Bestsellery Harmann Polska sp. z o.o.

Wentylator oddymiający PIRAX

Wentylator oddymiający PIRAX

Cechy główne   

 • oszczędność energii nawet do 40%    
 • mała przestrzeń montażowa    
 • cicha praca    
 • oszczędność kosztów    
 • bezpieczeństwo    
 • szybka i łatwa instalacja

 


Konstrukcja

Strumieniowy wentylator oddymiający przeznaczony do odprowadzania gorącego powietrza, dymu oraz szkodliwych gazów powstałych podczas pożaru. Obudowa wentylatora wykonana jest z blachy stalowej pomalowana w kolorze RAL 7040. Na obudowie zamontowana została skrzynka przyłączeniowa oraz uchwyty montażowe. Zastosowane eliptyczne tłumiki umożliwiają oszczędność miejsca zapewniając mała przestrzeń montażową. Wirnik wentylatora wyważony statycznie i dynamicznie zgodnie z ISO 1940 w klasie G6,3. Standardowo w celu ochrony przed przedostaniem się części stałych po stronie wlotu zamontowana została siatka ochronna , natomiast po stronie wylotu deflektor umożliwiający sterowanie strugą powietrza poprzez regulację kąta łopatek. W przypadku wersji rewersyjnej deflektory zamontowane są po dwóch stronach urządzenia.

 

 

Napęd i sterowanie

Asynchroniczny silnik elektryczny 3~400V, 50Hz. Stopień ochrony silnika IP55. Klasa izolacji min. F. Skrzynka elektryczna zamontowana na obudowie wentylatora.

 


Maksymalna temperatura pracy

400°C/2h, 300°C/2h - oddymianie
40°C - praca ciągła

 

Zastosowanie

Wentylatory strumieniowe przeznaczone są do pracy w systemach wentylacji garaży. Urządzenia zapewniają efektywne ograniczenie rozprzestrzenienia się gorącego powietrza, dymu oraz gazów powstałych w trakcje pożaru oraz skuteczne dzienne 'przewietrzanie' zanieczyszczeń wywołanych ruchem samochodowym.

Wentylator kanałowy ML PRO

Wentylator kanałowy ML PRO
Symbol: EC

Cechy główne   

 • diagonalny wirnik - do 50% lepsza sprawność    
 • niski pobór energii    
 • płynna i precyzyjna regulacja obrotów    
 • cicha praca

 

Konstrukcja

Diagolany wentylator kanałowy. Obudowa wykonana została z wysokiej jakości tworzywa PPGF30 (polipropylen z dodatkiem 30% włókna szklanego, kolor RAL7012). Unikalny wyprofilowany wirnik diagonalny z tworzywa sztucznego został wyważony dynamicznie w dwóch płaszczyznach (G6.3 DIN ISO 1940).Urządzenie składa się z trzech elementów: płyty montażowej, zespołu silniko-wirnika ze zintegrowaną puszką przyłączeniową, oraz króćców przyłączeniowych. Całość połączona została za pomocą dwóch uchylnych klamer. Wentylator można zainstalować w dowolnej pozycji. Dostęp do modułu silnika nie wymaga demontażu kanałów wentylacyjnych.

 

Napęd i sterowanie

Napęd stanowi silnik elektryczny komutowany elektronicznie (EC) ze zintegrowanym kontrolerem i zabezpieczeniem termicznym.Zasilanie 230V ~1, 50Hz. Silniki przystosowane są do płynnej regulacji prędkości obrotowej w pełnym zakresie przy zachowaniu wysokiej sprawności. Zmiana prędkości obrotowej odbywa się poprzez podłączenie potencjometru lub innego urządzenia (sterownika) wykorzystującego sygnał analogowy 0-10V. Stopień ochrony urządzenia IPX4, puszki przyłączeniowej IP44. Klasa izolacji F.


Maksymalna temperatura pracy

35 ÷ 45°C w zależności od modelu

 

Zastosowanie

Transport czystego, niezapylonego powietrza w instalacjach wentylacyjnych do i z pomieszczeń w obiektach: mieszkalnych, biurowych, przemysłowych i użyteczności publicznej.

Wentylator dachowy CAPP

Wentylator dachowy CAPP

Cechy główne   

 • poziomy wyrzut powietrza    
 • obudowa wykonana z tworzywa    
 • wirnik z łopatkami wygiętymi do tyłu    
 • kompaktowe gabaryty

 

Konstrukcja

Dachowy wentylator promieniowy z poziomym wylotem powietrza. Konstrukcja wentylatora składa się z obudowy wykonanej z wysokiej jakości tworzywa sztucznego ASA, odpornego na działanie czynników atmosferycznych i promieniowanie UV, oraz kwadratowej płyty montażowej wykonanej z galwanizowanej blachy stalowej malowanej proszkowo na kolor szary (RAL 7012). Wentylator posiada poziomy wylot powietrza zabezpieczony siatką o specjalnie profilowanych krawędziach w celu zwiększenia efektywności pracy urządzenia.W celu ułatwienia czynności serwisowych obudowa wentylatora jest uchylna. Górna pokrywa wentylatora stanowi jednocześnie osłonę dla kostki przyłączeniowej, od której wyprowadzono na zewnątrz przewód zasilający. Modele CAPP.P posiadają analogiczne parametry. W odróżnieniu od CAPP wyposażone zostały w zintegrowany wyłącznik na obudowie

 

Wirnik

Wyważany dynamicznie wirnik typu B. Łopatki pochylone do tyłu wykonane z tworzywa sztucznego. Wirnik z łopatkami pochylonymi do tyłu wykazuje wyższą sprawność niż wirniki z łopatkami pochylonymi do przodu o zbliżonych parametrach. Dzięki temu także pobór mocy jest mniejszy.


Napęd i sterowanie

Jednofazowy (230V, 50Hz) asynchroniczny silnik elektryczny z wirującą obudową. Silniki posiadają wbudowany czujnik temperatury uzwojeń, z resetem automatycznym. Silniki są przystosowane do napięciowej regulacji prędkości obrotowej w pełnym zakresie, przy pomocy regulatorów tyrystorowych lub transformatorowych.W wentylatorach CAPP zastosowano bezobsługowe łożyska kulkowe dla długoletniej i bezawaryjnej pracy. Stopień ochrony urządzenia IPX4, stopień ochrony silnika IP33, klasa izolacji F.

 

Zakres temperatury pracy

-25 ÷ 80°C - w zależności od modelu

 

Zastosowanie

Wentylacja ogólna obiektów mieszkalnych, biurowych, przemysłowych i użyteczności publicznej.

Wentylator dachowy ROOFTEC

Wentylator dachowy ROOFTEC

Cechy główne   

 • temperatura przetłaczanego medium do 120°C    
 • obudowa z aluminium    
 • taca ociekowa    
 • łatwa i szybka konserwacja

 

Konstrukcja

Dachowy wentylator promieniowy wyposażony w silnik zlokalizowany poza strumieniem przepływającego powietrza.  Konstrukcja wentylatora składa się z obudowy w kształcie oœśmiokąta, dzięki której redukowana jest strata ciśœnienia przepływającego strumienia powietrza, oraz kwadratowej płyty montażowej wykonanej z galwanizowanej blachy stalowej. Obudowa wykonana jest z aluminium odpornego na działanie wody morskiej (AlMg3). Silnik został zabudowany w specjalnej komorze o podwójnych œściankach, dzięki czemu jest całkowicie odizolowany od strumienia przepływającego powietrza. Taka konstrukcja umożliwia transport medium o maksymalnej temperaturze 120°C. Wentylator posiada pionowy wylot powietrza zabezpieczony aluminiową blachą perforowaną. W celu ułatwienia czynnoœści serwisowych obudowa wentylatora jest uchylna.Standardowo każdy wentylator jest wyposażony w zintegrowany wyłącznik serwisowy oraz tackę ociekową ułatwiającą odprowadzanie skroplin z wnętrza wentylatora.

 

Wirnik

Wyważany dynamicznie wirnik typu B. Łopatki pochylone do tyłu wykonane z ocynkowanej galwanicznie blachy stalowej malowanej proszkowo. Kształt łopatek zapobiega osadzaniu się tłuszczu. 

 

Napęd i sterowanie

Napęd stanowi jednofazowy (230, 50Hz) lub trójfazowy (Y400V, 50Hz) asynchroniczny silnik elektryczny. Prędkoœść obrotowa modeli jednofazowych 225-500 może być kontrolowana za pomocą regulatorów transformatorowych w zakresie 80-230V. W przypadku modeli 560 i 630 prędkośœć obrotowa może być kontrolowana wyłącznie przy pomocy przemiennika częstotliwośœci w zakresie 20-50 Hz. Silniki posiadają wbudowany czujnik temperatury uzwojeń, którego końcówki muszą być podłączone do zewnętrznego przekaŸźnika ochrony termicznej np. typu SET10/STDT, przekaŸźnika wbudowanego w regulator lub podłączone do stosownie zaprogramowanego przemiennika częstotliwośœci. Stopień ochrony urządzenia IPX4, silnika IP54. Klasa izolacji F.

 

Zakres temperatury pracy

-25 ÷ 120°C – w zależnośœci od modelu.

 

Zastosowanie

Wentylacja ogólna obiektów mieszkalnych, biurowych, przemysłowych i użytecznoœści publicznej. Szczególnie zalecane do zastosowań jako wyciąg oparów znad okapów w kuchniach przemysłowych i obiektach gastronomicznych o temperaturach usuwanego powietrza do 120°C (zgodnie z normą niemiecką VDI 2052). Możliwośœć zastosowania w instalacjach odciągowych wymagających odprowadzania skroplin lub okresowego czyszczenia komory wirnika.

Realizacje Harmann Polska sp. z o.o.

Centrum Handlowo - Rozrywkowe SUKCESJA Łódź

Centrum logistyczne AMAZON Sady koło Poznania

Galeria Bronowice Kraków

Galeria Trzy Korony Nowy Sącz

Hotel DOUBLE TREE BY HILTON Warszawa

Kompleks biurowy Wisher Enterprise Wrocław

METRO Warszawa II linia

MTP Pawilon-8A Poznań

Park handlowo-usługowy MAGNOLIA Wrocław

PROMENADY WROCŁAWSKIE - osiedle mieszkaniowe

Wydział Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego Kraków

BASF Środa Śląska

Publikacje Harmann Polska sp. z o.o.

Wyróżnienia i nagrody Harmann Polska sp. z o.o.

gazele biznesu

Gazele Biznesu

Gazele Biznesu — to ranking najdynamiczniej rozwijających się małych i średnich firm. I edycja rankingu Gazele Biznesu odbyła się w 2000 roku. Gazela to firma małej lub średniej wielkości, która dzięki niezwykle dynamicznemu rozwojowi doskonale daje sobie radę wśród nawet znacznie większych konkurentów. Kryteria wyboru Gazel są w poszczególnych krajach dostosowane do lokalnych warunków gospodarczych, ale cel wszędzie jest ten sam: promowanie małej i średniej przedsiębiorczości. Rankingi Gazele Biznesu sporządzane są co roku przez dzienniki ekonomiczne należące do szwedzkiej grupy Bonnier Press Group w oparciu o dane z okresu 3 ostatnich lat działalności.

Firma Harmann Polska Sp. z o.o. po raz kolejny znalazła się w gronie GAZEL BIZNESU 2014 i  2015 - rankingu najbardziej dynamicznie rozwijających się firm w Polsce.W  edycji w orku 2015 spółka znalazła się na 7 miejscu w województwie małopolskim i 118 w rankingu ogólnopolskim. Ogółem do rankingu zakwalifikowano 4300 małych i średnich przedsiębiorstw, które w ostatnich 3 latach osiągały przyrost obrotu i jednocześnie dodatni wynik finansowy.O miejscu firmy na tegorocznej liście rankingowej decyduje wyrażony w procentach przyrost obrotów, osiągnięty w latach 2012, 2013, 2014. Autorem rankingu jest firma Coface Polska na zlecenie "Pulsu Biznesu".

delta, nagroda, Stowarzyszenie Polska Wentylacja, wyróżnienie, firmy, rozwój

DELTA

Nagrody DELTA przyznane są najbardziej dynamicznym i skutecznym biznesowo firmom przez Stowarzyszenie Polska Wentylacja. Wyróżnienie jest synonimem pozytywnych zmian i rozwoju biznesu w branży. Przyznanie nagrody poprzedza analiza ekonomiczna przedsiębiorstw działających w branży wentylacyjno-klimatyzacyjnej: producentów, importerów, firm handlowych i wykonawców. Celem analizy jest określenie tempa rozwoju branży oraz odniesienie kondycji poszczególnych przedsiębiorstw do średniej branżowej.

Harmann laureatem 1 miejsca biznesowej nagrody DELTA 2016 w kategorii firm młodych.DELTA to nagroda biznesowa Stowarzyszenia Polska Wentylacja przyznawana firmom o największej dynamice wzrostu obrotów.Dziękujemy wszystkim naszym Klientom za zaufanie.

System Instalacyjny Roku nagroda

System Instalacyjny Roku

Nagroda przyznawana w konkursie organizowanym przez magazyn „Systemy instalacyjne”, którego celem jest ujawnienie preferencji jego czytelników w zakresie innowacyjnych produktów wprowadzanych na polski rynek instalacyjny. Wybierając zwycięzców, grupa końcowych odbiorców ocenia ich przydatność i walory techniczno-użytkowe.

Stałociśnieniowy system wentylacji SENSOVENT dedykowany do budownictwa mieszkalnego zwyciężył w plebiscycie Czytelników magazynu Systemy Instalacyjne w kategorii Klimatyzacja i Wentylacja, zdobywając 375 głosów, tj.32% w tej kategorii.Celem konkursu było ujawnienie preferencji Czytelników magazynu SYSTEMY INSTALACYJNE w obszarze innowacyjnych produktów wprowadzanych na polski rynek instalacyjny. Grupa końcowych odbiorców – równocześnie Czytelników zdecydowała, które rozwiązania zwyciężyły, oceniając w ten sposób ich przydatność i walory techniczno-użytkowe.Konkurs, dzięki tej formule, jest także sprawdzianem rozpoznawalności marki na rynku. Statuetka „SYSTEM INSTALACYJNY 2014 roku” jest więc nagrodą nie tylko dla działów konstrukcyjnych firmy, ale dla wszystkich komórek: działów marketingu, sprzedaży czy logistyki.

W roku 2015 w plebiscycie Czytelników w kategorii Klimatyzacja i Wentylacja zwyciężył wentylator kanałowy ML PRO EC z nowoczesnym silnikiem komutowanym elektronicznie. Otrzymał on tytuł „SYSTEM INSTALACYJNY 2015 roku” zdobywając 420 głosów, tj.36% w tej kategorii.

Najciekawszy Produkt wentylacja. klimatyzacja

Najciekawszy Produkt

NAJCIEKAWSZY PRODUKT to konkurs na produkt/system wyróżniający się wśród oferty rynkowej wyrobów i urządzeń oraz usług dla branży wentylacyjnej i klimatyzacyjnej. Najciekawszy produkt wybierany jest w dwóch kategoriach: Wentylacja, Klimatyzacja.

Podczas największego wydarzenia w Polsce branży HVACR, 13 edycji „ FORUM WENTYLACJA - SALON KLIMATYZACJA” odbywającego się 3-4 marca 2015 firma Harmann zaprezentowała swoje najnowsze urządzenia.Wśród nowości znalazł się wentylator strumieniowy PIRAX który zwyciężył w konkursie „Najciekawszy Produkt 2015” w kategorii „Bezpieczeństwo Pożarowe”. Zwiedzający mogli oddać tylko jeden głos, tym bardziej cieszy nas Państwa zaufanie i uznanie dla produktów firmy Harmann.

gepard biznesu, konkurs

Gepard Biznesu

Misją Konkursu jest wspieranie rozwoju polskich firm i banków oraz przekonywanie ich do tego, by same siebie nawzajem wspierały. Celem jest wyłonienie najdynamiczniej rozwijających się firmy według wzrostu ich wartości rynkowej, liczonej metodą porównania do spółek giełdowych (metodę tę opracował Instytut Bankowości Spółdzielczej do uproszczonej wyceny firm spoza giełdy). Gepardy Biznesu to ranking najbardziej dynamicznych firm w Polsce stworzony przez Instytut Europejskiego Biznesu.

Firma Harmann Polska Sp. z o.o. została wyróżniona w VIII edycji ogólnopolskiego konkursu „Gepardy Biznesu”.Firma otrzymała tytuł „Gepard Biznesu 2013” województwa małopolskiego plasując się na 50 miejscu spośród aż 2185 przedsiębiorstw.Instytut Nowoczesnego Biznesu oraz Magazyn Przedsiębiorców „Europejska Firma”, które od 2006 roku prowadzą analizę sytuacji finansowej przedsiębiorstw w Polsce na podstawie danych uzyskanych od Wywiadowni Handlowej Infocredit, opublikowały Ranking Gepardy Biznesu 2013 województwa małopolskiego według wzrostu wartości rynkowej.W rankingu zastało przebadanych 3412 przedsiębiorstw województwa małopolskiego, których wyniki finansowe przeanalizował Instytutu Nowoczesnego Biznesu.Tytuł „Gepard Biznesu 2013” uzyskały firmy, których wartość rynkowa wzrosła o więcej niż 10% w latach 2012-2013.W tym okresie wskaźnik dynamiki wzrostu wartości rynkowej Harmann Polska Sp. z o.o. Wyniósł 661%!

lider nowych technologii,

Lider Nowych Technologii

Program Lider Nowych Technologii umożliwia promowanie firm oraz instytucji państwowych inwestujących w najnowsze technologie. Podstawowym kryterium oceny jest innowacyjność przedsięwzięcia i jej wpływ na rozwój, jakość i postęp w danej branży. Wyróżnione podmioty otrzymają dyplom przyznania Lidera Nowych Technologii, oraz znak graficzny Lidera Nowych Technologii, którym można posługiwać się w materiałach reklamowych.

Firma Harmann Polska Sp. z o.o. została uhonorowana tytułem Lidera Nowych Technologii® 2014 za całokształt prowadzonych działań oraz wdrażanie produktów nowej generacji.Wyróżnienie przyznano za innowacyjność systemu wentylacji stałociśnieniowej, jakim jest SENSOVENT dedykowany dla budynków wielorodzinnych.Tytuł Lidera Nowych Technologii® przyznawany jest w oparciu o dynamikę rozwoju firmy z ostatnich 5 lat. Podstawowym kryterium oceny jest wpływ wdrażanych innowacji na rozwój, jakość i postęp w danej branży.Wyróżnienie jest przyznawane przez firmę Nowe Technologie oraz jednostkę wspierającą Polską Izbę Gospodarczą Zaawansowanych Technologii.Program Lider Nowych Technologii® od 5 lat cieszy się popularnością i jest ceniony w najważniejszych obszarach gospodarki, m.in: IT, przemysłowej, chemicznej oraz budowlanej.W ww. okresie wyróżniono ponad 60 firm i instytucji inwestujących w rozwój najnowszych technologii.

Opinie o Harmann Polska sp. z o.o.

Kontakt Harmann Polska sp. z o.o.

Harmann Polska Sp. z o.o. - logo

Typ firmy: Producent, Dystrybutor

Miasto: Kraków

+48.12.6502030

Katalogi i cenniki Harmann Polska sp. z o.o.