273
274
276
226
Strefa ekspertów HVACR

wentylacja w bloku help!!!!!!!!!!

jeden wentylator dachowy wywiewny dla wszystkich

Przepisy i normy to jedno a żeczywistość jest taka jaką mamamy
tak więc klapa zwrotna mażna ją dostać w marketach budowlanych oraz rozszczelniacze okienne to rozwiązanie tymczasowe no i pisać skargi
pozdrawiam

To dalej nie rozwiązuje problemu cofki podciśnienia i skąd brać powietrze.

Długo jeszcze dochodzić będziemy, że rozwiązuje wszystkie problemy wentylacja nadciśnieniowa? Pomijam już
, że znamy źródło to poprawiamy komfort,(chłodniejsze powietrze wchodzi górą) to jeszcze oszczędności z wyrównania rozkładu temp. góra dół!

Flex jeszcze bym dodał bezpieczeństwo. Przy nadciśnieniu na klatce schodowej, w razie pożaru jest ona drożna , bo nie ma dymu. Nawet ktoś z PW o tym pisał na www.wentylacje.com.pl Co za problem połączyć bezpieczeństwo z komfortem i zdrowiem.
A i jeszcze jedno nareszcie firma Aereco mogłaby sprzedawać swoje wyroby, bo wywiewniki higrosterowalne mogą funkcjonować, zaś nawiewniki nie. Wystudzone powietrzem wlotowym są w otoczeniu znacznie wyższej wilgotności względnej niż jest w pokoju.

Nawiewniki w ścianach nad grzejnikami np.Eureka.

Też lubię pożartować, chyba, że ty poważnie. Nawiewniki w ścianie na wysokości grzejnika na parterze? I nie wiem czy żart czy kretyn? Chyba żart.

Pani Helena pisze, że mieszka na pierwszym piętrze.

Nie obrażaj mi tu znanego BIURA PROJEKTOWEGO którego to projekt ostatnio wyceniałem.Jeden wentylator wyciagowy pracujący dwubiegowy-dzień-noc to jest jednak rozwiązanie( finanse ).Pochwal się na forum co zrobiłeś na tym swoim osiedlu w W-wie .Mr Flex.Sam wiesz jako praktyk że wszysko zaczyna się i kończy na pieniądzach.

Pani Heleno zwracam się bezpośrednio do Pani.Proszę kupić wentylator z żaluzją automatyczną np.www.venture.com.pl
typ EDM 100 CZ.Wentylator pracuje żaluzja po 10 sekundach się otwiera.Wentylator nie pracuje po 10 sekundach się zamyka w miarę szczelnie.Podłączenie dwużyłowe do puszki.Znajdzie Pani i tańsze modele np.Dospel.To co proponujemy na forum - wentylacja nadciśnieniowa czy wentylator wyciągowy dla wszystkich to rozwiązania dla spółdzielni.Pani " zaleczy" swój problem wentylatorkiem.Pozdrawiam.

Drogi spostrzegawczy, mieszkanie w domu wielorodzinnym wymaga wyłącznie rozwiązań systemowych. Zastosowanie się do Twojej rady spowoduje, że ktoś inny napisze do forum czy gdzie indziej z tym samym problemem. Nie jest to podejście ani uczciwe, ani napewno fachowe. Co już pisano wcześniej, spowoduje eskalacje mocy wentylatorów u sąsiadów Pani Heleny. Naprawdę tak na takiej fajnej stronie doradzać nie można. Dom wielorodzinny w którym Pani Helena mieszka chciał nie chciał jest systemem i tylko systemowo można to rozwiązać.

Spostrzegawczy nie daj się. Kiedyś w CASTORAMIE podsłuchałem, jak na żółto ubrany fachowiec mówił kobiecie to samo, więc musisz mieć recję.

Chłopcy jak jesteście tacy super to pożyćcie kobiecie ze 70.000 tysięcy żeby od razu załatwiła problem w całym budynku-systemowo-u wszystkich sąsiądów.Flex z jednej strony oburzasz się na normy a z drugiej strony Kobiecie która mieszka w blokach prawisz o wentylacji nadciśnieniowej czy rekuperatorze.A co do mojej fachowości to parę rzeczy sprzedałem i zrobiłem i nie ma z nimi problemu.Pozdrawiam Wentylka zaproponuj coś a nie pouczaj kolego.Byle nie znowu rekuperator K.... .

Wiem, że zrobiłeś i sprzedałeś, są tego efekty 30% POLAKÓW CHORYCH NA ALERGIĘ . K... nie posiada rekuperatorów o wymiarach 20/30/40 cm
Pozdrawiam i obiecuję dalej pouczać.

Może byś spostrzegł, że Helenie wentylacje zrobił gość z uprawnieniami, który podobnie jak Ty polemizuje pewnikiem z wentylacją nadciśnieniową. Powiesz pewnie w jego obronie, że nie spodziewał się montowania okapów i itp. Jest to tak powszechne, że projektowanie wentylacji przy założeniu, że nikt nie będzie montował okapu czy wentylatorka w łazience (nawiasem sam to polecasz) jest poprostu debilizmem.

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.