273
274
276
226
Strefa ekspertów HVACR

wentylacja i opomiarowanie w łazience

Witam,
czy w łazience, w której jest piec spalinowy można montować opomiarowanie na grzejniku? Kominiarz, który u mnie był osttanio powiedział, że nie wolno, ale nic więcej nie powiedział, czy jest to zapisane w jakiejś ustawie, czy innym dokumencie.

Mój problem polega na tym, że mam problem z wentylacją i przez piec spalinowy jest wdmuchiwane do mieszkania zimne powietrze (często wraz ze spalinami), co powoduje, że mimo maksymalnego ogrzewania w łazience i tak jest bardzo zimno. Tak więc grzejnik grzeje, w łazience jest zimno, a płacić za ogrzewanie trzeba.

Bez konkretnych argumentów w postaci zapisów w ustawie bardzo ciężko jest cokolwiek wywalczyć w spółdzielni mieszkaniwoej, dlatego też będę wdzięczny za pomoc.

Kominiarz powiedział Ci dlaczego wdmuchuje powietrze??
Podstawowe pytanie...masz zamontowane w pokojach nawiewniki?

no właśnie kominiarz nie wytłumaczył dlaczego powietrze jest wdmuchiwane do środka, a nawiewników nie posiadam

no to masz już odpowiedź.

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.