ATREA jest w stanie dostarczyć kompletne rozwiązanie do wentylacji kuchennej – od sufitu wentylacyjnego do centrali wentylacyjnej z rekuperacją. Połączenie całej wygodnej dla klienta usługi w jednym pakiecie, daje nam ogromną przewagę nad konkurencją.

System wentylacji ATREA zaprojektowano zgodnie z europejskimi wytycznymi EN16282. Konstrukcja naszego systemu wentylacji spełnia najbardziej rygorystyczne kryteria, zarówno w zakresie wymagań zdrowotnych, jak i projektowych. Dobrze oświetlona przestrzeń całej kuchni, dopływ świeżego powietrza bez przeciągów i doskonały wyciąg brudnego powietrza – wszystko to w połączeniu z nowoczesnym systemem sterowania, tworzy przyjemne i czyste środowisko pracy dla personelu kuchennego.

DOSTĘPNE MODELE

Mamy w ofercie 3 rodzaje sufitów wentylacyjnych:

Sufit SKV
Hotel Imperial, Karlove Vary, Czechy

 

Sufit TPV
Lotnisko Vaclava Havla, Praga, Czechy

 

Sufit TPV-N
Litomerice, Czechy


WENTYLACJA  W SYSTEMACH ZAMKNIĘTYCH I SUFITY WYCIĄGOWE

Wentylacja typu zamkniętego - od ściany do ściany oraz sufity wyciągowe to sztandarowe produkty w asortymencie ATREA. Ten nowoczesny i wydajny system jest z powodzeniem sprzedawany od ponad 15 lat i zweryfikowany na ponad 200 dużych projektach w Czechach i na Słowacji. Systematycznie zyskuje dobrą renomę i popularność w innych krajach na całym świecie. Podstawową różnicą w stosunku do standardowych rozwiązań,  jest konstrukcja sufitów podwieszanych z poliwęglanu i kształt kanału wyciągowego. Wybór typu konstrukcji zależy wyłącznie od właściciela, architekta lub projektanta. Z technicznego punktu widzenia sufit TPV jest preferowanym wyborem w przypadku częściowych planów, natomiast sufity SKV są bardziej estetyczne (np. w przypadku kuchni pokazowych lub lad chłodniczych). Możliwe jest również zaprojektowanie wyjątkowego, indywidualnego wyglądu, dopasowanego do potrzeb konkretnego klienta. Pod względem funkcjonalności – nie ma różnicy między typami sufitów wentylacyjnych. Wszystkie zapewniają nawiew świeżego powietrza, wyciąganie powietrza wywiewanego, oświetlenie całej kuchni i chronią konstrukcję stropu przed działaniem ciepła oraz wilgoci.

Sufity wentylacyjne i klimatyzacyjne są przeznaczone nie tylko do dużych kuchni. Stosowane są też z powodzeniem w kuchniach z urządzeniami rozmieszczonymi w całym pomieszczeniu, gdzie instalacja pojedynczych okapów byłaby zbyt kosztowna i złożona oraz gdzie kanały wentylacyjne są nieestetyczne. Nadają się też do pomieszczeń z niskimi sufitami, gdzie w ogóle nie można zainstalować okapów. Sufitów można też użyć w innych pomieszczeniach z wysokimi wymaganiami dotyczącymi designu i równomierności odciągu, jak na przykład otwarte kuchnie, punkty wydawania posiłków, itd.

 

ZALETY SUFITÓW WENTYLACYJNYCH:

 • zamknięty system odciągu wyklucza zanieczyszczenie przestrzeni i powierzchni wewnątrz sufitu oraz zapobiega powstawaniu pleśni,
 • niskie koszty inwestycyjne,
 • wbudowana technologia filtracji UV-C,
 • łatwy i szybki montaż,
 • powietrze wyciągane z pomieszczenia kuchni jest odsysane równomiernie na całej powierzchni sufitu,
 • system jest elastyczny i umożliwia zmiany rozmieszczenia technologii kuchni,
 • skuteczna filtracja powietrza wyciąganego, łatwo dostępne i łatwe do wyjęcia separatory tłuszczu,
 • równomierne oświetlenie całej powierzchni rozproszonym dyfuzyjnie oświetleniem pośrednim,
 • łatwe utrzymanie przezroczystych sufitów,
 • doskonała ochrona wbudowanych lamp oświetleniowych przed zanieczyszczeniem aerozolami tłuszczowymi,
 • doskonały wygląd architektoniczny wnętrz w nowoczesnych kuchniach.

 

Dowiedz się więcej