273
274
276
226
Strefa ekspertów HVACR

Rolety czy markizy zewnętrzne?

Wiem, że temat nie wiąże się bezpośrednio z tematyką wentylacji. Niemniej przez bliskość zagadnień chciałbym postawić tu pytanie odnośnie co lepsze dla temperatury w domu - rolety wewnętrzne czy markizy zewnętrzne. Moim celem jest ograniczenie nagrzewania się dwóch pokoi od południa. W tej chwili w lato panuje tam niesamowity ukrop i chciałbym to ograniczyć.

Pozdrawiam.

Też się zastanawiam nad zakupem tych markiz i jeszcze wprawdzie się nie namyśliłem, ale w TV zapowiadali mocne słońce, to chyba zacznę się częściej zastanawiać. Też masz okna od południa?

u nas w domu zamontowaliśmy markizy pionowe fakro, dowiedziałam się o nich z telewizji ;) oglądałam jakiś program z nowinkami domowo-gadżeciarskimi i tam było właśnie o nich, moim zdaniem są o wiele lepsze niż rolety i tradycyjna klima. Poszukajcie sobie info na necie, jest tego sporo na różnych forach.

aaaa i zapomniałam dodać, są dwa rodzaje 1% i 10% prześwitu, my mamy 1% i przepuszcza bardzo mało ;)

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.