273
274
226
276
Strefa ekspertów HVACR

wybór okapu

Prosze poradzić co jest skuteczniejsze, ( w kuchni) zainstalowanie kominowego pochłaniacza powietrza, czy
zainstalowanie pochłaniacza kominowego,grawitacyjnego- podłączony do kratkiw wentylacyjnej.
mieszkam w bloku czteropiętrowym na pierwszym piętrze.
będę wdzięczny za poradę.

nie do końca wiem czym się różni kominowy pochłaniacz powietrza od pochłaniacza kominowego grawitacyjnego :(

Jeżeli mieszkanie posiada wentylacje grawitacyjną to najlepiej aby okap kuchenny był o przekroju pionowym trójkątnym (konfuzor), który należy przyłączyć pod sufitem do kanału wentylacyjnego przy pomocy rury (łącznika) o przekroju kanału wentylacyjnego, a poniżej powinna być jeszcze przyłączona kratka wentylacyjna do tego samego kanału wentylacyjnego. Rura (łącznik) od okapu np. 10/10cm lub fi. 10 cm mają za mały przekrój dla odprowadzenia grawitacyjnego spalin i oparów kuchennych z okapu do kanału wentylacyjnego, który tradycyjnie ma przekrój 14/14 cm lub fi. 15 cm. Zakładam, że kanał wentylacyjny jest pionowy i ma min. 5 m wysokości. www.kkp.pop.pl
Pozdr.

Panie tomaszu, może nie precyzyjnie się wyraziłem, chodzi o to że nie wolno mi podłączych okapu z elektrycznym wentylatorem do otworu wentylacyjnego ponieważ są jakieś określone przeciwskazania, miałem na myśli okap bez żadnego ,,wspomagania jedynie podłączonego do otworu wentylacyjnego to mi wolno.
kuchnia 290cm na 160cm budynek czteropiętrowy, jeden otwór wentylacyjny, mieszkam na pierwszym piętrze.
Pytanie moje brzmi, co będzie skuteczniejsze :
1. zaintalować okap bezpośrednio do otworu wentylacyjnego
( okap bez elektrycznego wspomagania)
2. zainstalować okap samodzielnie filtrujący powietrze
( nie podłączany do otworu wentylacyjnego)

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.