273
278
280
226
Strefa ekspertów HVACR

wentylacja w bloku

Jak wpadnie. Przecież skracasz "komin" grawitacji

/ = T.B. :) Co za koleś...

i pamiętaj 30 cm wełny od środka i tak co nie zapomnisz o foli bo potem to jakieś grzyby czy cuś już sama nie wiem czy na ścianach czy może na stopach

Mam bardzo podobny przypadek - 3 piętro (ostatnie) i kratka kuchenna na wys 120 cmwciąga do mieszkania wszystkie zapachy, a czasami jest to po prostu silny wiatr (musimy ją zamykać). zawsze mamy otwarte okna (nawet zima), wiec nie tworzy sie podcisnienie. Czy spoldzielnia musi zrobic z tym porzadek? Jesli tak, to jakie przepisy to reguluja?

Konkretna odpowiedzna ostatnie pytanie Pana AS;
mieszkając na 4-tym piętrze( ostatnim)bezwzględnie powinieneś mieć oddzielny kanał.tak jest we wszystkich znanych mi starych systemach budowlanych, a zapewne mieszkasz w starych blokaqch.
W zależności od systemu - ale często na ostatnim piętrze powinieneś mieć dekunek poniżej kratki.
W najstarszych bud. kanały schoziły do piwnicy- spr. czy nie ma tam niepotrzebnych na wentylacyjnych tzw. wyciorów jak w kanałach dymowych, jeśli są to powinny być przynajmniej zatkane aby nie ciągło "lewewego" powietrza z piwnicy zamiast z twojego mieszkania.
Nawiewniki MUSZĄ być.
Nasada hybrydowa - dobra. Sp. zapewne sie chce się wnie jak się to mówi ubierać , to niech ci choć założy zamiast deflektora nasadę turbowent, może pomóc.
Jeszcze jedno.
O ile pojawiło ci się to beztwojej ingerencji czyli np wymiany okien- zastanów się czy ktoś z sąsiadów poniżej nie robił remontu - często SAMOWOLNIE zmieniają sobie ludzie kanał wentylacyjny na inny - obok bo tu np chcą powiesić szafkę ( to z praktyki w ADM)

http://www.sobieradek.pl/standard/shop/9---Wentylacja.html
Dobry sklep. Sprawdzeni dostawcy. Dostępne ceny.
POLECAM.

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.