273
274
226
269
Strefa ekspertów HVACR

uprawnienia

Witam,
skończyłem technikum o specjalności instalacje sanitarne, a później studia wyższe o specjalności inżynieria spajania, ile muszę mieć praktyki do tego żeby zdobyć uprawnienia projektowe?czy jest szansa żebym dostał pełne uprawnienia?
z góry dziękuję za odpowiedź

trza było studiować inżynierie środowiska

Witam,
skończyłem technikum o specjalności instalacje sanitarne, a później studia wyższe o specjalności inżynieria spajania, ile muszę mieć praktyki do tego żeby zdobyć uprawnienia projektowe?czy jest szansa żebym dostał pełne uprawnienia?
z góry dziękuję za odpowiedź
Moze pan jeszcze 2 lata magisterki (uzupelniajace zaoczne np) dorobic i wtedy dopiero bedzie mial pan mozliwosc zrobic uprawnienia.

Niestety, teraz by zrobić uprawnienia trzeba należeć do KLIKI znajomków. Grupki wzajemnej adoracji, która przedłuża sobie przyrodzenie kierunkowym magisterium. Na oczywistą i niezaprzeczalną konstatację, że każdy z ulicy mógłby wyuczyć się do podobnego poziomu jak oni - reagują alergicznie. Żal tylek sciska.

Witam,
skończyłem technikum o specjalności instalacje sanitarne, a później studia wyższe o specjalności inżynieria spajania, ile muszę mieć praktyki do tego żeby zdobyć uprawnienia projektowe?czy jest szansa żebym dostał pełne uprawnienia?
z góry dziękuję za odpowiedź
Moze pan jeszcze 2 lata magisterki (uzupelniajace zaoczne np) dorobic i wtedy dopiero bedzie mial pan mozliwosc zrobic uprawnienia.
Mam już magisterkę z inżynierii spajania, czy roczne studia podyplomowe (link poniżej) umożliwią mi ubieganie się o pełne uprawnienia? link do przykładowych studiów http://www.agh.edu.pl/pl/studia-w-agh/studia-podyplomowe/inzynieria-gazownicza-sieci-i-instalacje-gazowe-wodne-i-kanalizacyjne.html

a ja skończyłem wydział mechaniczny Politechniki Gdańskiej. Specjalność:systemy, Maszyny i Urządzenia Wentylacyjne i Klimatyzacyjne. Dzięki jakim 2-letnim studiom mogę się ubiegać o uprawnienia?

Podobnie jak ja. skończyłem studia mechaniczne o specjalności chłodnictwo. Nieformalnie (już od 20 lat) wykonuje projekty instalacji chłodniczych pod nadzorem instalatora z uprawnieniami, który podpisuje projekty. Jak zawsze jest problem aby znaleźć projektanta o tej specjalności z uprawnieniami.
W prawie budowlanym nie istnieje specjalność chłodnictwo. Zaliczana jest do instalacji technologicznych - nie wymagających uprawnień projektowych, ale niestety większość osób żąda uprawnień.
Po swoim kierunku niestety nie mogę wystapić o uprawnienia.
Popieram, że jest to towarzystwo wzajemnej adoracji. Może lepiej aby wprowadzić ogólnie dostepny państwowy egzamin dla wszystkich chętnych, aby sprawdzić obiektywnie ich wiedzę i doświadczenie; tak dla wszystkich chętnych skoro wykształcenie - studia, doswiadczenie do niczego praktycznie nie uprawniają

a znam takich, którzy są po inżynierii środowiska i ubiegają się o uprawnienia a którzy potrafią zadać takie oto pytanie: czym różni się klimakonwektor od klimatyzatora z bezpośrednim odparowaniem? Takie pytanie zadała osoba, która zbierała bliższe informacje, które miały pomóc jej w "lepszym" zaprojektowaniu wentylacji i klimatyzacji w jakimś biurze..
I gdzie tu sprawiedliwość Towarzysze Wzajemnej Adoracji???!!!Dlaczego nie wypowiecie się w tej kwestii? Nie wierzę, ze na to forum nie zaglądają Panowie lub Panie, którzy odpowiadają za procedurę przyznawania uprawnień budowlanych.

masz rację "nieuprawniony", chociarz z wykształcenia nie jestem po inżynierii środowiska i pochodnych kierunkach jak wentylacja i klimatyzacja, tylko po mechanicznym - chlodnictwo, to z doświadczeń wiem, że ci specjaliści często z uprawnieniami, a także absolwenci nie wiedzą jaka jest różnica miedzy klimatyzatorem, klimakonwektorem i wentyloknwektorem (konwektor wentylatorowy)

Panie i Panowie, może jakiś strajk ogłosimy w sprawie uprawnień, ze względu na dziwaczne wymogi, uprawnienia może mieć murarz po zawodówce, a inż. po mechanicznym to już nie i jeszcze ta klika niedopuszczajaca

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.