273
274
226
276
Strefa ekspertów HVACR

Wentylacja - odciąg miejscowy

Witam
mam do zaprojektowania odciąg miejscowy znad wagi do mierzenia przypraw,
posiada ktoś może jakies materiały pomocne?
pozdrawiam
piotrek_merc@o2.pl

Proponuje ramię odciągowe o średnicy 160 mm i zasięgu 2 metrów ze ssawą, mocowane do blatu stołu. Ilośc powietrza 800 m3/h. Filtr patronowy jednostanowiskowy z wentylatorem o mocy silnika 1,1 kW

Cóż. Jak widać niektórzy mają gotowe zestawy do wszystkiego :)
Co jeśli punkt mocowania ramienia od źródła emisji będzie oddalone o 3 metry ??? :)
Albo jak wielkość emisji będzie na tyle mała, że wystarczy ramię o średnicy 125mm i 500m3/h ???
Innymi słowy: zainteresowany kupnem powinien trochę lepiej opisać problem a zainteresowany sprzedażą lepiej problem rozpoznać zanim zaproponuje coś "z półki".

Mam pytanie do Tomasza. Czy kiedykolwiek wykonał instalacje odciągu miejscowego ze stanowiska przesypu, zasypu itp. z ramieniem fi 125 mm? Jeśli tak to chciałbym wiedzieć jak to się sprawuje... Jeśli chodzi o odległość ramienia napisałem, że chodzi o montaż w blacie (dla stołów 1200x800 takie ramię wystarczy ...i nie jestem zainteresowany sprzedażą. Irytują mnie takie pouczenia...Pio chciał wiedzieć jak podejść do tematu i dostał przykład rozwiązanie, myśle, że jeśli chodzi o długość ramienia to sam sobie z tym poradzi.

no nie chciałem nikogo urazić ;)
1) wykonałem taką instalację. Fakt jeden rękaw był 160mm a drugi ... 200mm ale to była ciężka aplikacja przemysłowa, duże zapylenie itd.. Sprawuje się dobrze :)
2) Pio# nie napisał jak duże naczynie stoi na wadze więc nie można przesądzić, że emisja nie będzie mała i nawet mały rękaw wystarczy. Oczywiście może być inaczej i nawet te 800m3/h będzie za mało.
3) nie wiem skąd te wymiary stołu 1200x800 ? czy coś pominąłem ? Dla przykładu we wspomnianej w pierwszym punkcie instalacji praktycznie nie było stołu (jedynie stolik obrotowy na poszczególne składniki) a waga stała na podłodze.
Pisząc poprzednią wypowiedź nie miałem na myśli, że zaproponowane rozwiązanie jest nieodpowiednie tylko, że przed podaniem rozwiązania powinno się uzyskać więcej danych wyjściowych których pytający nie przedstawił a otrzymał pełną odpowiedź .. ;)

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.