273
274
276
226
Strefa ekspertów HVACR

zła wentylacja

Może i Korol nie rozumie tekstu czytanego, ale tego może się jeszcze nauczyć, a Ty nic nie rozumiesz i to zmienić już nie jest tak prosto.

"Zefirek" to wentylatorek stołowy. Załączyłbym zdjęcie ale nie ma możliwości.

Dzięki AWK za pomoc, ale na pewno Agnieszce nie chodziło o mieszacz stołowy (trudno to nazwać wentylatorem).

O ile mnie pamięć nie myli, to "Zefirek", jako wiatraczek na stół był produkowany w latach 60-tych. Teraz to już prawdziwy rarytas. Podziwiam cię AWK, że jeszcze działa. Należałaoby go powoli eksponować jako okaz muzealny czasów PRL-u.
Co do "zefirków" Agi, to prawdopodobnie miała na myśli "bryzę górską" - niestety nie pamiętam przy okazji jakiego tematu była jej wypowiedź, a szkoda, bo watra jest zapamiętania.

Korolu precyzyjnie cytuj Agę, może być jej przykro, że nie czytasz jej wypowiedzi precyzyjnie. Aga twierdzi, że w Polsce cały rok zefirek wieje we wszystkich regionach naszego pięknego kraju.

jeden nie pamięta a drugi nic nie rozumie, to nam się para dobrała

No to Aga osiągnęła szczyty wysiłku intelektualnego!

Dzięki wszystkim którzy chcieli mi pomóc. A tym co nie chcieli życzę wszystkiego najlepszego :-D

Do Mieszkańca bloku, czyli lokatora!
Te rady i żarty na tym Forum rzekomych specjalistów są zawsze podobne. Zauważyłem to też czytając MAGAZYN INSTALATOR nr.3 z 2005 r. "Ciąg wsteczny w wentylacji" Zauważyłem, że taki jak Pan to jest ORZEŁ wśród tych "fachowców". Ale są też i u profesjonalistów rzadkie wyjątki co napiszą: Wprowadzenie do powszechnego użycia kuchenek gazowych wyposażonych w otwarte palniki gazowe spowodowało wystąpienie w powietrzu wewnętrznym produktów spalania gazu. Wyposażenie mieszkań w indywidualne łazienki oraz znaczne zwiększenie ilości procesów prania, suszenia i prasowania w mieszkaniach wpłynęło na zwiększenie wilgotności. Wysoka wilgotność w naszych domach sprzyja rozwojowi bakterii, grzybów i pleśni produkujących mykotoksyny i alergenty. Nagromadzenie wyżej wymienionych zanieczyszczeń emitowanych wewnątrz pomieszczeń mieszkalnych powoduje, że sprawna wentylacja to obecnie nie przejaw luksusu, ale konieczność niezbędna dla ochrony zdrowia i życia mieszkańców. Czynniki te powodują częstsze bóle głowy, zmęczenie, alergie, zwiększoną podatność na choroby, podrażnienia i zapalenia górnych dróg oddechowych. Większa jest też częstotliwość zapadania na choroby nowotworowe.Centrale wentylacyjne nawiewno-wywiewne z odzyskiem ciepła są urządzeniami przeznaczonymi do instalowania zarówno w nowo wybudowanych obiektach, jak też przy modernizowaniu wentylacji użytkowanych już lokali.Nie wiem tylko,czy cywilizacja oparta na demokracji blokowej wynikającej z niedotlenienia mózgów kiedyś to zrozumie! Ale niech Pan wpisze hasło "rekuperator" i poszuka lub (Np. ASPOL)! To to naprawdę zastępuje wentylację grawitacyjną, która jak działa zgodnie z grawitacją to to wszystkich dziwi. A tak na serio to niech Pan poszuka w TV na DISCOWERY ostatnio nadawali o 1 amerykańskiej łodzi podwodnej. Ponieważ lubiły tonąć, to powstało pytanie ile wytrzyma człowiek odcięty od powietrza. Cała załoga siedziała 25 minut, a potem kapitan zapisał (pomimo endorfiny), że załoga jednomyślnie podejmuje zobowiązanie innym razem nie czekać już na pomoc, tylko otworzyć zawory. Tak było im razem fajnie! Pan ma podobny problem tylko codziennie, a to jest powód do żartów! Niech Pan tylko zauważy, ż wg Artykułu 61. Prawa budowlanego to Pan ponosi odpowiedzialność, że jakieś uczelnie nadały im dyplomy ukończenia uczelni wyższych. Ten wymóg nie dotyczy kominiarzy! Ci stoją hierarchii uczonych najwyżej, po co im kończyć więc nawet podstawkę, jak wystarczy że nawet Pan dr saniatarny czeka co roku na ich opinię o grawitacji w kominie!

Odpowiedź na pytanie co zrobić aby poprawić wentylację, jest prosta - zamontować automatyczne nawiewniki powietrza w oknach, a nie żadne tam nadgrzejnikowe dziury w ścianie które tylko wychładzaja pomieszczenia. Bardzo dobre nawiewniki, które sam posiadam, są produkowane (i montowane) przez polską firmę BREVIS z Krakowa. Adres mozna znaleźć w necie. Pozdrawiam

Aksjomatem jest oczywiście, że jak producent BEREVIS, nawet z Krakowa, nazwie coś nawiewnikiem to, to coś będzie nawiewać niezależnie od warunków!

Ludzie, walczcie o swoje życie i zdrowie. Zła wentylacja,to cichy zabójca. Nie przesadzam.10 lat temu przeprowadziłam się z mieszkania blokowego z dobra wentylacją do mieszkania ze złą wentylacją. Świadomość różnicy mnie uratowała. Mój problem był ignorowany przez "fachowców" ze Spółdzielni, aż zdeterminowana oświadczyłam, że sprowadzę niezależnego eksperta, a rachunkiem obciążę Spółdzielnię. Są polskie normy. Pomogło, od wczoraj moje mieszkanie jest podłączone do zbiorczego kanału wentylacyjnego z pominięciem poprzedniego, niedrożnego (po 1,5 godzinnej pracy wiertarki). Kochani, wiem, że żyję, oddycham leciutko, przez mieszkanie przepływa rześki strumień powietrza przy otwartych i przy zamkniętych oknach, syn wypoczęty wstaje do pracy, a ostatnio przebywał na zwolnieniu z powodu udaru cieplnego!(będąc w pracy i "wypoczywając" w domu). Ja dostałam takich zaburzeń z powodu niedotlenienia,że wczoraj odbyłam rezonans magnetyczny. Matka poprzedniej właścicielki mojego mieszkania zmarła, samą właścicielkę zdrowy instynkt wyprowadził z tego mieszkania, jak i dwie inne chore już lokatorki, a pode mną zmarły 2 córki sąsiadki, jedna na zawał, druga na raka. Ja samą zabrał syn z ciężką chorobą krążenia. W pozostałych 2 mieszkaniach: oponiak mózgu i żylaki. Naprawdę jest o co walczyć.

Witam
Mieszkam w bloku 4 piętro. Mieszkanie 2pokojowe narożne.Problem z wentylacją i walka z spółdzielnią.Szczelne mieszkanie spółdzielnia każe uchylać okna bo są zbyt szczelne.Mam porównanie i to dla mnie głupota.W zimie w moim mieszkaniu ogrzewanie nie musi działać jest ciepło , duszno.Jak dla mnie nie ma wymiany powietrza. Zauważyłem ze z łazience na kratce wentylacyjnej raz wieje do środka raz wciąga ale słabo.Szyby zaparowane w zimie nawet jak okno uchylone.Cały smród z dołu razem z spalinami jest u nas wiemy jaką zupe gotuje sąsiad! Spoldzielnia mowila ze za krotkie sa kominy i takie mieszkanie! Jak z nimi wlaczyć. Zastanawiam sie nad zamontowaniem wentylatorów wywiewnych czy to cos pomoze.
Pozdrawiam

i jeszcze dodam ze sie okna same zamykają i otwierają jak jest uchylone ku górze. To chyba ciągi wsteczne lub tez moje mieszkanie służy tym z dołu jako wywiewnik przez moje okna.

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.