273
274
226
276
Strefa ekspertów HVACR

Sterownik LIDER

Ja również posiadam kocioł 19kw stalot sterownik lider i moja najwieksza temperatura jaką uzyskałem było 42 stopnie ,nadmienię,że węgiel mam z castoramy ,ciągle włącza się alarm 5 .Co mam robić
W zimnie jak są mrozy to można lodem płuc,a tem.na piecu 38 ,39 max.
Moje ustawienia na dzień dzisiejszy tz.46 podawanie 15 s czas pomiędzy podawaniem 60 s krotność 1 czas przerwy 15 minut dmuchawa 70
Ciągle coś zmieniam ,a ten.i tak tak nie rośnie ,a węgiel z podajnika traci się w mgnieniu oka .
A jeszcze popiół wcale nie jest taki drobny ogólnie dużo popiołu.Pomóżcie

kupilem raz wegiel z castoramy.palil sie ale dopiero po wyschnieciu ktore glugo trwało.jak juz dobrze wyschnie to zmniejsz dmuchawe bo za duzo dmuchasz,podawanie 8sek czas pomiedzy zrob na 50sek krotnosc zostaw narazie na 1,przerwy od 5-8minut dmuchawa zacznij od najmniej i obserwuj popiół. pozdrawiam

A ja w życiu nie kupię już opału z marketów! nigdy więcej! spieki w piecu wielkości kurde strusiego jajka :) o kaloryczności już nie mówię!

Ze sterownikiem Lider problemy miałem tylko na początku bo jak go włączyłem to nie wiedziałem za co się zabrać. Po tygodniu walki jest już ok, wszystko działa tak jak powinno. Posiadam kocioł stalkot 15kw (domek 120m2) śmiało mogę ten piec polecić. Jak ktoś ma problemy z ustawieniem sterownika chętnie pomogę.

Po czterech latach użytkowania kotła zaczął mi się bardzo nagrzewać przewód kominowy, i zauważyłem niestety większe zużycie opału (cały czas stosuję opał z tej samej kopalni). Zacząłem trochę eksperymentować z ustawieniami jednak na niewiele to się zdaje. Kocioł 19 Kw powierzchnia do ogrzania ok. 170 m2. Moc dmuchawy - ok 30%, czas podawania 16 s. czas pomiędzy 90 s., krotność 2, czas przerwy ok. 16 min. przesłona dmuchawy otwarta na max. Temp. na piecu obecnie ustawiona na 40 st. ponieważ przy wyższych mam w domu saunę. Czy należałoby coś w tych ustawieniach zmienić?
Bardzo dziękuję za ewentualną pomoc.

czy mozesz podac ustawienia sterownika

[quote: michas ]czy mozesz podac ustawienia sterownika
[/quote]
Oczywiście, obecnie mam takie:
temp. zadana 50 stopni
czas podawania 10 s
czas pomiędzy 40 s
czas przedmuchu 15 s
moc dmuchawy 20%
moc w podtrz. 10%
przesłona wentyl. uchylona na ok. 1 - 2 cm
przerwa 4 min
krotność pod. 1

Do kali ,witam mam taki sam kocioł 19 kW i sterownik lider.Już się boję tej zimy .bo u mnie kocioł ma zadana tem. na 42 s ,nigdy do tego nie dobija cały czas 38 i regulacja .Nawet jak bym podniósł tem.na sterowniku ,np.60 to od razu włącza się alarm 5,jak zwiększyłem podawanie to urosła tem. na 42 ,ale zeżarło podajnik w jedną dobę,popiołu nieprzepalonego cały zbiornik .Jesli mógłbyś podać,te ustawienia byłbym wdzięczny,bo kolejna zima marzniecia, a ekogroszku spalonego co niemiara.Już nie wspomnę,że ciągle włącza się alarm 5.

na sprzedaż sterownik lider, jeden nowy w pełni sprawny, jeden uzywany również w pełni sprawny.
więcej informacji pod nr telefonu 690 020 154 .
Zachęcam do kupna :) możliwość negocjacji ceny.

Mam piec Lider 15KW od 2010r. , powiem tak bardzo go lubię, pomimo że: sterownik o 23 godzinie zaczyna ładować bojler, nie uwzględnia korekcji nocnej czy eko, dodatkowo zepsuł się po 4 latach użytkowania, ślimak wytrzymał 4 sezony z tego dwa to mokry węgiel, dom mam dobrze ocieplony 82 m2 podłogówka + grzejniki + cwu 100l+ zawór 4 drożny. Spalam przez 12 miesięcy 2300 kg ekogroszku o kaloryczności 24kj. Zasyp węgla (kosz 150l) wystarcza latem na 1,5 miesiąca sam bojler, zima przy mrozie -10 C, zasyp co 9 dni, przy dodatniej lub zerowej temperaturze zasyp co 14 dni. Czopuch mam u góry nie z tyłu pieca, dmuchawa przysłonięta na max, napowietrzenie kotłowni 25 cm nad posadzką 110 cm + kratka wentylacyjna. Dmuchawa ustawiona na minimum, dodam że przestawiając w menu serwisowym zakres min dmuchawy powoduje jeszcze zmniejszenie nadmuchu w menu głównym. Płomień mam jak w tradycyjnym piecu a nie jak z palnika zasilanego acetonem. Resztę koryguję czasami: podawania, przerwy w nadzorze i między podawaniami.

Właśnie zastanawiam sie nad kupnem pieca ze Stalkotu 25kw. Czy kupiłby Pani/Pan na pewno jeszcze raz z tej fimy? Za od powiedź z góry dziekuje

Mam piec 15kw Stalkot wersja niska bo taki mi pasował do istniejącej instalacji. Na temat pieca mogę coś powiedzieć zainteresowanym kupnem tych pleców. Piec jak piec wizualnie ładnie się prezentuje i nie odbiega jakością od innych producentów sterownik Tigra prosty jak cep do ustawienia naprawdę nie potrzeba wytrysków żeby piec pracował prawidłowo a im więcej. bajerów to ludzie się gubią problemem jest w tych piecach palnik a nie ustawienia ja walczyłem ztym piecem a konkretnie ze szlaką jaką on produkował a potrafił tyle tego naprodukować ,że zapchał się piec i nie grzał. Myślałem że wywalę go na złom ale przez przypadek trafiłem na info że ktoś zakleił silikonem w tym palniku dolne otwory nadmuchowe i problem się rozwiązał ja też 😊 tak zrobiłem i od tego czasu przy tych samych nastawch mniej spala i nie ma szlaki i jestem zadowolony z pieca . Po prostu problem leży w palniku a nie w ustawieniach.

Witam . Pioun o jakich otworach mówisz....tych w koronie palnika?

Mógł byś podać jakieś namiary.... e-mail lub tel. Też walczę z ustawieniami i jakoś ciężko mi to idzie.....może problem jest z palnikiem jak mówisz

Tłumienie nadmiaru spalin na wyjściu do komina spowoduje że po otwarciu drzwiczek dmuchnie nam dym do pomieszczenia . To tak jakby spowplnić samochód zatykając wydech zamiast zmniejszyć ilość mieszanki i powietrza dochodzącego do komory spalania ....

No i dobrze że niema nic na czopuchu do dławienia spalin to w starych piecach zasypowych było, przydławisz za mocno i ci będą przez zasobnik albo inne nieszczelności wychodzić spaliny na kotłownie i jeszcze ryzyko zatrucia czadem, wybuchem gazów, spaliny mają swobodnie wychodzić do komina i tyle, chcesz mniejszy ciąg zmniejsz nadmuch przymknij przysłonę na wentylatorze. W samochodzie też dławisz rurę wydechową żeby wolniej jechać czy zmieniasz dawkę paliwa pedałem przyspieszenia.

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.