273
274
276
226
Strefa ekspertów HVACR

Pułapki olejowe.

Witam, proszę o poradę. Agregat stoi na dachu, centrala kondygnacja niżej w sumie różnica to 7m. Co ile zastosować pułapki?? Czy jest jakaś metoda na obliczanie wielkości pułapki??

pułapki olejowe stosuje się w takim układzie nastepująco
przy agregacie syfon
przy zejsciu z pionu pułapka olejowa
w razie pytan dzwon
500236866

Pierwsza pułapka przy parowniku , a dalsze wynikaja z różnicy wysokości. Obliczaj prędkosci i średnice rur zapewniające porywanie oleju.

Dzieki za info.
Poniewaz roznica miedzy usadowieniem agregatu a centrala to 7 m, to czy bezpieczniej bedzie np pulapka co 2m ?? Nie wiem dokladnie czy sa jakies normy a propo ilosci i odleglosci miedzy pulapkami na rurociągu. Wiem że im więcej pułapek tym lepiej no ale nie chce przesadzić z ich ilością tym bardziej że koszta wykonania wzrastają. Oczywiście nawet mi nie w głowie aby iść na łatwiznę.
pozdrawiam

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.