Gość: Tomek
2004-01-07 00:00
#1
Serwerownia!!
Jaka temp. przyjac w serwerowni?
Gość: Wally
2004-01-07 00:00
#2
A czytałeś kolego Instrukcje obsługi serwera? - w jakich warunkach powinien serwer pracować?
Gość: Wally to..
2004-01-07 00:00
#3
Wally to firma KOSS więc sie nie przejmuj opryskliwością pana prezesa bo stara się odgryźć wszystkim za nieuniknioną klęskę jego firmy! Pozdrawiam.
Gość: nieszczesny
2004-01-08 00:00
#4
No moze sie przydam jako wentylacyjny laik na tym forum szukajacy porad w swojej prywtanej sprawie ale za to elektronik... W zaprzyjaznionej firmie utrzymywana jest temp. 18 C i uwazaja ze jest OK - jesli chcesz jakis bardziej szczegółowych informacji poza temperatura to napisz pytania a ja im to prześle. Moze nie staraj sie koniecznie doweidziec o dopuszczalne temperatury pracy serwera bo zakres pracy bywa spory ale warto przedyskutowac ten temat z informatykiem (jesli juz jest).
A jesli na to wszystko jest za wcześnie bo wiesz tylko ,ze ma to być serwerownia to zapraszam na forum www.elektroda.pl - na pewno uzyskasz tam opinie z praktyki użytkowników.W polaczeniu z Twoja wiedza projektanta moze to przynieść dobre rezultaty.
Pozdrawiam
Gość: Stop z nazwiskami i plotami...
2004-01-10 00:00
#5
Iternetowa szmato! - Juz raz ustalaliśmy tutaj na Forum,że Nicki są Ok ale NIC poza tym - ale ty idziesz dalej i podajesz firme i podajesz funkcję , podajesz oszczerstwa . Zobacz chamie- facet pyta sie o poradę - a ty gadasz o Wallym i (być może jego firmie) !! tematy i ploty o Wallym lepsze nic porada?.Przecież każdy się deklaruje gadać na Forum i dawać porady za darmo (oprócz Wallego)- a Ty szmato TYLKO o Wallym i wallym..
Wracając do PORADY.
Dlaczego upieram się ,że pytanią sa głupawe:
Bo pytanie bez treści nasuwaja więcej pytań;Np;
-jakiej mocy sa serwery- kW?
-czy w serwerowni są UPS-y i jakiej mocy?
-na jakiej powierzchni i kubaturze pracują?
-czy sa to PRAWDZIWE serwery czy tylko PC-ciki? - bo jeśli PRWADZIWE - to facet ma tam na dłoni wszystkie wymagania w "operating manual"
-czy ma wymagnia dotyczące nawiewu i wywiewu (dół, góra, etc..,wyciąg z szaf.)
-jaka ilośc powietrza na recyrkulacji? 100% ?
-Jak odpowie nate pytania (które notabene) powinien napisac od razu - WTEDY można sie mądrzyć - w innym przypadku to jest ,jak zwykle, internetowa CHAŁTURA mądralskich , co zakładają swoje teorie, a życie i realia swoje...!!!. Pozdrowienia dla tego jelenia co o Wallym i tylko o Wally lubi pisać....ps
ma chyba kompleks Wallego ..
Gość: CWS
2004-01-10 00:00
#6
Serwerownie sprawiaja pewne kłopoty z kilku względów. Po pierwsze niewielu ludzi potrafi powiedziec w fazie projektu co tam będzie stało i ile zysków odda do otoczenia.
Dwa ;Po roku i tak będzie więcej o około 50 %
Po trzy
Rodzaj sprzetu który bedzie w pomieszczeniu , warto tu posłużyć się informacjami od producenta ,z zasady sa one podawane , wymagane jest tylko przecztać uważnie tzw. pl. DTR
Dane te sa o tyle cenne ,że środowisko informatyków wyznaje zasadę im zimniej tym lepiej . Jeżeli na sterowniku minimalna nastawa wynosi 16 st.C to w 80 % taka będzie ustawiana przez osoby obsługujace urządzenia .
Po cztery; Producenci UPS określajatakże temp. dla ogniw i czesto to ona określa temp. w serwerowni. Mojej praktyce przyjmuję temp. 21 plus minus 2 stopnie . Urządzenia elektroniczne zniosa któtkie przegrzanie , natomiast potwem musi byc chłodniej .
Problem to dyspozycyjna moc chłodnicza , stąd wynikają obawy ludzi którzy pracuja w serwerach jak coś walnie w układzie chłodzenia to w ciagu max. 30 min mają suchy tropik .Warto więc oprócz zysków przewidzieć te zjawiska . Koszt większy ale dawa urzadzenia pokrywajace 70 % zysków dla temp .21 to całkiem dobra i bezpieczna serwerownia, ważne jest także jaka jest wilgotność bo to jonizajcja etc. Jestem samoukiem i nie znam tego na W. pozdrawiam
Gość: CWS
2004-01-11 00:00
#7
Nie wiem co planujesz ale teraz w Polsce kupuje sie do serwerowni splity . Tu już jest łatwo dajesz gościowi spilta dobrej renomowanej firmy wedłg obliczeń . Gośc mówi drogo , więc dalej sięgasz do katalogu China split Co. i wybierasz najtanszy wyrób o mocy około dwa razy większej niż potrzeba ; plus dobra cena jestęs tani dbasz o pierwsze odczucie klienta, jest wspaniałe. Dalej to tylko opatrznośc może dac Ci pocieszenie , albo wytrzyma rok albo nie . Przepraszam tobie chodziło tylko o temperaturę a ja tu Ci robie polski projekt , ale coś w tym jest
Gość: Norbert
2004-01-14 00:00
#8
Kolega, który skomentował Internetowego przygłupa ma absolutną rację, to nie miejsce na wypowiadanie opinii, tylko miejsce na porady,
Pozdrawiam ludzi chcących czegoś się dowiedzieć, przygłupy wychowane na chatach niech idą pod budkę z piwem, to będzie właściwy poziom intelektualny
Gość: tom
2004-01-15 00:00
#9
Sorry ale kogo nazywasz tu przygłupem????Autora pytania czy autora którejś odpowiedzi??
Gość: marek
2004-01-15 00:00
#10
w zaleznosci od serwera i klieta przyjac nalezy temp. 24C tak podaja normy EU w polsce przyjmujemy temperature 21C jezeli znajduja sie tam baterie to temp. 20C w tej temp. baterie maja najwieksza zywotnosc. serwery odstawiaja sie przy temp. 35C wiekszosc.
powodzenia
Gość: Wally
2004-01-15 00:00
#11
Czy zauważyliście, żeTomek palnał pytanie, ale sie więcej nie odezwał!
Natmiast my jak patrioci wywalamy wiedze na stół..
Zapomnilismy powiedzieć ,że w serwerowniach ZAZWYCZAJ klima pracuje cały rok bez przerwy i te "SPLITY" wypadaja po paru latach ..ciagłej pracy. Więc doradzajcie facetowi Splity , za pare lat jego nazwisko nie będzie budziło zachwytu u wielu inwestorów.
Gość: KAZ
2004-01-26 00:00
#12
Panie Tomku. Proszę zajrzeć do pytania Pani Małgorzaty pt: "KlimatyzacjaSerwerowni" tam jest moja odpowiedź na Pana pytanie.
Gość: Krzysiek
2004-05-13 00:00
#13
Jakie przepisy. Jak to możliwe to chciałbym prosić o podanie nr tych norm ponieważ jestem na etapie projektowania u siebie serwerowni i związanych z tym wydatków i chciałbym się właśnie na pewne konkrety powołać.
Gość: TomekX
2004-05-18 00:00
#14
powiem tak, nie jestem specjalistą od klimatyzacji - ale od IT,
Temp 21 +/- 2 stopnie sprawdza się bardzo dobrze
Faktycznie większość zapisów jest w dokumentacji serwerów.
Ale Panowie mądrale (patrz Wally)
rozrzut zeleceń jest dość spory
"optymalne temp." dla różnych urządzeń wachają się od 18 do 30 'C.
Jak mądrala to pogodzi w jednym pomieszczeniu ?
Pracuję z kilkunastoma klientami serwerownie od małych dwie trzy szafy 19" klimy 4x3,5 kW mocy chłodniczej i splity do nazwijmy to średnich 40 szaf 19" na 120 m2 "z klimatyzacją precyzyjną" - specjalnie piszę w cudzysłowiu - nadmuch od góry ..." - mnóstwo tzw ciepłych miejsc
Wally - daj się poznać - może okienniaka do spiżarni dla psa od Ciebie kupię.
Gość: TomekX
2004-05-18 00:00
#15
Z ciekawostek - co Panowie "specjaliści" - patrz Wally- (przepraszam prawdziwych specjalistów) - powiedzą na klimatyzację serwerowni z obniżoną zawartością tlenu.
Wchodzi się tam ze 4 razy do roku i każde wejście nieźle kosztuje.
Siedzę w branży IT od 12 lat i myślę, ze daleko mi do poziomu Walle'go