Witam,
mam następujacy problem. Jestem przyszłym posiadaczem mieszkania w budynku wielorodzinnym. Deweloper przekazał mi mieszkanie do wykończenia przed obiorem nadzoru budowlanego. W dobre wierze wykonczyłem mieszkanie i tutaj pojawia się problem. Mieszkanie jest trzypokojowe gdzie jeden pokój jest z aneksem kuchennym. W miejscu aneksu kuchennego są dwa kanały wentylacyjne jeden obok drugiego. Z przyczyn techniczych umieściłem płytę indukcyją ok 2 m od kanału no i żeby podciągnąć wentylację do pochłaniacza podłączyłem go za pomocą rury giętej do wentylacji. Z uwagi na estetykę zabudowałem płytą gipsową kanały wypuszczając za pomocą rury PCV jeden kanał jako grawitacyjny przysłonięty kraktą a drugi jak już opisałem wcześniej jest podłączony bezpośrednio do pochłaniacza. Ostatnio otrzymałem maila od Developera jakoby inspekcja nadzoru budowlanego oceniła takie rozwiązania za niezgodnę z prawem budowlanym i nakazali usunięcie tego typu konstrukcji (dodam że w moim mieszkaniu nie byli).
Proszę o opinię i ewentulane wskazanie przepisów które regulują taką zabudowę - dla mnie z logicznego punktu widzenia nic się złego nie dzieje - pochłaniacz wciąga powietrze nawet jak jest wyłączony, tak samo wentylacja grawitacyjna.