Tym razem oferta firmy Danfoss rozszerzono o komponenty wysokiego ciśnienia tj. dwukierunkowe zawory kulowe GBC które dostępne są z przyłączem pomiarowym lub bez oraz zawory o dużych średnicach 28-42s.

Najnowsza generacja dwukierunkowych zaworów kulowych GBC, z lub bez przyłącza pomiarowego od Danfoss.
zawory kuloweŁącznie z istniejącym typoszeregiem zaworów kulowych wysokiego ciśnienia oraz zaworów zwrotnych poprawiamy niezawodność systemów chłodniczych na CO2 oraz usprawniamy ich obsługę serwisową. Typoszereg zaworów kulowych i zaworów zwrotnych Danfoss wysokiego ciśnienia przystosowany jest do pracy przy ciśnieniu roboczym do 90 bar zapewniając naszym klientom pełny zakres komponentów do CO2 specjalnie zaprojektowanych aby wytrzymać ciśnienia, powstające gdy układ nie pracuje tzn. podczas prac obsługowych lub nieoczekiwanej awarii zasilania.

Dodatkowo zawory kulowe GBC z funkcją pracy dwukierunkowej dla wszystkich zaworów wraz z przyłączem pomiarowym lub bez (dla wielkości 6-22 ) Danfoss zapewnia pełny zakres produktów do zastosowań wysokociśnieniowych.

Zapewnienie bezpieczeństwa podczas przestoju przez zawory kulowe GBC

Przeprowadziliśmy szeroko zakrojone testy laboratoryjne i terenowe, aby upewnić się, że te pozornie proste elementy spełniają wymogi branży. Nową serię zaworów poddawaliśmy testom praktycznym przez ponad 2 lata, aby wytrzymały wysokie ciśnienie pracy i pozostały szczelne nawet w najtrudniejszych warunkach pracy. Zawory zapewniające bezpieczne działanie podczas przestoju, o maksymalnym ciśnieniu roboczym 90 barów (1300 psi), dają możliwość łatwego dostępu na potrzeby serwisu i pełnego odcięcia układu bez utraty czynnika chłodniczego.


Cechy

• Maksymalne ciśnienie robocze 90 bar dla średnic do 28mm
• Maksymalne ciśnienie robocze 75 bar dla średnic 35mm i 42 mm
• Przepływ dwukierunkowy – funkcja dostępna dla wszystkich średnic
• Przyłącza do lutowania dla średnic 6-22s. Przyłącza do spawania dla średnic 28-42s
• Przyłącza pomiarowe dostępne dla średnic 6-22s
• Materiały uszczelniające specjalnie opracowane do pracy z CO2

Pełna linia regulatorów do obiegu transkrytycznego, przystosowanych do wysokiego ciśnienia podczas przestoju

Duże zawory kulowe są najnowszym uzupełnieniem urządzeń Danfoss zapewniających bezpieczne działanie podczas przestoju i do obiegów transkrytycznych, kompatybilnych z nagrodzoną linią sterowników ADAP-KOOL® firmy Danfoss. Nasza oferta dotycząca urządzeń do CO2 obejmuje: zawory zwrotne (NRV), elektroniczne zawory rozprężne (AKVH), zawory regulacyjne do obiegów transkrytycznych (ICMTS i CCMT), zawór obejściowy i wtrysku cieczy (CCM) oraz filtry odwadniacze (DMT).

Danfoss jako partner dostarczający komponenty do układów chłodniczych na CO2


Danfoss jest niezawodnym partnerem w zakresie dostępnych urządzeń do układów chłodniczych na CO2 oferując najszerszy zakres wysokiej jakości komponentów do układów chłodniczych opartych na CO2. Dzięki sprawdzonej technologii i doświadczeniu na rynku, oferujemy rozwiązania które są niezawodne, efektywne kosztowo przy minimalnym wpływie na środowisko. W przeciągu kilku ostatnich lat CO2 staje się coraz bardziej istotnym czynnikiem chłodniczym w wielu zastosowaniach. Największym impulsem do tego rozwoju jest to że z punktu widzenia ochrony środowiska i bezpieczeństwa jest jednym z niewielu czynników chłodniczych do zastosowania w układach chłodniczych w supermarketach. Danfoss uważa że CO2 jest najbardziej atrakcyjnym czynnikiem chłodniczym do zastosowania w instalacjach chłodniczych w obiektach handlu spożywczego. Posiadając doświadczenie z ponad 2000 układów transkrytycznych CO2, Danfoss jest wiarygodnym partnerem.


Aby dowiedzieć się więcej kliknij TUTAJ