Panasonic rozszerzył ofertę domowych systemów klimatyzacyjnych RAC o jednostki zewnętrzne CU-2E12SBE oraz CU-3E23SBE. Nowe agregaty zapewnią jeszcze większą elastyczność w tworzeniu kompleksowych systemów grzewczo-chłodzących Free Multi. Ich główną zaletą jest oszczędność miejsca potrzebnego na instalację, jak również lepsza efektywność energetyczna niż w przypadku konwencjonalnych systemów 1x1.

Panasonic prezentuje nowe jednostki zewnętrzne multi split.

Panasonic Free Multi to system pomp ciepła powietrze-powietrze, który umożliwia ogrzewanie bądź chłodzenie kilku pomieszczeń przy wykorzystaniu jednego agregatu. Rozwiązanie to opracowano z myślą o domach jednorodzinnych i mniejszych obiektach komercyjnych. Pozwala nie tylko ograniczyć miejsce potrzebne na instalację jednostki zewnętrznej, ale także obniżyć zużycie energii.

Jednym z nowych modeli w ofercie Panasonic jest agregat o stosunkowo niewielkiej wydajności CU-2E12SBE. Umożliwia on podłączenie dwóch jednostek wewnętrznych o mocy 1,6 kW, które idealnie sprawdzą się w mniejszych pomieszczeniach. Dzięki dopasowaniu urządzeń do wymagań przestrzeni system może zapewnić nawet o 30 proc. niższe zużycie energii. 

Nowe jednostki zewnętrzne oferują także szereg nowych połączeń, dzięki czemu urządzenia mogą współpracować z szerszą gamą jednostek wewnętrznych. Przykładowo nowy agregat o dużej wydajności CU-3E23SBE obejmuje 3 porty wyjściowe, zapewniające bardzo dużą elastyczność w konfiguracji układu.

Zmodernizowane zostały również dwuportowe jednostki CU-2E15SBE i CU-2E18SBE. Urządzenie CU-2E15SBE można teraz podłączyć do modeli 2,5 kW i 3,5 kW, zaś agregat CU-2E18SBE może współpracować z jednostkami wewnętrznymi od 2,5 kW do 5 kW. Co ważne, systemy Panasonic Free Multi pozwalają na podłączenie do pięciu jednostek wewnętrznych, umożliwiając tworzenie rozległych systemów klimatyzacyjnych.

Nowa linia urządzeń multi split może efektywnie działać po podłączeniu do wiodących na rynku modeli wewnętrznych Panasonic Etherea oraz TZ.

 

Uzyskaj więcej informacji na temat systemów klimatyzacji i ogrzewania Panasonic