Przewaga konkurencyjna Venture Industries

 • ponad 25 lat doświadczenia w branży wentylacyjnej,
 • czołowy dostawca i producent urządzeń wentylacyjnych na rynku polskim,
 • gwarancja wysokiego poziomu obsługi handlowej i satysfakcji klienta,
 • szeroka oferta handlowa,
 • krótki termin dostawy,
 • podwyższanie kwalifikacji pracowników,
 • 340 zatrudnionych osób w dwóch oddziałach,
 • doskonalenie poziomu jakości dostarczanych urządzeń,
 • system zarządzania jakością z certyfikatem zgodności z normą ISO 9001:2008.

 

Sprzedaż wyrobów oferowanych przez Venture Industries Sp. z o.o. odbywa się poprzez sieć dystrybutorów oraz bezpośrednio do inwestorów. Firma zajmuje się produkcją, importem, exportem i sprzedażą na terenie kraju:

- wentylatorów,
- central wentylacyjnych,
- rekuperatorów,
- odciągów stanowiskowych,
- akcesoriów wentylacyjnych,
- elastycznych przewodów do wentylacji i odciągów miejscowych.

Jako wyłączny przedstawiciel w Polsce firma posiada w ofercie produkty renomowanego producenta wentylatorów Firmy Soler & Palau S.A. z Hiszpanii. Venture Industries współpracuje także z wieloma firmami z innych krajów: Danii, Francji, Holandii, Szwecji, Wielkiej Brytanii.


Bestsellery Venture Industries

Wentylator dachowy

Wentylator dachowy
Symbol: RF

Przeznaczony do systemów wentylacyjnych budynków o niskim stopniu zanieczyszczenia powietrza, wentylator dachowy, wyciągowy RF stosowany jest głównie w instalacjach wyciągowych budynków mieszkalnych, warsztatów, supermarketów, hal przemysłowych, magazynów, toalet, garaży, parkingów, budynków gospodarczych itp.

 

Silnik elektryczny:

 • jednofazowy 230V, 50Hz lub trójfazowy 400V, 50Hz silnik indukcyjny z zewnętrznym wirnikiem,
 • płynna regulacja prędkości obrotowej silnika,
 • zabezpieczenie termiczne przed przeciążeniem w uzwojeniu silnika,
 • temperatura pracy -40°C +70°C, w zależności od modelu.

 

Konstrukcja dla modeli 125-315
Wentylatory RF (125-315) posiadają wirniki z łopatkami pochylonymi do tyłu, wykonane z tworzywa sztucznego lub, w zależności od modelu, blachy aluminiowej. Do wytworzenia siatki ochronnej używana jest ocynkowana blacha stalowa. Wentylatory pracują w pozycji pionowej i idealnie sprawdzają się do montażu na dachach płaskich, a po zastosowaniu odpowiednich podstaw dachowych, także na dachach pochyłych. 


Konstrukcja dla modeli 355-630
Wentylatory RF (355-630) posiadają wirniki z łopatkami pochylonymi do tyłu, wykonanymi z ocynkowanej blachy stalowej. Czasza jest wykonana z laminatu* (RAL 9005), płyta podstawy z blachy stalowej* malowanej proszkowo (RAL 9005), siatka ochronna z blachy cynkowanej*. Dodatkowo istnieje możliwość specjalnego wykonania obudowy na życzenie klienta po wcześniejszej konsultacji z Venture Industries Sp. z o.o.

Wielkości 355-630 nie posiadają króćca, by podłączyć przewód należy stosować złącze P oraz króćce K. Wentylatory te pracują w pozycji pionowej, przeznaczone do montażu na dachach płaskich, lecz po zastosowaniu odpowiednich podstaw dachowych RS- R, istnieje także możliwość montażu na dachach pochyłych.

 

*Venture Industries zastrzega możliwość zmiany materiałów, z których wykonywane są poszczególne elementy obudowy.

Wentylator promieniowy

Wentylator promieniowy
Symbol: GMT

Wentylator promieniowy GMT, średniociśnieniowy o napędzie bezpośrednim przeznaczony jest do systemów odciągania zanieczyszczonego powietrza i transportu pneumatycznego. Urządzenie może być zastosowane do:

 • odciągów miejscowych,
 • osuszaczy,
 • układów suszenia,
 • transportu wiórów,
 • trocin,
 • granulatów,
 • odciągów spalin samochodowych.

 

Konstrukcja
Wentylator promieniowy GMT o napędzie bezpośrednim wyposażony jest w wirnik ze stopów aluminium z prostymi łopatkami, wyważany dynamicznie wg ISO 1940. Obudowa spawana jest z blachy stalowej. Modele wentylatorów wielkości od 60 do 600, posiadają obudowę prostokątną, wielkości 700, 750 i 800 występują w dwóch wersjach, w obudowie prostokątnej, jak i spiralnej, wielkości od 900 do 1500 posiadają wyłącznie obudowę spiralną. Modele wielkości 500 do 1500 wyposażone są w półkę podpierającą silnik. 

Maksymalna temperatura tłoczonego medium 80°C. Wentylator standardowo występuje w kolorze RAL 5010 - niebieski. Wentylatory od wielkości 60 do 400 wykonane są standardowo w figurze RD90, od wielkości 500 do 1500 w figurze LG270. Możliwe są wszelkie modyfikacje w wykonaniu, konstrukcji, kolorze, figurze lub materiale wentylatora na życzenie klienta.

 

Silnik elektryczny
Asynchroniczny silnik trójfazowy 230/400V, 50Hz (moc silnika do 3 kW) lub 400/690V 50Hz, w klasie izolacji F, o stopniu ochrony IP55, spełnia normy PN-IEC 60072 i PN-EN 60034. Temperatura otoczenia dla pracy silnika to +40°C, przy czym jest on przystosowany do regulacji przetwornicą częstotliwości. Możliwość wykonania wentylatorów z silnikami wyposażonymi w czujniki, dodatkowe chłodzenie oraz inne specjalne wykonania, oznakowania itp., na specjalne życzenie klienta.

Wentylator oddymiający

Wentylator oddymiający
Symbol: JFX

Osiowe wentylatory strumieniowe przeznaczone są do wywołania ruchu powietrza w zamkniętych parkingach, tunelach i dużych przestrzeniach. W systemach wentylacji ich zadaniem jest usuwanie zanieczyszczonego powietrza, które zawiera np. dwutlenek węgla, tlenki azotu i siarki.

 

Wentylatory o symbolu JFV i JFVR przeznaczone są wyłącznie do wentylacji ogólnej, powietrza o temperaturze od -15°C do +50°C. Modele te produkowane są w czterech wielkościach: 315, 355, 400 i 450 oraz dostępne są w wersjach jedno- i dwubiegowych. Symbolem JFV oznaczone są wentylatory jednokierunkowe, natomiast symbolem JFVR - dwukierunkowe (rewersyjne). Model wentylatora JFSR został zaprojektowany jako część systemu wentylacji kontrolującego rozprzestrzenianie dymu i ciepła w obiektach budowlanych. Produkowane są one w wariancie rewersyjnym w czterech wielkościach: 315, 355, 400 i 450. Wentylatory występują w wersjach jedno- i dwubiegowych, przeznaczone są do wentylacji i oddymiania przetłaczanego powietrza o temperaturze do 400°C w czasie do 120 minut - Klasa F120400.

Wentylatory oddymiające JFV, JFVR, JFSR spełniają dwie funkcje – wentylacji i oddymiania. Wentylacja realizowana jest podczas zwykłej pracy wentylatorów, polegającej na usuwaniu zanieczyszczonego powietrza z pomieszczeń. Funkcja oddymiania realizowana jest jedynie w przypadku wystąpienia pożaru. By układ wentylatorów stał się optymalny należy zweryfikować go za pomocą symulacji CFD, tak aby cały system został zaprojektowany zgodnie z wymogami zawartymi w odpowiednich normach oraz z zachowaniem specyfiki architektonicznej danej przestrzeni.

 

Konstrukcja
Wentylatory JFV, JFVR posiadają obudowę stalową malowaną proszkowo (standardowo RAL 5010 - niebieski, inne kolory na życzenie) i dwie ocynkowane stopy montażowe. Wirniki w wersji jednokierunkowej wykonane są z polipropylenu, natomiast wirniki w wersji rewersyjnej monolitycznie ze stopu aluminium. Skrzynka zaciskowa przyłącza elektrycznego zamontowana jest na obudowie wentylatora. Wentylatory wyposażone są w dwa tłumiki z blach aluminiowej oraz stalową malowaną siatkę ochronną na wlocie i wylocie (RAL 5010). Siatka ta połączona jest z odpowiednio ukształtowanym aerodynamicznie konfuzorem wspomagającym przepływ.

Obudowa modelu JFSR wykonana została z cynku. Wirniki w całości odlewane z aluminium, piasta jest stalowa, ocynkowana, skręcana z wieńcem łopatkowym. Skrzynka zaciskowa przyłącza elektrycznego zamontowana jest na obudowie wentylatora. Wentylatory wyposażone są w dwa tłumiki wykonane z blachy aluminiowej, siatka ochronna na wlocie i wylocie jest cynkowana i połączona z odpowiednio ukształtowanym pod względem aerodynamicznym konfuzorem wspomagającym przepływ.

 

Silnik elektryczny

W wentylatorach JFV i JFVR silniki:

 • trójfazowe 400V/50Hz,
 • jednobiegowe 2-biegunowe lub dwubiegowe 2/4-biegunowe,
 • z ochroną IP55,
 • o klasie izolacji F.

W wentylatorach JFSR silniki:

 • pracują w normalnych warunkach w sposób ciągły napędzając wentylator przeznaczony do wentylacji spalin,
 • pracują w czasie pożaru, umożliwiając usuwanie z pomieszczeń dymu i dwutlenku węgla oraz dając możliwość ewakuacji z rejonu objętego pożarem,
 • certyfikowane w klasie temperaturowej F120400,
 • jednobiegowe 2-biegunowe oraz dwubiegowe 2/4 biegunowe,
 • ze stopniem ochrony obudowy IP55,
 • o klasie izolacji H.

Asortyment Venture Industries

Przewody elastyczne
Przewody elastyczne

W ofercie znajdują się przewody elastyczne oraz opaski zaciskowe.

Zobacz gdzie kupić
Kurtyny powietrzne
Kurtyny powietrzne

Szeroka gama kurtyn powietrznych COR.

Zobacz gdzie kupić
Nagrzewnice
Nagrzewnice

Nagrzewnice kanałowe oraz przenośne.

Zobacz gdzie kupić
Odciągi
Odciągi

Szeroka oferta wyciągów stanowiskowych, odciągów spalin, wiórów, a także zestawy przenośne.

Zobacz gdzie kupić
Zakończenia wentylacyjne
Zakończenia wentylacyjne

Oferta zawiera anemostaty, nawiewniki oraz kratki.

Zobacz gdzie kupić
Akcesoria elektryczne
Akcesoria elektryczne

Bogata oferta akcesoriów elektrycznych obejmuje regulatory, czujniki wilgotności, czujniki zanieczyszczenia powietrza, transformatory, termostaty, przełączniki oraz zastawy rozruchowe.

Zobacz gdzie kupić
Rekuperacja
Rekuperacja

Centrale rekuperacyjne, w tym nowość w ofercie, model RT.

Zobacz gdzie kupić

Publikacje Venture Industries

Wyróżnienia i nagrody Venture Industries

gazele biznesu

Gazele Biznesu

Gazele Biznesu — to ranking najdynamiczniej rozwijających się małych i średnich firm. I edycja rankingu Gazele Biznesu odbyła się w 2000 roku. Gazela to firma małej lub średniej wielkości, która dzięki niezwykle dynamicznemu rozwojowi doskonale daje sobie radę wśród nawet znacznie większych konkurentów. Kryteria wyboru Gazel są w poszczególnych krajach dostosowane do lokalnych warunków gospodarczych, ale cel wszędzie jest ten sam: promowanie małej i średniej przedsiębiorczości. Rankingi Gazele Biznesu sporządzane są co roku przez dzienniki ekonomiczne należące do szwedzkiej grupy Bonnier Press Group w oparciu o dane z okresu 3 ostatnich lat działalności.

Firma Venture Industries została uznana za jedną z najbardziej dynamicznie rozwijających się firm. Przedsiębiorstwo zdobyło statuetkę Gazeli Biznesu w latach: 2000, 2004, 2005, 2006, 2007, 2012, 2013, 2014 oraz 2015.

Opinie o Venture Industries

Kontakt Venture Industries

Venture Industries Sp. z o.o. - logo

Typ firmy: Producent, Dystrybutor, Projektant, Hurtownia

Miasto: Łomianki-Kiełpin

+48.22.7519550

Katalogi i cenniki Venture Industries