273
274
276
226
Strefa ekspertów HVACR

Kominek wolnostojący po poiecu kaflowym

[quote]Podpinam się pod temat.
.... Dziwi mnie ten fakt, gdyż można palić piecem - dlaczego nie kominkiem???

Ważne - każde mieszkanie ma osobny komin...[/quote]

Bo w piecu palisz max. około 2 godzin, a w kominku ma okrągło no i szybciej o kreozot.

a jaka jest różnica miedzy paliwem stałym a węglem?

Zeto

Wszystko zależy od tego, jak producent nazwał to urządzenie. Jeżeli w nazwie jest sformułowanie "kominek", "kominkowy", to podpada pod kominki i musi mieć dopływ powietrza w ilości 10 m3/h na kilowat mocy urządzenia, oraz indywidualny przewód kominowy. Jeśli jest to tylko piec ogrzewczy na drewno to teoretycznie podłączyć można. Na zmiany w podłączeniach dymowych wymagana jest zgoda właściciela budynku. Komin wcześniej trzeba sprawdzić.

Ja przerabiałem w ten sposób swój piec kaflowy. Zamówiłem wkład kominkowy z FirmaMTM, trochę miałem do przebudowania, ale jak już to już. :) Efekt jest naprawdę świetny.

a wiesz, że temperatura spalin z wkładu to 800 st C, a z pieca kaflowego 200 st.C? Właśnie niszczysz przewody kominowe, któregoś dnia przyjdą po Ciebie prokurator z policją, bo ktoś umrze zatruty wyziewami z nieszczelnego komina.

Kupiliśmy znakomity piec wolnostojacy typu koza w kratko.com, polecam, znakomity jest, solidny. Polecam i jest w czym wybierac

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.