273
278
226
276
Strefa ekspertów HVACR

Wentylacja mechaniczna

W jaki sposób skrzynka rozprężna ma zapewnić samoregulację instalacji wentylacyjnej ??
Doprawdy będę czekał na wyjaśnienia ...z wielkim "zaparciem":)

Było w temacie wyjaśniane, dlaczego skrzynka nie trójniki!

w którym miejscu?

Widzę, że nie wszyscy zrozumieli mój wpis. To był taki mały "żarcik zaczepny".
Pozdrawiam

może ktoś wyjaśni do czego służy skrzynka rozprężna

Widzę, że nie wszyscy zrozumieli mój wpis. To był taki mały żarcik zaczepny.
Pozdrawiam
Dowciapniś :)
Zrozumieć dowcip ciężko, ale dzięki temu dałeś czas dyletantowi na przejrzenie muratora w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie :)

Kto, jak kto, ale Ty Robercie to chyba wiesz najlepiej, że wypowiedzi Twojego przyjaciela z forum należy tylko żarcikiem traktować:)

Nie inaczej Archi :)

Dziwne:) Autorowi tego tematu Pan TB sugeruje, że wszyscy rozumieją, a tylko on nie:) Czytając forum można więcej osób znaleźć, które Pana TB nie rozumieją:)

Dziwne, co Panu nasunęło taką sugestie, że "wszyscy" czy nawet "większość"
Czego Pan nie rozumie: Badania zrobionego w DOSPELU?
Dlaczego jest jednakowe ciśnienie w skrzynce rozprężnej a nie jest przy trójnikach?
Dlaczego firmy z wieloletnim doświadczeniem robią na skrzynkach?
Czy dlaczego jak temat jest komuś obcy, a mimo to chciałby się dowartościować i coś napisać , to wstawia "żarciki" i ubliża na poważnym forum?

Pana wypowiedź w innym temacie "pompa ciepła - buduje dom", w którym Pan napisał:" Jakoś poza Panem nikt nie ma problemów." Chyba przynajmniej Pan jest w stanie zrozumieć własne słowa? Firma, którą Pan wielbi pod niebiosa, podobnie jak Pan nie ma najlepszej opinii w branży.

Fajnie, że Pan czyta, ale szkoda, że Pan myli tematy.
Tam pisałem o izolacji termicznej, że izolując od środka nikt nie ma problemów połączyć izolację termiczną podłogi, ściany i sufitu! Problemy takie występują wyłącznie przy ocieplaniu ściany z zewnątrz, ale w tym przypadku "jak połączyć izolację podłogi i ściany" Amotyka nie docieka!
Natomiast tu piszę o tym, że przy nawiewie realizowanym przez skrzynkę rozprężną, mamy jednakowe ciśnienie na każdy pokój, a przy trójnikach nie.

na Świętą Dysze Dalekiego Zasięgu...sam robię wszystko na skrzynkach bo mi tak wygodnie.Wrzucam jeden kolektor i staram się aby przewody spiro i zakończenia z elastycznych były równej długości to nie bawię się w przepustnice...
Jak mnie klient w..... bo cały czas mu się połozenie kratek zmienia w pokojach to wrzucam wyłącznie elastyczne przewody....
Ktoś chce robić na trójnikach jego sprawa - dodaje tylko sobie roboty z regulowaniem i hałas na przepustnicach albo na szczelinie anemostatu jak za mocno będzie musiał przyciąć...

aha domki to takie p....sie z klienta oczekiwaniami że postokroć wolę robić biura i przemysłówkę

To się Panie Brzęczkowski raczej nie zrozumiemy:)
Życzę miłego wieczoru

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.