Dzień dobry. W budowanym właśnie domu architekt zawalił sprawę i dał trochę mało kanałów wentylacyjnych. Dom z użytkowym poddaszem, wentylacja grawitacyjna. Na parterze jest komin wentylacyjny z trzema kanałami. komin ten wychodzi ponad dach. Na piętrze mam komin wentylacyjny z dwoma kanałami jednak kończy sie on na strychu. Dalej od tego komina miały iść rury do dwóch kominków wentylacyjnych. I teraz mój problem. Jeden kominek wentylacyjny na dachu muszę przeznaczyć do wentylacji kanalizacji z dwóch łazienek. Na dole do komina z trzema kanałami muszę podpiąć: do jednego łazienkę, do drugiego salon i kuchnię a do trzeciego myślałem okap nad kuchenką. Myślałem by wywiew z okapu dać bezpośrednio przez ścianę na zewnątrz budynku wtedy miałbym ten kanał dla spiżarni. Problem w tym że nadal mam brak wentylacji dla pokoju numer 7. Kolejna sprawa to pomieszczenia na poddaszu. W żadnym projektant nie zaprojektował wentylacji. Teraz się zastanawiam jak to rozwiązać. Czy można np zrobić kratki wentylacyjne w suficie i wypuścić je rurami przez nieogrzewany strych na zewnątrz budynku w ścianie szczytowej? Na ścianie szczytowej zrobił bym kratki lub kominki wentylacyjne. Zastanawiam się jeszcze nad jedną sprawą. Czy do jednego ciągu wentylacyjnego można podpiąć dwa pomieszczenia lub jedno pomieszczenie z parteru a drugie pomieszczenie z pietra np z wymuszonym ciągiem przez wiatrak?
Wstawiam rzuty parteru i poddasza. Może coś podpowiecie. Opisze pomieszczenia: 3 kuchnia, 6 salon , 4 spiżarnia, 5 łazienka, 7 pokój. Na piętrze 10,11,13 pokoje, 12 pralnia, 14 łazienka, 15 garderoba.

Załączniki