265
269
226
Strefa ekspertów HVACR

najlepszy klimatyzator

Witam

Zaraz po ziemie będę chciała w domu dokladnie montować klimatyzator. Czy może ktos mi poradzić gdzie jest najlepszy, jaki dobrać, na co zwrócić uwagę, jakaś firma lub hurtownia? Nie ukrywam że jestem laikiem, ale przy temp. ponad 30st. nie idzie wytrzymać w domu. Dodam że salon w którym będe montować ma 26 mkw, są dwa okna, drzwi balkonowe, jest usytuowane od zachodu, znajduje się na 3p. 4pietrowego bloku.

Witam. jesli chodzi o najlepszy to chyba jak z kazdym urzadzeniem każdy ma swoje wady i zalety i wszyscy beda polecac ten na ktorym wiecej zarobia. Nie polecam klimatyzatorow z castoramy. Z doswiadczenia wiem ze powinien wystarczyc klimatyzator o mocy chlodniczej 3, 5 kw. I teraz od pani zalezy jakiej firmy ma to byc klimatyzator. technologicznie najlepiej chyba i najbardziej powszechne sa korenskie i japonskie ( LG PANASONIC SAMSUNG DAIKIN ) I jesli to ma byc w salonie to urzadzenia tych producentow sa tez wizualnie przyjemne dla oka. nalezy zwrocic uwage by byl to INVERTER ktory zuzywa mniej energii

a czy jest jakaś firma nie koreańska ani japońska która się sprawdza? pytam ponieważ za sam klimatyzator Samsunga płaci się dużo więcej. A co np. z tymi klimatyzatorami HAVACO? Ktoś cos wie jak one się sprawdzają?

No tak sa to drogie urzadzenia. Havaco akurat nie znam. Jezeli szukamy klimatyzatora z nizszej polki to jest ich cala gama. Jezeli o nie chodzi to duzo zamontowalem urzadzen marki CHIGO i smialo moge je polecic. Ale sa tez HAIER KASAI VIVAX MIDEA i wiele innych.

A czy moglibyście podać mi jakieś modele o bardzo podobnych parametrach z CHIGO, KAISAI i HAIER?

Nie ukrywam, że właśnie o tych firmach słyszłam nieco, ale ciężko mi porównać je samodzielnie. Chociaż link do podobnych modeli:) Dziekuje za pomoc!

Marki które wymiane są to same chińskie produkty - nie wiem czemu nie moga być koreańskie lub japońskie a interesujesz się byleczym z chin - w końcu to dla siebie montujesz a nie dla kogoś. POza tym jedną z ważniejszych rzeczy jest energochłonność a nie cena zakupu - co z tego że kupisz tanio cos co w karcie katalogowej będzie miało napisane że mało zużywa jak będziesz się wku... wial na rachunkii za prąd.
Wg mnie powinieneś szukać urządzenia na czynnik r410a ze sprężarką inwerterową - to jest minimum a potem hałas wentylatora wewnętrzego a na końcu cena

To w takim razie co jest godnego polecenia? co forumowicz to opinia, pewnie po części macie wszyscy rację, ja niestety jestem laikiem i ciezko mi się odnieść. Zazwyczaj sporo czytam o sprzecie ktory chce montowac ale jest tego tyle ze dlatego pytam tych ktorzy wiedza najlepiej. a jak sie ma energooszczednosc do ceny? na jaka klase najlepiej patrzec i w jakiej klasie cena odpowiednia to jest to?

Nie czepiajmy się tej chińszczyzny. To nie jest chińszczyzna z przed dziesięciu lat. Są to jednostki tez inverterowe maja troszkę mniej elektroniki ale spełniają swoją rolę. A gdy cosik sie popsuje to intansze w wymianie i naprawie. Takie chigo jak na ta chinszczyzne jest naprwde malo awaryjne. Pani chce chlodzic salon ile dni w roku bedzie korzystac z tego. Nie warto wydawac dwa razy tyle pieniedzy bo i oszczednosci za korzystsnie beda mizerne.

namawianie na zakup droższego klimatyzatora ma taki sam sens jak przy zakupie telewizora lub samochodu wszystko zalezy od tego ile chcemy wydac i jaka role ma spelniac. Prosze wiec nie sluchac ze chinszczyzna ze duzo pozera pradu. bo i stary samochod mniej spali paliwa niz nie jeden nowy.

o jeny..ile opinii. Jeśli chodzi o jego używanie to tak wlasnie bedzie - tylko sezon letni. Jeśli można wybrać to mógłby być tylko z funkcją chłodzenia. Ponieważ w okresie zimowym mam inne ogrzewanie. a co do tych tańszych wg Panów chińskich - nie chodzi mi az o zupełnie najtańszy ale na rynku jest tak szeroka oferta że po prostu aj nie wiem co tutaj począć. A zasadę ze tylko biedny jest bogaty znam ale uwazam że chya mimo wszystko zakup takiego urzadzenia nie nalezy do najtanszych i nie jest wyudatkiem na 3 lata:) - mam taka nadzieje:) Ale i tak nie wiem na co oprocz tej energetyczności spojrzeć, sa te klasy energetyczne pewnie jak w telewizorach. ale jaka klasa optymalnie daje poczucie oszczedności?

Ja i tak będe obstawał przy swoim, bo nie da się porównać klimatyzatora który jest wbudowany w dom do telewizora który stoi w domu i łączy go tylko wtyczka z domem- montaż lub zmiana klimatyzatora to rycie w ścianach. Chińczyki są dobre, ale ..... i tu jest szczegół bo jak się kupuje klimatyzator to ma służyć tylko do chłodzenia ( jak Pani Pisze) teraz na rynku są tylko pompy ciepła - i jak znam życie to w okresie kiedy jeszcze nie działa ogrzewanie, lub wieczorem kiedy człowiek odczuje chłód nie bedzie czekał aż kaloryfer się zagrzeje tylko włączy klimatyzator i podgrzeje sobie otoczenie szybko - i właśnie z tego powodu lepiej kupić coś co bedzie dobrej jakości - a poza tym polecam urządzenia LG seria galeria - do mieszkań mają fajna serie - bo wygląda jakobraz a nie jak klasyczny prostokątny kawał plastiku.

Ma Pan faktycznie racje. Z tymi wieczorami i kaloryferami. z tej strony trochę nie pomyśłałam a faktycznie może jednak dodać trochę wiecej a wykorzystać to. Bardziej myslalam ze nie bede ego wykorzystywać wiecv po co za to placić, ale ma pan racje. Co na przykład z tym? A09AW1 to jest ok? Fajne są te serie!

Jakie rycie w scianach czlowieku. ryć to mozna na polu. Jeden otwor fi 55mm i po sprawie Dobry układ pomieszczenia i po 5 godzinach klima chlodzi. Prosze nie zastraszac ludzi jakims ryciem to nie wymiana instalacji hydraulicznej. jak sie nie myle to opinie sa dwie bo forumowiczow oprocz pani jest jeszcze dwoch. Nie mowimy tu o chinszczyznie za 800 zl z casto gdzie sa to urzadzenia gdzies wycofywane albo typowe on off. kazda firma zajmujaca sie montazem posiada urzadzenia z gornej i sredniej polki.

zgadzam sie ze lg w formie obrazu idealnie pasuje do salonu tylko ze jest dwa razy drozszy. decyzja polega na tym czy chcemy wydac 3, 5 tys czy 7 tys. To i to spelni swoja role. bedzie chlodzic i bedzie grzac. jeszcze raz porownam to do zakupu samochodu bo i fiatem i mercedesem mozna jezdzic 20 lat tak samo z klimatyzacja.

szanowny sylwestrze, własnie trafne porównanie - jednym pasuje jeżdżenie maluchem inni wola mercedesa - najważniejsze to przedstawić możliwości i dać możliwość wyboru. Pani wyraźnie spodobał się pomysł na to żeby w salonie nie mieć kloca na ścianie w salonie a mieć coś co przypomina obraz i ma jeszcze funkcję jakich oczekuje - jak cię nie stać na klimę to kupuje tanio, tanio i nie pytasz co jest dobre ...
a ryć trzeba jak chce się zrobić dobrze instalacje - dziurkę 55 to robia najtańsi montażyści tacy za 200 zł bez próżni. porządnie zrobiona instalacja nie wyprowadza skroplin przez ścianę zewnętrzna na elewacji - bo tanio i szybko ....

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.