273
278
226
280
Strefa ekspertów HVACR

rury miedziane czy PP? - instalacja co

zrob to sam a potem szukaj pomocy ratatuj bo cieknie ale frajer

miedz jest droga :>

Koszty instalacji miedzianej nie zawsze są większe. Pod uwagę należy wziąć koszt nie tylko samych rur, ale budowy całej instalacji. Dodatkowo miedź posiada cechy, które wyróżniają ją na tle innych materiałów instalacyjnych.

Czyli podsumowując polecacie instalacje miedzianą? Rozumiem, że mogą być wyższe koszty ale czy to się wówczas przekłada na jakość? Słyszałem, że rynny z miedzi są trwałe.

nie sluchaj takich glupot ze miedz w polonczeniu zgrzejnikamiz aluminium zachodzi w jakies reakcje nie dolewaj zadnego dziadostwa do wody bo woda centralnym po paru ogrzaniach jest martwa ja takie centralne sam sobie zrobilem i dziala bez zarzutu jest prostsza w wykonaniu ma male gabaryty mozna zrobic grawitacyjne lub pul grawitacyjne takie centralne byly juz za komuny jak sluzylem na okretach na helu

przykladowo metr rury miedzianej pientnastki kosztuje 20zl a kolanko 2 ZL PEX 16 kosztuje 4 zl a kolanko 11 zl to sobie policz

Koszty większe ale tylko na początku. Potem to czysta oszczędność i spokój na lata! Nie postawiłbym na nic innego niż miedź w tym przypadku.

Temat rur na instalacje grzewczą jest poruszony szerzej tutaj:
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?138585-Instalacja-CO-rury-miedziane-czy-plastikowe
Ja bym jednak osobiście polecał plastik, gdyż jest łatwiejszy w obróbce i ewentualnej wymianie.

nam na etapie planowania polecono miedziane, z tym, ze ja ogrzewam gazem lpg z amerigasu, to całkiem inne ogrzewanie, choc mozna potem łatwo przerobić na gaz ziemny, w kazdym badz razie, miedziane sa wytrzymalsze, jednak my nie na wlasna reke, tylko zatrudnilismy fachowców

Potwierdzam, ja całe CO zrobiłem sam z rur Cu i z grzejnikami Al i jak do tej pory jest wszystko ok. biorąc pod uwagę, że minęło już 15 l

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.