273
274
226
276
Strefa ekspertów HVACR

Zmiana wentylacji mechanicznej w apartamentowcu

Projektuje wnętrza. Mam klienta, który chce mieć otwartą łazienkę w sypialni.
Mam w odległości mniejszej niż 2 metry od sypialni jeden pion z wentylatorem heliosa ELS-GUB VN 60/30 m3/h z przeznaczeniem na łazienkę. Czy mogę ten wentylator zamienić na mocniejszy heliosa 100m3/h z możliwością podłączenia dwóch łazienek?

Można tak zrobić (100m3/h na dwie lazienki jest ok ) . Efektem takiego podłaczenia będzie zwiększony minimalnie poziom mocy akustycznej wentylatora i zwiększonego przepływu powietrza w pionie. Nowy wentylator musi być kanałowy z odpowiednim sprężem mysle 100Pa wystarczy + 2 przepustnice aby prowidłowo wyregulować przepływy.

Jeśli chciałby Pan/Pani za opłatą zaprojektować i dobrać takie elementy do proszę o kontakt na softloftbiuro@gmail.com

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.