273
274
226
276
Strefa ekspertów HVACR

Wymiennik buforowy

Witam wszystkich jestem nowym użytkownikiem forum i na początek chciał bym aby koledzy wypowiedzieli sie na temat zbiornika buforowego jest juz tu temat zbiornik akumulacyjny to jest to samo tylko mnie nie interesuje zastosowanie go w bateriach słonecznych lub kotłach węglowych tylko z kotłem gazowym wiszącym 28 kw .A chce to zastosować z tej przyczyny ze chcę z jednego kotła zrealizować trzy niezależne obiegi grzewcze ,ja wiem powiecie regulator właśnie dlatego żeby zejść z kosztów i uniknąć drogiego regulatora który by sterował jednym obiegiem -gabinet grógi obieg grzejniki i trzeci podłogówka .I tak sobie wymyśliłem jak by zastosował bufora o pojemności 50 %większej jak zalany zład i kocioł by pracował na czujniku kotłowym i ładował bufor oraz wymiennik CWU a z bufora były by wyprowadzone trzy pompy i sterowane osobnymi eurostarami tylko nigdy takiego układu bufor i kocioł gazowy nie robiłem i nie wiem jak to pracuje może któryś z kolegów instalatorów miał tego typu doświadczenie to prosił bym o wypowiedź .Mam rozrysowane szczegółowo jak to ma wyglądać nadmieniam ze do układu jeszcze będzie do ciepłej wody podłączony solar a do CO kominek z płaszczem wodnym ale mnie interesuje wasza wypowiedź na temat bufora .
Pozdrawiam

ciężko zrozumieć o co Ci chodzi, co nie wróży niczego dobrego

Mam namiar na firmę, która zajmuje się przedewszystkim montażem kolektorów słonecznych, na potrzeby C.O.
Co wiecej ta firma ma w swojej ofercie zasobniki kombinowane (wymienniki buforowe), o pojemnościach i sprawnościach o wiele wiekszych, niż te które są oferowane przez innych producentów i wykonawców.

Grzegorz, wiem że Twoj problem nie stanowiłby dla nich zadnej trudności, gdyż u mnie w domu zainstalowali 2 rodzaje kotłów + kominek i rozprowadzili to na podłogówkę, grzejniki i basen.

Jesli chcesz namiary odezwij się.
woper@interia.pl

Wiam
Ja polecam Panu firme Unirol. Kupiłem u nich kominek + solar. Wszystko mi zamontowali i chodzi bez problemu. Przosze zobaczyc ich strone www.unirol.pl. Na stronie maja pakiety, ale kolektory osobno również sprzedają i montuja na terenie całego kraju.

witam. jestem instalatorem i zajmoje sie od lat tego typu instalacjami. wystarczy zastosowac sprzeglo hydrauliczne czyli spory kawalek rury z 4 wejsciami-wyjsciami, przed sprzeglem wszystkie zrudla ciepla z ich pompami( do kazdego osobno) za sprzeglem obiegi plus cwu tez ze swoimi pompami:) sterowanie np. z erosterow ale poprzez przekazniki elektromagnetyczne dostepne w wiekszosci sklepow elektrycznych 30pln za sztuke. bufor slurzy raczej do magazynowania ciepla i napewno jest lepszy bo to tez rodzaj sprzegla, ale napewno jest drozszy:)

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.