273
274
269
226
Strefa ekspertów HVACR

Wentylacja kuchenna w kanale przeznaczonym pod okap

Mam do Was takie pytanie mam pokój z anekcem kuchennym w którym zamontowany jest system wentylacji
mechanicznej jednorurowej z wentylatorem dachowym. Oraz dodatkowy kanał wentylacyjny do podłączenia
okapu kuchennego.

Czy mogę wykorzystać ten dodatkowy kanał wentylacyjny (przeznaczony pod okap) aby doprowadzić go do sąsiedniego pokoju (w którym chciałbym zrobić drugą kuchnię).
Czy wystarczy jak zainstaluję tam indywidualny wentylator w tej drugiej kuchnii.

Jest to nowy 5 pietrowy budynek, mieszkanie znajduje się na 3 pietrze.

Bedę wdzięczny za pomoc.

Nie możesz podpiąc wentylacji bytowej kuchni do pionu okapowego.
Jeśli nie ma możliwości podpięcia się do innego pionu kuchennego (czasem są przewidziane dodatkowe piony gdyby ktoś zmienił aranżację) to jedyne co możesz zrobić to rozdzielić pion kuchenny na dwie kuchnie. Przy czym wentylacja i tak nie będzie do końca taka jak być powinna (bo wentylatory są ustawione na wydajność do obsługi tylu kuchni ile było zaprojektowane a nie większej)

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.