Gość: miner
2007-10-28 00:00
#1
palenie w piecach Klimosza Ling Duo Kombi
Mam nowy piec klimosza Ling Duo Kombi, 28KW z podjnikiem. Czytając wcześniejsze problemy stwierdzam, że mam te same kłopoty. Co do dymu z podajnika, serwisant stwierdził, że dzieje się tak przy małej ilości peletu w podajniku. Faktycznie po zasypaniu minimum 3 worków po 20 kilo dymu nie ma, ale czy powinno się wogóle dymić - nie sądzę. Co do ustawień to faktycznie jest to wkurzające , trzeba naprawde napracować się by ustawić ten piec. Narazie doszedłem do stanu, że piec się nie wyłącza i pracuje już 48 godzin. Teraz mam problem z ustawieniem spalania w taki sposób by nie powstawał spiek, nie wim czemu tak się dzieje, może ktoś mi odpowie na to. Może to wina małego dopływu powietrza, czy dużego ciągu komina, a może trzeba dostroić czasy w sterowniku. Nie wiem, może ktoś pomoże z tym problemem.
Gość: tina1972
2007-10-28 00:00
#2
eksploatuje kocioł innej firmy,ale mogę potwierdzić, przy małej ilości węgla dym się pojawia. Dlatego podajnik ma gumową uszczelkę. jeśli zaś chodzi o spieki to w moim kotle zmniejszyłem ilość powietrza oraz zwiększyłem czas między kolejnymi cyklami włączenia podajnika. Miałem też problemy z gaśnięciem kotła. Na poczatek ustawiłem krótkie czasy przepalania, ale z czasem (2-3 dni)jak nazbierało się popiołu zacząłem wydłużać czas, obecnie jest 20 minut (zaczynałem od 5 minut)
Gość: sanitsystem
2007-11-02 00:00
#3
nie powinno dymic sie z podajnika. słaby ciag kominowy albo brak nawiewu powietrza do kotłowni albo i to i to.
Gość: Mateusz
2008-12-02 00:00
#4
Faktycznie nie może wydymiać. Jest to opisane w innym temacie na forum więc nie będę się rozwodził.
Jeśli ktoś się wypowiada to proszę dokładnie przepisywać nazwę kotła. Nie spotkałem się z kotłem "LING DOU KOMBI".
Jest LING DUO lub LING COMBI zależnie od konstrukcji wykonania. Różnią się również pod względem stosowanych mocy. Odsyłam np do cennika firmy Klimosz.

wracając do tematu.
Jeśli powstają spieki to jest za dużo powietrza. Dawniej taki sposób odprowadzania popiołu stosowano w kotłach przemysłowych. Dawano dużo powietrza popiół płyna i w takiej formie go odprowadano. W kotłach małej mocy nie stosuje się tego typu rozwiązań.
Inną sprawą są nastawy kotłów retortowych zależne od mocy i stosowanych paliników.
Jeśli ktoś zainteresowany postaram się pomódz.
Kotły z podawaniem automatycznym mają parametr o nazwie czas przytłumienia. Dla eko-groszku można go ustawic nawet na 40 min. W przypadku cofania żaru skrócić ten czas o pare minut ale nie powinien być krótszy niż 30 min.

Pozdrawiam
Gość: Przemek
2009-10-14 00:00
#5
Witam Serdecznie
Czy taka nazwa pieca czy sraka - co za różnica! Po prostu czeski błąd i nie polemizował bym nad tym, każdy wie o co chodzi… Powracając do tematu ustawień pieca i ogólnej problematyki z nim związanej: Od dwóch lat Jestem "szczęśliwym" posiadaczem w/w. pieca powiem tylko tyle - jak ktoś chce to go oddam za darmo, ponieważ mam już dość ustawiania za każdym razem i spędzania kilku dni przy jego regulacji. Kiedyś przeczytałem, że jak się już sprawdzi dany rodzaj eko-groszku to będzie okej… Powiem tylko tyle - gówno prawda! Każda partia nawet tego samego producenta różni się diametralnie i tak naprawdę jedynym ratunkiem jest zakup kilku ton od razu i nadzieja, że tym razem się uda.
Ponadto jak słucham ludzi chwalących te piece to za każdym razem zadaje sobie pytanie… Skoro tak chwalicie to dlaczego na forach internetowych roi się od pytań i problemów.
Kończąc moje wywody pozdrawiam i życzę powodzenia, ponieważ ja w przyszłym roku zamieniam tego "mercedesa" na coś na gaz, ponieważ mam dość syfu w kotłowni i wiecznych problemów z ustawieniami tego pieca. Założę się z każdym, że wyjdzie to cenowo porównywalnie.
Gość: Ocena
2009-10-16 00:00
#6
Totalnie bezsensowna krytyka. Mam ten kocioł i nie mam żadnych problemów. Jak kupowałem to też sprzedawca krytykował bo miał drogo a w internecie dałem 1200 taniej za Klimosza. Rewelacyjny kocioł.
Gość: Mateusz
2009-11-24 00:00
#7
Jak poszuka się na forach internetowych to w ogromnej większości tematy zaczynają się od pytań. Z bardzo prozaicznego powodu. Ludzie chcą uzyskać informacji. A jeśli, ktoś nie potrzebuje informacji to się nie pyta wiec nie pozostawia śladu na forach.

I pewnie dlatego mówi się ogólnie ze internet jest na "NIE".

Nie będę tu ani uprawiał marketingu. Staram się tylko pomóc osobom które szukają informacji. Z takim założeniem powstawał internet.

Pozdrawiam
Gość: Psioniak
2009-12-10 17:25
#8
Witam
Posiadam piec Ling Combi i co do krytyki w zupełności się z nią zgadzam, lecz nie stać mnie na wymianę pieca. Osobiście uważam, że płacąc tyle pieniędzy za piec nie powinno mu się poświęcać tyle czasu a instrukcja powinna być dużo bardziej rozbudowana. Uważam też, że dostęp do tzw. ustawień serwisowych też powinien być ogólnodostępny. Każdy z parametrów powinien być opisany dokładnie czyli co do czego i jaki to ma wpływ na pracę pieca. A w instrukcji napisane jest NIC i dlatego tyle pytań pojawia się na forach.
Gość: nigol
2009-12-12 21:56
#9
Witam, jestem posiadaczem pieca Ling kombi 23 kw. Podajnik może dymić i jest to napisane w instrukcji żeby szczelnie zamykać pokrywę podajnika bo jakieś podciśnienie się tam robi.
U mnie wystąpił problem jedynie z pierwszym rozpaleniem, w związku z tym że nie mógł osiągnąć temperatury zadanej wyłączał się ciągle i trzeba było pilnować. Teraz ustawiony: czas podawania 4s, czas przerwy 20s i czas podtrzymania 30min. wentylator na prawie minimum i z całego podajnika 4-5 worków po 30kg wychodzi 10l popiołu jak po papierosach.
Zalety: Piec jak piec... nic nadzwyczajnego...
Wady: Brak sterowania wentylatorem... wymaga cierpliwości w ustawianiu, często trzeba czyścić ale to akurat wszystkie retortowe...

Co do ustawień programatora, po zamontowaniu trzeba wezwać serwis na odbiór i wtedy odblokowują wszystkie ustawienia, koszt zabawy jakieś 200 zł...

Pozdrawiam,
Gość: meteorolog
2009-12-19 14:58
#10
Witam. Mam piec Ling 28KW. Spalam 175 kg wegla z Chwałowic na 7 dni. Przy temparurach obecnie panujących spala tą sama ilość wegla w 5 dni, jest około - 10 a nocą - 15 stopni. Powierzchnia ogrzewana to 260 m oraz dwa grzejniki w garażu. Temperatura w domu 23 stopnie w dzień i 21 stopni w nocy, zasobnik ciepłej wody 300 litrów o temperaturze 60 stopni. Moje ustawienia to czas podawania 5 s, czas przerwy 20 s i postoju 40 min. Wentylator przysłąnięty na max tzn jest szpara na około 0.5 cm na każdym z trzech otworów mierząc po zewnątrz. Jak był bardziej otwarty to przy niższych temperaturach na zewnątrz np -19 stopni robiły sie spieki. Ponadto jak za dużo powietrza to wydmuchiwało żar i wygasało w piecu. Latem spalałem 100 kg węgla na miesiąc ogrzewając tylko zasobnik ciepłej wody 300 l. Dodam, że posiadam zawór czterodrogowy sterowny siłownikiem, tak że na piecu jest stale około 55 stopni a na dom leci w zależności od temperatury w domu. Mam dwie pompy obiegowe jedna na do a druga na C.W.U. Pracuję sterownik A3000D w pełnej wersjii pogodowej. Jest to mój drugi piec wcześniej miałem Energoinwest 30 KW przez 10 lat. Zaś w domu rodziców od lat 70 tych używaliśmy pieca na muł.Takie robione z blachy. To było syfu dopiero i łażenia co chwila do pieca a rano i tak wygasło w piecu. Teraz to jest luxus, przez tydzień do piwnicy nie zaglądam. Pozdrawiam
Gość: meteorolog
2009-12-19 14:59
#11
W jednym miejscu napisałem - 19 stopni miało być -10. Pozdrawiam
Gość: Krzysztof Marczak
2009-12-20 11:06
#12
Witam wszystkich budujacych .Budujac dom człowiek musi wyjsc na przeciw wielu problemom,miedzyinnymi wybor pieca.W miare zgłebiania wiedzy ,wertowania informacji,wybor z prostego staje sie jednym z najciezszych. I akurat trafilo na mnie.Na piec chce wydac ok 10 tys.Mam trzech faworytów.Od naj. moim zdniem 1. ling combi,2.ling duo,3 kostrzewa fuzzy logic(ten ostatni jest chyba zbyt zaawansowany jak na moj gust,mysle ze troche stracil na funkcjonalnosci przez swoje dodatki ktorych nie mozna okiełznać).

Prowadze stolarstwo i obrabiam lite drzewo,wiec mam dostep do pelletu,mimo wszystko nie chce sie od niego uzaleznic.Szukam pieca w ktorym mozna spalic pellet i eko groszek + reczne spalnie.Duzo czytałem o combi ,ale przewaznie sa to posty na temat groszku.Moje pytanie jest nastepujace:
1.Jak spala sie pelet w combi?
2. Co warto kupic w pakiecie z piecem?
3. Jaka jest róznica miedzy stalowymi kotłami a zeliwem w czyszczeniu ,bo wszyscy na to narzekają,jak czest trzeba to robic.
.....pozdrawiawiam.....

....dodam tylko ze moj domek ma 140m2(max29+12styr.,dach 25 wełna.), 50m2 podłogowki,+200l wody.
Gość: zbychzbych
2010-09-19 16:56
#13
proszę napisz jaką masz instalację w budynku stary czy nowy typ ,
posiadam ten piec od zeszłego roku ale ciagle problemy bardzo nisk temperatura na grzejnikach i nie mozna ja podniec
Gość: Miky
2010-09-20 21:48
#14
Mam kocioł Ling Kombi 23 kW pow do ogrzania 110 m pełną pogodówkę instalacja miedziana i nie ma problemu z uzyskaniem ustawionej temp. w pokojach. Przyczyna chłodnych grzejników 1. może za mała moc kotła 2. za słaba pompa obiegu CO? 3. zapowietrzenie instalacji lub 4 jeżeli to stara instalacja po prostu rurki zatkane odłożonym kamieniem i obieg ciepłej wody jest słaby?
Gość: gość
2010-12-02 00:47
#15
Też mam linga kombi od ponad roku - moc kotła podnoszę na sterowniku - jest tam skala mocy od 1 do 13. Aby wejśc w to ustawienie trzeba dłuzej przytrzymac wciśniety czarny trójkatny przycisk (pod klapka sterownika.) Jeśli ustawiony jest fabrycznie to temperatura może byc dla grzejników za niska, a podlogówka dodatkowo czerpie z wychodżącej wody energię - mieszacz nie korzysta z wody porotnej lecz pobiera wodę z pieca. Podniesienie mocy zwiększa temeraturę wody na kotle.