" dziatwy a to z kolei przekłada się na ich wyniki w edukacji. to zaś skutkuje tym że mały odsetek tych dzieci pójdzie dalej do renomowanych szkół, uczelni itp. Szkoła będzie coraz niżej w rankingu szkół. a kto za to odpowie przed kuratorem??? tak jest!! Pan/i Dyrektor.

Przecierz inspektor jurz szkołę skończył! Po co więc mu swierze powietrze?
W ścianie miedzy klasą a korytarzem zamontuj
http://www.flopsystem.pl/index.asp?Block=Step4&IDOferty=4&ItemID=6400&ID3=49&CatId=49&CatId2=4007&grupa=6&kolor=E6F0FA
Na koćcach korytarza
http://www.flopsystem.pl/index.asp?Block=Step4&IDOferty=4&ItemID=6402&ID3=49&CatId=49&CatId2=4009&grupa=6&kolor=E6F0FA
i po kłopocie. Bez inspektora!

nic to nie da !!!!!!!!!!zrobisz tylko przeciąg i wyziębisz klase.pomyśl o tym że na lekcji jest od 20 do 30 uczniów którzy zużywają po 20m3 tlenu na godzine i przewód wentylacyjny musiał by wtedy dodbierać około 450m3/h.Najlepszym rozwiązaniem jest wentylacja mechaniczna!!!!!!!!!!!!

Proponuję zadzwonić do firmy PM Projekt. Znają się na tego typu problemach. www.pmprojekt.com.pl

a ja proponuje otwierać okna

a ja proponuje nawiewniki!!!!!!!!!!!!

A ja proponuje argumenty za i przeciw a nie podawanie tyt. troszke szcunku panie mgr!!!
.Aleksander POZNAN

Przecież jest wszystko dobrze - do sal jest nawiewane świeże powietrze - dzieci się nie poduszą

DUŻO W TYM PRAWDY!!! TO CO POWINNA ROBIĆ WENTYLACJA NAWIEWNA ROBI WENTYLACJA WYWIEWNA.ALE TLENEK WĘGLA WYDYCHANY ZOSTAJE.NA ZDROWY ROZSĄDEK TO JEDEN PRZEWODZIK WENTYLACJI GRAWITACYJNEJ NIE DA RADY WYMIENIĆ POWIETRZA W ILOŚCI WYSTARCZAJĄCEJ DLA ILOŚCI OSÓB W KLASIE.DLATEGO POWINNO SIĘ PROJEKTOWAĆ SZKOŁY Z WENTYLACJĄ MECHANICZNĄ NAWIEWNO-WYWIEWNĄ.

od kiedy to wydychamy tlenek węgla

jesteś bardzo szczegółowy panie mgr.ale myśle że na temat funkcjonowania wentylacji nie wiele możesz powiedzieć "gimnazjalista" a nie mgr.

wokoło sami mistrzowie, tylko robić nie ma komu

Widze że niestety mimo iz jest tyt.to pozatym nicccc,zero dyplomacji i ogłady sznowny panie nietety za jakosc się płaci, a jerzeli chodzi o PRACE niestety powinien pan wejść na stone np.usł. Kominiaskie i tam prosić o pomoc i ewentualnie o porade. Niestety łatwiej jest pyskowac niż dziłać.

przetłumacz, bo nie mogę cię rozczytać

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.