273
278
280
226
Strefa ekspertów HVACR

dmucha z kratki wyciągowej w łazience

Zgodnie z zasadą, że wiatr wpływa na grawitację należy budynek otoczyć szklanym kloszem!

Moi drodzy, mam problem z wentylacją łazienki, zamiast wyciągać powietrze to nawiewa, przez co w łazience przy ciągle rozkreconym termostacie na 5 osiagam 19,8C. Problem jest ciekawszy niż się wydaje, bo mam oddzielna wentylacje w toalecie i w kuchni, które pracują póki co bez zarzutu. Martwie się tym bardziej, że na razie zimy nie ma, ale jak przyjdzie? będe miał drugą lodówkę gratis? Mieszkanie znajduje się na ostatnim piętrze budynku 3 piętrowego, dach jest płaski, jakiś metr nie więcej od mojego sufitu do dachu. Proszę o radę, jeżeli jestem za mało precyzyjne w opisie usterki, proszę mnie naprowadzić. Pozdrawiam! i Szczęśliwego Nowego Roku.
Otóż u mnie jest identyczny problem. Mieszkam na nowym osiedlu na górce , gdzie są duże wiatry i w łazience często mi wdmuchuje zimne powietrze. I mam takie pytanie vzy montaż nasadek obrotowych na kominie coś pomoże?

Moi drodzy, mam problem z wentylacją łazienki, I mam takie pytanie vzy montaż nasadek obrotowych na kominie coś pomoże?
zapomniałem dodac, iż mieszkam na parterze a budynek ma 4 kondygnacje.

drogi karolu:)na problem opisany przez ciebie mam trzy rady:)
1) zamiescic przy kratce wentylacyjnej klape zwrotna. sprawi to iz nie bedzie ci dmuchalo do mieszkania. ale jezeli masz zbyt slaba cyrkulacje powietrza to klapa tak samo moze przyblokowac wyciag.
2) drugie to wymieniona przez ciebie nasadka na komin. montuje sie ja u wylotu komina na dachu i zapobiego powrotowi powietrza do komina przez co i do mieszkania.
3) najprostrzym i najtanszym rozwiazaniem jest zamontowanie w miejsce kratki wentylacyjnej wentylatora wyciagowego. koszt takiego wentylatora to ok 50pln a montaz jest bardzo prosty. niestety jest tez minus. nie mozna stosowac wentylacji mechanicznej w kominach grawitacyjnych.montarz takiego wentylatora moze sprawic ze "zapachy" z Twojej łazienki beda wydmuchiwane do sasiadow z tego samego pionu. nie mniej jednak taka praktyka jest w polsce powszechnie stosowana wiec mysle ze nie bedziesz mial z tym problemów:) pozdrawiam BARTEK

A wszystko,że w Polsce nie wybudowano ani jednego komina zgodnie z PN-B-03430:1983. Ja jak liczyłem dla kuchni to jak mi wyszedł komin 30 m, to myślałem, że się pomyliłem. Ale teraz po konsultacjach z dr inż sanitarnej wiem ,że ci co liczyli mieli podobne problemy.Ale bali się przyznać, że mogli pomylić się w ułamku piętrowym, lub wyciąganiu pierwiastków. Jedynie kominiarze i ci od kolejnych zmian Prawa budowlanego wierzą, że w kominie przepyw CO2 będziemiał inny kierunek niż wynika z Prawa Newtona, no iże wiry nad płaskim dachem nie będą wtłaczać ci do komina tych zawirowań. A to płaskomózgowi architekci powinni wyznaczyć powinni wyznaczyć w tunelu aerodynamicznym, gdzie postawić komin, aby tego efektu nie było, albo zaproponować klosz nad kominem wykonanym zgodnie z PN!

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.