Strefa bezpiecznego powietrza.

hybrydowy oczyszczacz powietrza

Covid-19 przeorganizował naszą rzeczywistością, a my nadal uczymy się jak bezpiecznie przetrwać.

Wszyscy szukamy odpowiedzi na pytanie: jak pozbyć się intruza z najbliższego otoczenia? Odpowiedzią jest profesjonalny oczyszczacz powietrza, który nie tylko filtruje, ale eliminuje wszelkie drobnoustroje.

W odpowiedzi na potrzeby Konsumentów - firma Venture Industries zaprojektowała przenośny hybrydowy oczyszczacz powietrza – LAUTUS.

Na etapie wstępnych badań nad produktem zostały przeanalizowane dostępne na rynku komponenty i technologie dedykowane do usuwania z powietrza wirusa SARS-CoV-2 wywołującego COVID-19. W efekcie do produkcji została skierowana hybryda, łącząca w sobie zalety wyspecjalizowanych filtrów HEPa (H13-bakterie, H-14-wirusy, przy skuteczności filtracji 99,995 %), lampy UV-C oraz materiałów uniemożliwiających długą żywotność wirusa.

Wspomniane urządzenie zostało wyposażone w wewnętrzny system filtracyjny (3 etapy filtracji z wyizolowaną komorą filtracyjną). Całość zamknięto w łatwej do utrzymania w czystości, białej, prostopadłościennej obudowie z oświetleniem bocznym LED. Wspomniane oświetlenie sygnalizuje prace działania lampy UV-C znajdującej się w zamkniętej komorze filtracyjnej pomiędzy filtrami HEP’a. Funkcją wspomnianej lampy jest przyśpieszenie rozkładu wirusów osiadających w filtrach, zwiększając przy tym komfort i bezpieczeństwo użytkownika. Na wlocie do urządzenia oraz pomiędzy filtrem pośrednim i końcowym zaprojektowano przegrody wykonane z miedzi. Decyzja ta została podjęta na bazie dostępnych publikacji naukowych, w których miedź przedstawia się jako materiał na którym wirus utrzymuje się najkrócej względem innych metali i ich stopów.

Urządzenie zaprojektowano w dwóch wersjach LAUTUS 50 oraz LAUTUS 100. Pierwsza, mniejsza wersja urządzenia zapewnia filtrację powietrza o wydajności 450 𝑚3/ℎ (pomieszczenie do 40𝑚2) większy odpowiednik daje możliwość filtracji na poziomie 800 𝑚3/ℎ (pomieszczenie do 65𝑚2).

 

hybrydowy oczyszczacz powietrza przekrój

Nowy oczyszczacz jest gotowy do pracy, wystarczy ustawić go w pomieszczeniu i włączyć zasilenie. Wbudowany potencjometr pozwala na czteropoziomową regulacje wydajności. Inteligentny system diagnostyki wewnątrz urządzenia informuje Użytkownika o stanie zabrudzenia filtrów oraz o prawidłowym funkcjonowaniu. LAUTUS można zaliczyć do tzw. urządzeń bezobsługowym, jedynymi czynnościami wykonywanymi przez użytkownika poza włączeniem i wyłączeniem jest okresowe czyszczenie filtra wstępnego G4. Wystarczy go wyjąć i odkurzyć. W momencie kiedy filtr ulegnie zabrudzeniu urządzenie zasygnalizuje to migająca diodą. Nie zatrzyma się jednak od razu, pozostawiając użytkownika bez odpowiedniej filtracji. Wentylator zwolni swoje obroty informując użytkownika, że ma 12h na wyczyszczenie filtra - w przeciwnym razie oczyszczacz się wyłączy.

Dzięki swojej kompaktowej obudowie i zestawowi kół montowanych do podwozia urządzenia możliwy jest jego swobodny transport w obrębie całego lokalu. Neutralny design powoduje, że łatwo wtapia się w otoczenie nie zaburzając harmonii pomieszczenia. Wygłuszenie obudowy nowoczesnym materiałem umożliwia cicha pracę urządzenia przy zachowaniu wysokiej wydajności (np. przy pomieszczeniu wielkości 40m, 3 pełne filtracje powietrza na godzinę).

LAUTUS to urządzenie dzisiejszych czasów zapewniające bezpieczeństwo i komfort Tobie i Twojemu najbliższemu otoczeniu.

https://www.venture.pl/wentylatory/strefa-bezpiecznego-powietrza/lautus

 

Autor: Venture Industries