273
274
226
276
Strefa ekspertów HVACR

VTS - Ventus - nowa automatyka opinie ?

Znam cene - Kieback&Peter LRP4 kosztuje 831 Euro.
Zapraszam do skontaktowania sie z nami poprzez mail lub telefonicznie. Wszystkie potrzebne dane są na naszym www.
Klimatech - Automatyka Kieback&Peter
Niestety nie ma jeszcze na stronie www opisu samego sterownika ale to jest kwestia kilku dni.

Dodatkowe informacje dotyczące LRP:
- sterowniki pozwalają na ustalenie kodów dostępów - różnych dla różnych uprawnien (obsługa, serwis itp.)
- programować je można zarówno bezpośrednio jak i za pomocą darmowego oprogramowania z PCta
- możliwość wyboru kilku makr konfiguracji (widoczne w pdfie który przedstawiłem powyżej)
- możliwość przeglądania trendu (krzywych) zmian parametrów pracy (np. temperatury)
- możliwosć połączenia wielu sterowników w Busie i przeprowadzania zmian parametrów dowolnego ze sterowników z dowolnego
Po bliższe informacje proszę o kontakt
Pozdrawiam

Dokumentacja niestety jest w języku niemieckim, ale sam sterownik i jego zasoby wyglądają ciekawie. Szkoda tylko, że kosztuje tyle, co połowa całej automatyki do central VTS wliczając siłowniki, zawory itd.

co taka stagnacja? koniec tematu? Może ktoś napisze coś ciekawego o Carelu, dobre to? podobno tanie

Przyczyną tej stagnacji jest pewnie to, że wszyscy szukają alternatywy dla nowej automatyki VTS i nic nie mogą znaleźć ;)
... o Carelu słyszałem tylko, że podobno ma coś nowego w swojej ofercie. Może się warto zainteresować...

Poczekajmy. Może pytania i sugestie dotyczące nowej automatyki pojawią się od specjalistów z VTS.

pogubiłem się, zaczęliśmy o Vts teraz jakis Carel?
chciałbym usłyszeć opinie o automatyce od VTS

powiem tam, uruchomiłem juz parę takich automatyk i niewiele błędów widać. No moze poza biblioteką z danymi o silnikach do falowników. Ale, to można ręcznie poprawić. Zresztą, pewnie w VTS juz nad tym pracuja ;)

Jest jak najbardziej dobra alternatywa dla automatyka VTSu (obecnej) - automatyka do central DOSPELA bazująca na sterowniku SIEMENS SYNCO 200.

SYNCO? A nie RLU?

sorka, to to samo. Sterownik oka, ale wykonanie rozdzielnicy porażka. Brak podstawowej informacji jak alarm falownika itp...

Ja od dłuższego czasu biorę automatykę do central VTS, CP z firmy STEUER ACS z Gdyni i jeszcze nigdy nie miałem problemów z uruchomieniem czy eksploatacją (pierwsza którą wziąłem pracuje już 2 lata). Jest tańsza i co mnie zaskoczyło jak dostałem pierwszą szafę o wiele lepiej wykonana. Robią na sterownikach Siemens’a RLU (Synco200) a szafy składają na podzespołach Moellera.I co dla mnie najważniejsze jak mam jakieś nietypowe instalacje np. dodatkowe przepustnice, wentylatory wyciągowe to niema problemu podaje co i jak i tak mi zrobią szafę.

Jestem producentem automatyki i uwazam ze mozna zrobić tanią automatyke nawet za 5000 zł za naw/wyw z wymiennikiek itp ale pierwsze pytanie czy warto produkowac i zarobic grosze ,czy produkowac i dac tak nedzny serwis ja VTS ,wszystko można ,ale czy warto tracic zaufanie zazynając sie cenami?????????????

W porównaniu do rozpadającej się automatyki z palmtopem, nowy produkt VTS będzie pracować stabilnie. Sterownik jest więcej niż przyzwoity ale szafa odchudzona do granic możliwości i wbrew zdrowemu rozsądkowi. Jeżeli użytkownik nie kupi HMI Basic, nie będzie miał podglądu statusów i awarii (brak jakichkolwiek lampek), a załączanie wentylacji będzie musiał zrobić sam, poprzez zewnętrzny przycisk podłączony na wejście sterownika.
Nie ma aplikacji z regulacją wilgotności.
Filozofia automatyki do Ventusa zakłada zmuszenie użytkownika do rozruchu przez autoryzowany serwis lub dowolnych innych profesjonalistów. Saphir Scope nie jest ogólnodostępny nawet w wersji trial, a panel HMI Advanced kosztuje parę złotych co wyklucza przypadkowych kupujących.
Nie rozumiem dlaczego niektórzy twierdzą, że obecna automatyka VTS jest tania. Od wielu lat sprzedajemy funkcjonalnie analogiczne zestawy automatyki (z lepszą szafą) na swobodnie programowalnych sterownikach wentylacyjnych za 60-80% ceny VTS, VBW, CP po upuście.

Drogi Panie gg, będzie Pan uprzejmy nie wprowadzać w błąd forumowiczów! Otóż pełnego Scopea można bez trudu i za darmo pobrać z lokalizacji:
http://ftpservice.vtsclima.com/Software/VENTUS/Scope/Scope.zip
Z tym programem można zrobić wszystko, co potrafi "HMI Advanced" i wiele, wiele więcej, zaś klient nie jest zmuszany do wynajmowania jakiegokolwiek profesjonalisty.
Jestem pewny, że w świetle tych faktów zweryfikuje Pan swoją opinię na temat "filozofii automatyki do Ventusa".

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.