Gość: dżaba
2008-03-20 00:00
#1
brak wentylacji
Witam
proszę Was o porade. Zamieszkałam w domu po rodzicach męża. Nie ma żadnej wentylcji, do tego zła izolacja zewnętrzna, więc jest wilgoć i pleśń. Planuje remont-zarówno poprawa izolacji zew. jak i wymiana okien. Nieby się orientuje że są różne nawiewniki itp. ale im więcej czytam tym mniej wiem. Więc podpowiedzcie co powinnam zainstalować bo z wilgocią nie mam ochoty mieszkać. Potraktujcie mnie prszę jak tabula rasa i pisząc ewent.odpowiedzi piszcie jak dla 5-cio latka. Z góry dziękuje
Gość: Archie
2008-03-20 00:00
#2
Wszystko zależy od tego ile chcecie przeznaczyć kasy na wentylację. Najlepsza będzie rekuperacja.
Gość: dżaba
2008-03-20 00:00
#3
a tak coś może jaśniej. W takich tematach jestem zielona
Gość: Archie
2008-03-20 00:00
#4
Zielona? Pewnie dlatego masz nick z żabą:)
Rekuperacja to wentylacja z odzyskiem ciepła. Jest kosztowna i trzeba rozprowadzić instalację kanałową po domu, a nie zawsze jest to takie łatwe.
Gość: dżaba
2008-03-21 00:00
#5
no tak wszystko co dobre jest kosztowne. Faktycznie z założeniem instalacji mogłby być problem. Niestety jak się w przydziale "dostało" starą chatę to ze wszystkim jest kłopot.A można to jakoś policzyć ile to ok. wyniesie? tylko wg powierzchni czy ilości pomieszczeń? No i może jakaś tańsza alternatywa do tego? I tak coś musze zrobić a jak juz robić to to musi działać.
Dziękuje
P.S. dżaba to nie od koloru, dłuższa historyjka
Ps.twój nick kojarzy mi się z kuzynem arczim
Gość: Archie
2008-03-21 00:00
#6
Cena zależy od urządzeń, automatyki, zastosowanych kanałów, robocizny itd. Średni domek to rząd 15-20 tys. netto. Alternatywa to np. wentylacja wyciągowa w pomieszczeniach brudnych i nawiewy w pomieszczeniach czystych. Cena zależy od ilości wentylatorów, ich wersji oraz ilości nawiewników. Taka inwestycja powinna się zamknąć w kwocie 5-10 tys. netto. Najlepiej jak zgłosisz się do firmy (dla porównania możesz kilku firm) o wycenę. Porównasz sobie ceny, zwracając również uwagę na zaoferowane urządzenia.
Pozdrawiam
P.S. Nick może się ze wszystkim kojarzyć:) Szerokie pole do interpretacji:) lub też nadinterpretacji:)
Gość: T. Brzęczkowski
2008-03-21 00:00
#7
dom 150 m2 na skrzynce ( droższa lepsza wersja) rozprężnej z wykonaniem to 9000 na dobrej centrali 11000 na bardzo dobrej centrali netto!
Gość: Archie
2008-03-21 00:00
#8
No i wywołałem wilka z lasu. Patrz post powyżej:) Nie może Pan sobie poszukać innego forum do naciągania na swoje usługi???
Gość: T. Brzęczkowski
2008-03-21 00:00
#9
Może nie chciałbym, by zrażał Pan ludzi do robienia skutecznej wentylacji nieznajomością rynku?
Gość: Archie
2008-03-21 00:00
#10
O to niech się Pan nie martwi. Niech wróci do swoich kranów bezdotykowych i słomek na ścianach z odkurzaczem.
Gość: jacko
2008-03-21 00:00
#11
Tak jak nie przepadam za TB (a raczej za jesgo postami) to tutaj się zgadzam co do ceny. Pozdr
PS. ARCHIE co ty taki nerwowy.
Gość: S MARC
2008-03-24 00:00
#12
"dżaba" tu tracisz czas. Tu najczęściej piszą o wpływie grawitacji na wentylację, lub o usprawnianiu grawitacji. Jak chodziłaś do podstawówki to chyba pamiętasz co to jest grawitacja? Na razie masz oferty chałupników, a nie poważnych biznesmenów czy fachowców. Tylko Pan T. B na tym Forum podaje dane wiarygodne oferty katalogowe, ale są też nieliczne biura zajmujące się projektowaniem. Na obecne czasy jedynym rozwiązaniem jest zrobienie wentylacji z rekuperatorem ciepła. Jak oglądasz TV, to eksperci od zdrowia, (nieliczni co czytają jeszcze prasę zagraniczną a nie strajkują, bo się chcą w TV pokazać, że umieją jeszcze czytać, co jest wśród lekarzy szczytem możliwości z uwagi na działalność naukową) to piszą bardzo źle o klimatyzacji. Jak chcesz znać zalecenia UE to trzeba przestudiować PN- EN 13 779 - po angielsku, a tego 5 latek jeszcze nie potrafi! Choć musisz wziąć pod uwagę zalety takiego budynku z grzybem bez wentylacji. Wyliczam: Taki budynek może być za bardzo wilgotny, a więc niepalny. Wilgotny materiał strasznie dymi, co widać na kilometry. Ponadto ogień w takim budynku z braku tlenu sam zgaśnie. Na potwierdzenie opowiem Ci historyjkę wziętą z życia.Niedawno pisałem o Sanepidach w Gdańsku, też nie mają wentylacji, a co roku jest odbiór kominiarski budynku. Chciałem o potwierdzenie tego faktu, ale tam zaczął się tam właśnie remont. No i wtedy zgodnie z przewidywaniem nie pilnowanie ekipy remontowej z karabinem w ręku doprowadziło do pożaru. Podobno nastąpił samozapłon lakieru. Straż pożarna pochwaliła Dyrekcję za brak wentylacji budynku, bo tylko dzięki temu ogień się nie rozprzestrzenił i zabytkowy budynek z początku XXw ocalał, aby dalsze pokolenie urzędników pracowało z objawami kwasicy mózgu. Szkoda, że zalali komputery i na odpowiedź jakie mieli S co2 w pokojach będę czekał i czekał. Bo oni jak oceniam po kolejnych pismach mają prawdopodobnie S co2 >> NDS ( i o ile rozumiem angielski nie mieścili by się w kategorii IV budynku - może w 40, ale ja już zapomniałem łacińskie numery powyżej X i tego nie zapiszę po łacinie, może tak Kat byd. IVX?). Ale to łatwo ocenić pomimo braków PN- EN w dostosowaniu do warunków Polski.Czytając komunikaty PPIS o wynikach badań wody naprawdę, że nie mumieją czytać ustaw- widać też te stężenia: oni już nawet nie zauważają braku laboratorium, a wydają komunikaty o wodzie pitnej i zgodności z ustawą. Tak się do tego przyzwyczaili, że nawet w 2007 r. nie zauważyli, że w Polsce "państwie prawa" przez 8 miesięcy nie było ustawy jak ją badać!
A tak na marginesie, to poza przypadkami raka u pracowników, jak u innych obywateli mających taki jak ty problem z wentylacją są szczęśliwi, bo takie jest to działanie endorfiny- działa podobnie jak morfina. Jak zasadzisz grzybki halucynogenne, to też nie zaóważysz pleśni. Ceń więc to, co masz legalnie i chcesz się tego pozbyć? Dżaba już pytając ryzykujesz nie tylko utratą forsy (na ignorantów, ale i całym majątkiem czyli zagrzybionym domem. Dodam, że jak by twoi teściowie żyli to mąż by nie odziedziczył jeszcze domu i miała byś na karku teściową.
  • 1