273
278
280
226
Strefa ekspertów HVACR

rekuperacja a uprawnienia

dołączam się do picia, ale pod takim samym warunkiem jak powiedział Robert.

Panie Robercie i Pani Olu z tego wynika, że TB to kłamie z tymi wentylacjami od kilkunastu lat i z tymi domami?

http://www.bursa.pl/wentylacja_old/index.html
Pierwszy seryjnie produkowany rekurator. Anemostaty nie regulowalne, składa się w domu i nic się nie dzieje, co tu projektować?? Rury cichutkie 60mm .Od 1991 roku pracuję w Polsce i do tej pory fajnie się przedaje.
No i prosze. Po co projektowac jak mozna wentylacje z klockow poskladac. Anemostaty nie regulowane, cichutkie rury itp itd. Jak z tymi grzejnikami na 500% mocy - po co projektowac przeciez nie da sie pomylic. Widac braki w edukacji. Inaczej wiedzialbys co to jest wyrownywanie cisnien, po co sa przepustnice, wiedzialbys ze istnieja anemostaty z regulacja. Ja z kolei nie widzialem firmy, ktora nie robila by instalacji na trojnikach. I o dziwo!! wszystko dziala. Cud jakis czy co???

To mało Pan widzał. Po co do złego namawiać. tak się nie robi. A przekonałem się bo od trójników się zaczynało, ale chce Pan wywalać otwarte drzwi i negoweć kilka tysięcy instalacji... wolno Panu się wygłupiać.

Panie Robercie i Pani Olu z tego wynika, że TB to kłamie z tymi wentylacjami od kilkunastu lat i z tymi domami?
To że ten facet zajmuje się wentylacją od kilkunastu lat się nie dziwie. Mój ojciec również Rosenberga Polska zakładał w 91 roku :)

To mało Pan widzał. Po co do złego namawiać. tak się nie robi. A przekonałem się bo od trójników się zaczynało, ale chce Pan wywalać otwarte drzwi i negoweć kilka tysięcy instalacji... wolno Panu się wygłupiać.
Dobre ...dobre, już sobie wyobrażam te instalacje bez trójników w systemie "rodzielaczowym" - taniocha to musi być straszna :)))))))))))))
Założe sie że wszystko na flexach wisi na ścianach - dzięki ja wolę robić w domkach namiastkę profesjonalnej instalacji na SPIRO - dzięki temu mam trochę sprężu do dyspozycji :)
I znowu te same klopoty z dyletantem - "nie robi się" tego co wszyscy robią bo on wie najlepiej - tłumok jeden :))))))))))

I gdzie ci niezadowoleni?
I gdzie odpowiedź jak inaczej osiągnąć 40kWh/m2 rocznie. Troszkę wiedzy i tylko ubliżać umiemy. Szanowny Pan zacznie robić wentylacje, założy u siebie "podkręci" na 300m3/h i zobaczymy.
Za krótki jesteś.

Idioto - jak osiągnąć 40 kWh/m2 to ty miałeś wszystkim wyjaśnić, a nie ja.
Skoro moja wiedza to tylko "troszkę" to twoja krótkość dyletancie jest wręcz nieograniczona

Mimo to przypomnę ci moje rozwiązania abyś wiedział co klientom mówić w celu osiągnięcia wielkości 40:
- wyeliminować z budynku okna - jest wówczas taniej, lepiej i komfortowo, a przy okazji więcej żarówek zamontujesz :)

Uwaga organizacyjna : latamy z tym samym tematem po tym forum, jak mrówki po mrowisku. Trzymajmy się jednego działu i tematu, wtedy inni nas nie znienawidzą, bo zaśmieciliśmy już każdy temat.

TB napisał "I gdzie ci niezadowoleni?" Nie ma? Na tysiące instalacji żadnego niezadowolonego? Statystycznie niemożliwe. Więc może tych tysięcy instalacji też nie ma?

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.