273
278
276
226
Strefa ekspertów HVACR

najlepszy klimatyzator

Niko, wiem że fajne - LG to niestety jedyna firma która takie urządzenia oferuje- stąd pewnie i cena wyższa niż urządzeń o tej samej mocy ale w klasycznym prostokątnym klocu z plastiku..
technicznie sa bardzo fajne, serwis w Polsce i gwarancje zapewnia producent czyli LG a nie jak przy innych firmach montażysta który montował. to też ułatwienie dla osoby prywatnej.

Z serwisem nie wiedziałam, ale nie zakładam że będę potrzebować (mam nadzieję).

A ten lg o który pytałam znalazłam na stronie
http://klimatyzacja-lg.com/pl/klimatyzator-scienny-inverterowy-lg-artcool-galeria-a09aw1-27kw-35kw-do-30-m2.html no i kosztuje 5.000. Nie wiem czy on jet w miarę ok czy z tej serii polecacie coś innego?

urządzenie jest ok. spokojnie może Pani to zakupić, w cenie 5000 zł będzie z montażem dostępne- tylko proszę na spokojnie poszukać firmy instalacyjnej - i jak mogę doradzić to proponuje teraz zakupić - można negocjować lepsze rabaty bo zimą firmy wyprzedają to co zostało im z lata.

skropliny na zewnatrz to jedyne rozwiazanie jesli nie planujesz remontu. Bo nie chcesz mi powiedziec ze wpadniesz do pani izaproponujesz jej kucie scian tylko po to by skropliny doprowadzic do najblizszego odplywu. A jesli ta pani ma uzywac funkcji grzania to moze skropliny z zewnatrz tez pociagniesz do najblizszej kanalizy.

Widać, że temat wzbudził emocje. Ja jednak chciałbym napisać kilka słów z pozycji użytkownika klimatyzatora Daikin Siesta Inverter 3,5kW. Mniej więcej cztery lata temu miałem bardzo podobny dylemat - na co się zdecydować? Co wybrać? Czy warto inwestować więcej pieniędzy w lepsze urządzenie? Teraz z perspektywy kilku lat uważam, że zrobiłem bardzo dobrze (a mam porównanie z klimatyzatorem produkcji chińskiej, który mam zainstalowany w pracy). Po pierwsze różnica w cenie nie była drastyczna - kupiłem go po sezonie w naprawdę dobrej cenie. Po drugie jakość. I nie chodzi tu tylko o sprężarkę, ale również o rodzaj tworzywa z którego jest wykonana obudowa jednostki wewnętrznej, jakość pilota a przede wszystkim jednostki zewnętrznej. Po trzecie zdecydowanie mniejsze zużycie prądu. I nie jest prawdą, co piszą przedmówcy że to nie ma znaczenia. Po kilku sezonach pierwotna różnica w cenie urządzeń zwraca się z nawiązką na kosztach energii elektrycznej. Ja też myślałem, że będę nim tylko chłodził do czasu awarii instalacji CO, gdzie pompa ciepła uratowała mi sytuację zimą. Po czwarte hałas, a właściwie jego brak. Po piąte wyższa żywotność urządzenia. Podsumowując uważam, że nie warto kupować tanich chińskich urządzeń (Midea, AUX, Haier) a warto dołożyć parę złotych i kupić coś lepszego np. Daikina, Mitsubishi, Samsunga czy ostatecznie LG. I na koniec jeszcze jedno - nie wierz, że montaż klimatyzatora to czysta i szybka robota. Niestety jest przy tym dużo kurzu (przekucie przez ścianę) i trochę roboty (montaż samych jednostek, ułożenie przewodów, podłączenie, odwodnienie, elektryka, próżnia, regulacja). No i potem jest trochę sprzątania.

z tym kurzem to tez tak nie do konca panowie. dobry przemyslowy odkurzacz i minimalizujemy caly ten syf do minimum dla pewnosci robisz zaslony z foli i po sprawie. powtarzam jesli jest dobry uklad pomieszczenia to montaz wbrwew pozorom z to zadna trgedia. Nie straszcie ludzi ze to jakis sajgon. a co do daikina to sie zgodze bo to ponoc mercedes wsrod klim
wszystko zalezy od posiadanej kwoty. Pani ktora poruszyla temat nie byla zbytnio nastawiona na koreanskie i japonskie klimy ze wzgledu na cene wiec smialo polecilem jej te chinskie urzadzenia. bo jak sama wspomnialo latem ma w pomieszczeniu goraco i chodzilo jej glownie o chlodzenie.

nie wiem czy dobrze wbije się w wątek ale chcialem zapytac czy jako nowicjusz jestem w stanie sam przygotować i zamontowac klimatyzator? wiem ze pewnie jak sa tu przedstawicie firm to powiedza ze nie bo to musi serwisant ale tak czysto hipotetycznie.dzieki

pewnie ze mozesz. jesli masz zdolnosci manualne troszke wiedzy i sprzetu to czemu nie

Haier niby chińczyk ale certyfikat EUROVENTU ma a te z niby wyższej póki nie

Minęło już trochę czasu,więc teraz latem sprawa klimatyzatora na pewno powróci,zdecydowałeś sie już na jeden model? Jeżeli tak to koniecznie daj znać na forum,pochwal się co kupiłeś oraz ile kosztował,czekamy na Twoją odpowiedź:)

witam, tak sobie przeglądałem fora o klimie i natrafiłem na to forum. Też szukałem klimy a właściwie 3 jednostek do mieszkania w kamienicy na ostatnim piętrze. Używana tylko latem od czerwca do połowy września, tak aby w mieszkaniu było ok 24st-25st. Ze względu na 3 splity musiałem pójść na kompromis bo cena wyszła by za jakieś markowe ponad 10k. Dużo czytałem, szukałem, doktoryzowałem się i nic z tego nie wiem. Jedni zachwalali Daikina, Samsunga, Kasai, Fujutsu inni Chigo, midee, sinclera. Ostatecznie padło na Chigo (znajomy ma 4 splity ale on/off) i po 7 latach żadnej awarii. Zakupiłem chigo inwerter 2,6kw x3 splity. I teraz opinie po ok 1,5 mc użytkowania. Montaż jednostek trudny bo rury przez komin wentylacyjny na dach i tam też jednostki zewnetrzne, skropliny grawitacyjnie, wkute w ścianę (wystarczyło tynk wyskrobać i schować ta giętką rurkę) wyprowadzone do rynny. Całość działa dobrze, chłodzi ok, jedynie dziwny zapach sie wydostaje tzn coś jak z wlączonego odkurzacza. Wymyłem filtry, wywaliłem ten wkład węglowy bo śmierdział i jest lepiej ale coś tam mi nie tak pachnie, może te wkłady z filtrami?? sam nie wiem. Prąd- po podłączeniu do miernika po włączeniu ciągnie ok 900W potem ok 500. niestety w stanie czuwania bierze 5W!!!! a w specyfikacji podają że 0,5W, kłamstwo. ogólnie cena chigo za jednostkę 2,6kw ok 1550 brutto + montaż z pompą, resztę robilem sam (rurki w ścianie , skropliny) cena za wszystko z montażem 7k. i teraz czy ponownie wybrał bym \chigo? sam nie wiem niby ok ale jednak klocek na ścianie, nie jest tak ładny jak np samsung. niestety wysokie ceny zmusiły mnie do kupna chigo. Spełnia on swoje zadanie chłodzi, grzeje zużywa prądu tyle ile ma zużywać. Jakbym miał połowę więcej kasy napewno wybrał bym inny np samsung, lub w ogóle zainwestował w kanałówkę. aha nie kupować multi bo bierze dużo więcej prądu niż osobne jednostki.

aha jeszcze jedno pytanie, jedna jednostka zewnętrzna stoi na dachu który jest lekko pochyły, jednostka stoi na tych gumowych podstawach. Agregat jest lekko pod kątem postawiony. firma co montowała powiedziała ze taki przechył nie ma wpływu na pracę sprężarki itp. załączam zdjęcie. może by podstawić z jednej strony np płytę chodnikową, lub kilka kostek brukowych lub krawężnik i lekko podnieść jednostkę do góry i wyrównać? będzie stabilnie?

5W w trybie czuwania to tak dużo? ;) Bez przesady. Kupiłeś co kupiłeś. Jeśli spełnia swoje zadanie to ok. Sam mam Dankina i żyję.
Na co warto zwrócić uwagę przy zakupie. Wydajność, hałas, pobór energii i ostatnia sprawa, o ile to możliwe montaż całości bez pompki.

Sprawdź może sklep kominki vector - fachowa pomoc w wyborze klimatyzatorow. Totalnie zielonym w temacie pomagają dobrać do warunków :)
mam i używam!

Zdecydowanie najlepsze jakościowo klmatyzatory można kupić w Dacpolu. ;)

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.