Pomimo zbliżającego się końca roku firma Harmann Polska Sp. z o.o. nie zwalnia tempa. Do podstawowej oferty wentylatorów kanałowych typu MIX FLOW wprowadzono wentylator z silnikiem EC – JETTEC REC EC.

Nowość wśród kanałowych wentylatorów EC – JETTEC REC EC

Podobnie, jak w standardowej wersji z silnikiem AC, wentylator posiada prostokątną obudowę, wewnątrz której zabudowane są diagonalne wentylatory z silnikami EC (w części modeli występują dwa wentylatory pracujące równocześnie). Wyważany dynamicznie diagonalny wirnik z tworzywa sztucznego z pierścieniem zewnętrznym eliminuje straty ciśnienia wywołane turbulentnym przepływem na końcach łopatek. 

Odpowiednio wyprofilowane łopatki umieszczone są na stożkowej piaście konfuzora, dzięki któremu zasysane powietrze kierowane jest na najbardziej efektywną część łopatki. Takie rozwiązanie zmniejsza burzliwość przepływającego powietrza. 

Specjalnie zaprojektowana kompaktowa obudowa, wykonana z podwójnej blachy stalowej, zapewnia dużo lepszą redukcję hałasu emitowanego do otoczenia niż konstrukcje standardowe. Dodatkowym atutem jest również możliwość zdjęcia pokrywy wentylatora, w celu przeprowadzenia prac serwisowych. 

Zastosowanie nowoczesnej technologii silników komutowanych elektronicznie EC wpływa na jego niski pobór energii elektrycznej oraz płynną i precyzyjną regulację prędkości obrotowej, w pełnym zakresie przy zachowaniu wysokiej efektywności. Zmiana prędkości obrotowej odbywa się poprzez podłączenie potencjometru lub innego urządzenia (sterownika) wykorzystującego sygnał analogowy 0-10V.

Wentylatory JETTEC REC EC idealnie sprawdzają się w obiektach mieszkalnych, biurowych, przemysłowych i użyteczności publicznej, w których występuje problem montażu z uwagi na ograniczoną przestrzeń montażu. JETTEC REC EC występuje w 12 różnych wielkościach, w zależności od wymiarów podłączeniowych. Wentylator osiąga maksymalną wydajność ok. 10 400m3/h, spręż natomiast na poziomie max. ok. 900Pa. W zależności od modelu, wentylator może pracować w zakresie temperatur 35-60°C. Dowiedz się więcej