Sterownik LIDER | wentylacja.com.pl


Gość: Witek
2008-03-29 00:00
#1
Sterownik LIDER
A ja mam piecyk ten co podałeś w linku z firmy STALKOT. Użytkuję 3 rok. Sprawuje się znakomicie. Misiąc temu kupiłem od nich ten sterownik LIDER i dopiero poczułem luksus!!! Wtedy jeszcze nie było tych sterowników. Strefy czasowe, funkcja dzień/noc, wyjście na pokojówkę 2 wyświetlacze, obsługa pompy CWU, podgląd temperatury podajnika i wody w bojlerze!!!. Ustawiam sobie np. o której godzinie ma zacząć ładować bojler!!! Extra. Są wielkie oszczędności opału. Jeden przycisk- i sam sterownik zaczyna zmniejszać na noc temperaturę.O braku opału informuje alarm. Wybrałem opcję z czujnikiem dymu. Rewelka. Naprawdę polecam!! Za tą cenę warto wyposażyć piecyk w takie cacko. Piecyk też polecam. Oglądałem wiele i padło na STALKOT. Jakość wykonania robi wrażenie.
Gość: Jacek
2009-02-03 00:00
#2
Witam,

Też mam Stalkota 25 KW, ale nie moge dojść do ładu z ustawieniami. Jakie masz ustawienie na sterowniku (też mam Lidera)?
Gość: moni
2009-10-23 00:00
#3
tez sie z checia dowiem cos o ustawieniach
Gość: Użytkownik STALKOTU
2010-01-07 15:45
#4
Coś mi to wygląda na autoreklamę. Kupiłem przez allegro od STALKOTU piec i mam takie zastrzeżenia:
1) brak dobrego wsparcia technicznego - odbiera jakaś Pani ciągle, a serwis się nigdy na komórkę nie odzywał mi jeszcze
2) nic nie piszą/ mówią o konieczności przydławienia spalin, piec nie ma żadnego skrzydełka do tej regulacji na ujściu spalin. Przez moją niewiedzę straciłem ze 2000 zł wrzucając 2 worki 25 kg dziennie w pierwszym sezonie grzewczym.
3) Sterownik proponowany jest faktycznie ok, ale całe ustawianie temperatury i programowanie w czasie zmian pracy kotła nie ma sensu bo kocioł powinien pracować na jednej temperaturze, ok 60 stopni. Nie wchodzi wtedy korozja i piec normalnie pracuje. Temperaturę na dom regulować się powinno termostatami na kaloryferach albo zaworem 4-drożnym przy piecu. Sporo poczytałem o tym, rozmawiałem z prawdziwymi fachowcami. Także pokojowe sterowanie i skakanie pieca na niskie temperatury do zupełna bzdura. Przy temp. 35-50 st osadza się dużo wilgotnej sadzy (codzienne czyszczenie pieca)i piec koroduje. Tego wszystkiego dowiedzieć się musiałem sam. STALKOT na swojej stronie powinien takie rady opisać, jak również sugestie dotyczące ustawień na sterowniku. Wojuję już drugi sezon i nie doszedłem jeszcze do perfekcji. Z uwagi na słabe wsparcie techniczne ODRADZAM.
Gość: Użytkownik STALKOTU
2010-01-11 12:44
#5
Dodam do poprzedniego mojego wpisu: większość oferowanych kotłów domorosłych firm z PLESZEWA nie posiada tego skrzydełka do dławienia spalin (chyba szyber się to nazywa?). W każdym razie dowiedziałem się że kolega z pracy który kupił podobny kocioł tylko dobrej znanej firmy - skręcił takie skrzydełko na minimum i zużycie ekogroszku przy tych samych parametrach spadło mu o 30% ! Nie może to być przypadek. UWAGA: wrzuciłem cegłę pomiędzy dwie ostatnie półki od góry (od strony drzwiczek wyczystki - stoi sobie na dłuższej krawędzi na przedostatniej półce i opiera się o ostatnią) - I DOPIERO TERAZ dochodzę do spalania 1 worek 25 kg w listopadzie, 1,5 worka w grudniu. POLECAM TĘ METODĘ wszystkim użytkownikom STALKOTU bo widzę że ludzie mają podobne problemy.
Gość: kali
2010-03-04 14:33
#6
Każdy kto nie zna zasady regulacji i zasady pracy kotła będzie miał problemy. Na to jakie ustawienia będą u jednego a jakie u drugiego użytkownika zależą od bardzo wielu czynników. Najprościej zadzwonić na infolinię serwisową STALKOTU i zapytać. Pod numerem 602 518 840 uzyskałem profesjonalne wyjaśnienia co i jak zrobić. Mało tego otrzymałem mailem rozpiskę ustawień (e-mail stalkot@stalkot.pl) W tej chwili od 8 miesięcy reguluje piec za pomoca praktycznie tylko jednego parametru. Dziwie się że na forum pisze się takie rzeczy. Wystarczy przedzwonić tylko tam gdzie trzeba i pomoc jest zapewniona od osoby kompetentnej. Poza tym w instrukcji sterownika LIDER jest numer w sprawie pomocy technicznej.

Pozdrawiam i gdyby co mogę przesłać te ustawienia.
Gość: kali
2010-03-04 14:40
#7
Wparcie techniczne nie jest pod numerem gdzie odbiera sekretarka przyjmując zamówienia. Wparcie techniczne jest pod numerem (062) 7416458 lub kom 0 602 518 840. Natomiast jeśli chodzi o ustawienie sterownika numer podany jest w instrukcji obsługi 604 933 960
Poza tym można otrzymać pełne dane ustawień e-mailem.
Wystarczy wybrać odpowiedni numer O ODPOWIEDNIEJ PORZE. Nikt nie odbierze telefonu np. o 16 tej bo firma nie pracuje. Nikt nie udzieli też informacji odnośnie ustawień itp jeśli wybiera się numer do działu sprzedaży! To oczywiste.
Gość: kali
2010-03-04 14:48
#8
Jeszcze raz zaznaczę że to jakie ustawienia ma sąsiad a jakie ktoś inny zależy od 32 (słownie: trzydziestu dwóch) czynników. Nie można zapytać "jakie masz ustawienia" kogoś i wprowadzić je u siebie.
Należy poznać zasadę od czego zależą ustawienia i jak należy i co korygować...

Można uzyskać ciekawe informacje pod adresem biuro@kom-ster.pl bezpośrednio od techników KOM-STER-u.
Każdy e-mailowo otrzyma pełne wyjaśnienia, zasady regulacji i rozpiskę najbardziej uniwersalnych ustawień z których praktycznie tylko jednym parametrem będziemy regulować cały kocioł przez cały praktycznie rok przy dowolnie ustawionych temperaturach zadanych.
Gość: kali
2010-03-04 14:57
#9
A jeśli chodzi o tłumienie komina. Pomaga jeśli ktoś ustawi zbyt duża moc dmuchawy. Przy podajnikach zaleca się przesłonę w połowie zamknięta i moc dmuchawy stłumiona na sterowniku o ok połowę. Jeśli ktoś daje duża moc na dmuchawie i otwiera przesłonę to potem są skutki takie że trzeba sobie radzić półśrodkami. W STALKOCIE przeprowadzono już wiele testów. Udzielają wyjaśnień w tej sprawie że coś takiego nie sprawdza się absolutnie pod warunkiem że ustawimy dobrze sterownik. NALEŻY LECZYĆ PRZYCZYNĘ PROBLEMU A NIE LIKWIDOWAĆ SKUTKI za pomocą kostek.
Gość: ja
2010-04-01 21:30
#10
Sterownik jest skopany.
W ustawieniu na kalendarz i z podpiętym termostatem pokojowym pomiędzy godz 23 a 00 piec podaje za dużo węgla, nie spala go do końca i grzeje wodę o 20 st. mocniej jak w nastawach. Wg producenta tak ma być.
Najlepszym wytłumaczeniem z ich strony jest gadka, że złe nastawy.
Gość: mka
2010-05-17 00:05
#11
Witam, posiadam piec Stalkot KWM SGR 19 kW z sterownikiem Lider, czy ma ktoś instrukcję obsługi sterownika w pdf lub jej skany , moja gdzieś sie zapodziała przy robieniu tynków i wylewek, pozdrawiam Marek
Gość: Krzysiek Koziol
2010-10-03 07:23
#12
Witam mam piec stalkot 12 kw ustawienie sterownika zalezy od spalanego groszku. Ja pale teraz przed mrozami czeskim groszkiem o kal. 18 musiałem zwiekrzyc czas podawania do 30 s. czas miedzy podawaniem 8 min. Ale mysle ze to zalezy od powiezchni domu, pieca,i opału jakim palimy.
Gość: Mirka
2010-10-19 00:39
#13
...to jak z tymi ustawieniami, bo pominąłeś temat. Też mam taki piec i spieka mi groszek w wielkie bryły. Zapycha palenisko i groszek wypada niewypalony bokiem. Stalkot nie ma zamiaru pomóc, sprzedają i potem martw się sam. Obecnie mam ustawienie na piecu 25 kw., 180 metrów do grzania: czas podawania: 15 sekund, czas przerwy 100 sekund, krotność podawania - 2, czas przerwy: 6 minut, moc dmuchawy w podtrzymaniu 25%. Zaznaczam, że nie mam możliwości zasłaniania dmuchawy, bo w moim piecu nie ma takiej opcji. Czy to dobrze? Poradźcie. Z góry dziękuję
Gość: Tosia
2010-11-23 19:17
#14
Trzeci sezon korzystam z pieca na ekogroszek z podajnikiem i nigdy więcej nie kupie czeskiego ekogroszku. Efekt taki jak napisała Mirka plus nietrzymanie zadanej temperatury. W czasie mrozów szczękałam zębami, bo piec się co chwilę dusił. Zmieniłam na Pieklorz i jestem zadowolona., drożej, ale mniejsze spalanie i przede wszystkim normalny popiół, a nie spieczone bryły. Również korzystam ze sterownika lider i sama musiałam dojść metodą prób i błędów do prawidłowych ustawień. I wszystko byłoby ok, gdyby nie to, że właśnie dziś, dokładnie miesiąc po upływie terminu gwarancji popsuł się sterownik. Nie można wyłączyć w nim podawania opału.
Gość: Krzysztof K
2010-12-09 23:55
#15
Witam.
Pierwszy sezon grzewczy z kotłem STALKOT`u. KWM SGR 19kW, sterownik lider (celowo z małej litery), dom 100m^2 - parter 65m^2, poddasze 35m^2 chwilowo nie ogrzewane. Do tego regulator pokojowy Auraton 2020. Od początku października spalanie kształtowało się od 50kg na dobę do obecnie około 20kg. Paliłem brunatnym ekogroszkiem, teraz palę Pieklorzem lub Jaret ew. Ekoretem. Najlepiej piec "chodzi" na Piekolrzu.

Parametry jakie mam ustawione to Tz 55*C, czas podawania 25s, przerwa w podawaniu 110s, moc dmuchawy 55%, moc dmuchawy w podtrzymaniu 35%, przesłona wentylatora otwarta na max., krotność podawania 2, czas przerwy 8 minut. Generalnie zaobserwowałem zależność taką iż im krótszy czas regulacji pieca tym mniej pali groszku. Czas podawania wydłużyłem aby na retorcie cały czas był większy kopczyk rozżarzonego węgla przez co czas nadzoru wydłuża się a i sama regulacja jest krótsza. Więcej żaru, większa inercja mocy cieplnej.

Regulator pokojowy podpiąłem wczoraj i na chwilę obecną eksperymentuję z nastawami, jednak po tempie ubywania grochu z zasobnika widzę, że spalanie spadło. Pytanie o ile. Zobaczę.

Wsparcie techniczne ze strony Stalkotu i Komsteru niestety marne, kilkakrotnie zostałem "spławiony" tekstem, że parametry złe i że coś na maila prześlemy - czekam i się chyba nie doczekam. Minus.

Pozdrawiam wszystkich "kopciuchów" :).