Na wiosnę najczęściej wspominamy o konieczności porządków, wietrzenia naszych domów po zimie itd. Nie zapominajmy też o naszych klimatyzatorach! Po chłodzeniu w upalne dni i dogrzewaniu w zimowe wieczory warto przyjrzeć się, czy nie zachodzi konieczność wymiany filtra w klimatyzatorze. Początek roku to świetny czas na takie kontrole!

Kiedy czyścić klimatyzator?

Klimatyzator, który nie jest czyszczony, nie tylko może mieć krótszą żywotność, ale przede wszystkim może zwiększać ilość kurzu w naszym domu, a także negatywnie wpływać na jakość wdychanego powietrza.

Zaniedbane klimatyzatory nie oczyszczają dokładnie wciąganego powietrza z drobnoustrojów, pyłków, bakterii itp.

Na wszelkiego rodzaju zabrudzenia najbardziej narażony jest filtr. W klimatyzatorach AUX zamontowane zostały filtry wielokrotnego użytku. Przy częstej pracy urządzenia zaleca się mycie ich co 2 tygodnie.

Ponadto dwa razy do roku, powinno się poddać urządzenia konserwacji wykonanej przez specjalistyczny serwis. Profesjonaliści są w stanie sprawdzić wszystkie parametry chłodzenia oraz grzania, a także zapobiec przyszłym usterkom.

Niektóre klimatyzatory posiadają funkcję automatycznego oczyszczania, a na dodatek modele klimatyzacji AUX zainstalowane mają komunikaty, przypominające o konieczności czyszczenia filtrów.

Dbając o nasz klimatyzator zapewniamy sobie możliwość wpływania na jakość powietrza w pomieszczeniu, a regularne czyszczenie urządzenia zapobiegnie rozwoju grzybów i pleśni. Dzięki temu będzie nam służyć przez długi czas.

 

Dowiedz się więcej

Źródło: AUX