273
278
276
226
Strefa ekspertów HVACR

Wentylacja mechaniczna

Jedynym faktem jest to, że opowiada Pan głupoty naciągając przy tym klientów. Może Pan myli wentylację z odkurzaczem centralnym i stąd kanały 60mm?

Przecież to śmieszne. Centrala ma instrukcję, kilka tysięcy jednostek pracuje a Pan swoje.

Kilka tysięcy jednostek? I pewnie wszystkie Pan zamontował. Penie Ken nie był zadowolony, że wydał tyle kasy na taką super wentylację z odzyskiem w domku Barbie, którą Pan zrobił.

Panie Brzęczkowski nie można jako argumentu podawać faktu jakoby kilka tys. central było zamontowane.Widział Pan je fizycznie czy tylko słyszał z opowieści? Sami wiemy jakie kity wciskają handlowcy...
Sam pomysł pakietu jest dobry...Śmieszy mnie Pana zacietrzewienie w tej kwestii...i ten niby argument.
dlaczego kilka tys.? lepiej setki tysięcy na całym świecie bo tego już sprawdzić nie można...

Co tam setki, śmiało można pisać miliony:) Zawsze możemy policzyć wentylację w samochodach, przynajmniej średnica jest zbliżona:)

Wpadają do na np po filtry ludzie co mają te wentylacje od 1990 roku, więc wiem co piszę. Po drugie, jaki miałbym cel robić coś gorzej, skoro zdobycie izolowanych kanałów 60 mm jest nieporównywalnie trudniejsze i droższe niż 80-tek czy 100-tek? Przecież 99% klientów to osoby przysłane przez zadowolonych poprzedników!!!
Przedstawiciel ELGE na Polskę BURSA tel 058 6221444 centrale sprzedawane mają swoją metryczkę i numerację.

Prawdziwe szampany na Sylwestra też mają numerację, ale wiele to na smak pozytywnie nie wpływa. To, że ktoś wpada do Pana po filtry, bo musi je wymienić, nie oznacza wcale, że wie Pan co pisze, a taką Pan podał argumentacje. Sam sobie Pan zaprzecza. Właśnie dlatego, że trudniej kupić takie kanały - to jest akurat dla firmy, która dostarcza kanały centralę korzystne.

A czy korzystne jest dla mnie robić gorzej i drożej? Może nad tym sią zastanowisz, jaki jest w tym cel?
W Dospelu jak złożyli nawiew z trójników (by rozwiać wątpliwości o możliwości regulacji) i na pierwszym powietrze szło odwrotnie, a najwięcej wychodziło na ostatnim! patrzył się na to projektant, patrzył ... i machną ręką, "to niemożliwe!" i wyszedł.

Panie Brzęczkowski powtarza się Pan jak Katarynka...Z przykrością muszę stwierdzić że może ma Pan doświadczenie ale NIC nie chcę Pan przyjąc do wiadomości co nie jest zgodne z Pana filozofią gospodarczo-izolacyjno-wentylacyjną.
1) Kto montował rekuperatory Bursa? Ja siedzę w branży od 1993 czyli niewiele mniej...NIGDY nie spotkałem zamontowanego rekuperatora tej firmy.Z całym szacunkiem ale dla mnie jest to raczej firma lokalna niż partner rangi Systemair,Koss ( TAK ,TAK pozdrawiam Prezesa) lub nawet Dospel...
2) badania są takie jakie chcemy...ten kto badał anemostat czterodrożny lub tzw.zaworek i wydział wyniki zrozumie...:)
3) Czy Ty człowieku cały czas musisz się powtarzać w swoich argumentach jakby nic rozumnego do Ciebie nie docierało ?
Po kiego grzyba używasz droższych przewodów 60 niz dać 100...Tylko błagam proszę nie mówić mi że to taka różnica w pracy instalacji ( hałas ).Poprostu promujesz firme dorabiając ideologię...i siebie.Wymyślmy anemostat fi 57 mm a co :) i przewód.Wpadnie w projekt to nikt z konkurencji nie będzie go miał ( chyba że zastosuje poliuretan-przewody przemysłowe) i go zaizoluje ( notabene mniejsze opory )i KAŻDA|kasa nasza.
p.s. Jak można przemycać informacje handlowe o sobie...
nie płacąc za nie ?
p.s 2 I jeszcze raz powtarzam 360 m3/h...wentylujesz budy dla psów?
Kończę i życzę owocnych montaży

Do Spostrzegawczego: NIC dodać NIC ująć:) Gratuluję trafnych spostrzeżeń, ale obawiam się, że to i tak nic nie zmieni, czyli dalej będą wisiały odkurzacze na ścianie, a rozprowadzenie powietrza będzie się odbywać przez słomki.
PS. Jak ktoś tak, jak Pan TB uważa, że zna się najlepiej na wszystkim to de facto nie zna się dobrze na niczym:)

-Bardzo śmieszne! Jakoś w 93/ 94... nie spotkałem nikogo kto montowałby rekuperatory w domach!
Ale skoro sam Pan pisze, że nie robił Pan na cieńszych kanałach to skąd ta wiedza, że jest źle!
-Czemu robię wentylację na 60-tkach i 80-tkach - BO JEST CISZEJ!!!!
-Do Pozdrowień dla Pana Waltera się przyłączam. Skora Pan Prezesa wywołał to może i taka opinia: http://www.koss.pl/forum2.php?l=1&go=pokaz&id=0152
-360 m3/h ...buda dla psa... 15-20m3/h na osobę ... ładna buda.

Widzę, że niczego Pan nie jest wstanie zrozumieć. Tyle razy Pan się powołuje na fizykę i pisze Pan takie rzeczy, że niższy hałas jest w cieńszych kanałach. Prawdziwa Eureka! Odkrycia Archimedesa, czy Kopernika przy Pana odkryciach się chowają!

Dokładnie TAK, Poziom szumów jest bardzo ważny w wentylacji mechanicznej. Dlatego staramy się dobrać optymalnie kanały. Zależy mi na zadowolonych klientach!!
To żadna EUREKA!

Mistrzu nie pisałem że MONTUJE rekuperatory od 93 ale że jestem w branży...człowieku nie piszę że jezt źle z hałasem w kanałach 60 i 80 tylko to że dla mnie to debilizm stosować coś co jest droższe o kanału fi 100 mmm tylko dlatego że jest w pakiecie a róznica w hałasie powstaje przede wszystkim w projekcie a potem wjakości wykonania instalacji a nie w tak małej różnicy średnicy kanału..co do 360 m3/h to rozumiem że nawet i może 15 osób siedzieć naraz przy wlocie i rekuperatora w .Nie ma okapu.I czyszczą filtr codziennie żeby nie było dodatkowych oporów...Acha i wyregulujesz instalację z taką dokładnością że uzyskasz zakładany poziom wydajności na kratkach.
I nie pisz Mistrzu dupereli typu poziom hałasu jest ważny albo zależy mi na zadowolonych klientach...
a np.: różnica w poziomie hałasu w przewodzie 60 mm a 100 mm i a potem dlaczego stosujemy " słomki".Pewnie znów mam zadzwonić do handlowca żeby otrzymać BADANIA ... haha

http://www.wentylacja.com.pl/forum_2004/wypowiedzi.asp?idw=8940&idg=5
Może i debilizm... ale jakie efekty!
Co do słomki... poniżej 60-tek szum znowu narasta, przy interesujących nas przepływach, ale już nie z powodu turbulentnego przepływu.

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.