Gość: kris
2004-02-19 00:00
#1
PROZON - proszę o odp.
Panie Michale, dziękuję za obszerną wypowiedź , mogę zrozumieć z jakich powodów ( wyłuszczyłem to wcześniej ) SIMP nie kocha PROZONU i na odwrót , jednak budzi to mój sprzeciw , bo wpływa na "wygląd medialny " branży , w dalszym ciągu chciałbym znać odpowiedź na pytania :
czy system szkoleń proponowany przez PROZON , MASTA ( reklamowany na tej stronie ) musi być tak rozbudowany , a tym samym kosztowny dla firm serwisowych ?
czy niezbędnym jest odnawianie uprawnień co pięć lat ? ( podobno uprawnienia elektryczne SEP mają być dożywotnie - czy może ktoś to potwierdzić ? )
pozdr
Gość: yllaW
2004-02-23 00:00
#2
bo po co
Gość: Michał Dobrzyński
2004-02-24 00:00
#3
Proszę zwrócić uwagę, że nie mamy animozji z SIMP-em, ale mamy zastrzeżenia do części działalności jednego człowieka. W najbliższym czasie spotkamy się (KFCh&PROZON) z Prezesem SIMP, aby zażegnać te irracjonalne nieporozumienia. Mam nadzieję, że Prezes SIMP zaprosi na to spotkanie także Pana Sokulskiego.
System szkoleń jest rozbudowany, bo rozbudowana jest materia chłodnictwa i klimatyzacji. Kto chce lub potrzebuje się dokształcić - może wziąć udział w szkoleniu. Zapewniam, że jest takie zapotrzebowanie. Kto nie potrzebuje, nie musi uczestniczyć w szkoleniach. Nikogo nie zmuszamy. Powód rozbudowania jest jeszcze jeden. Moduły tematyczne zostały wprowadzone po to, aby - poza podstawami - każdy mógł wybrać sobie zagadnienia, które jego interesują w sposób szczególny i aby nie musiał "uczyć się" wszystkiego.
Uprawnienia elektryczne i gazowe wydawane są na 5 lat. Pewnie dlatego, że prawo, technologie, urządzenia zmieniają się. Analogicznie jest z chłodnictwem i klimatyzacją, szczególnie na styku branży z ochroną środowiska. Moim zdaniem (i zdaniem wielu) to wystarczający argument na konieczność okresowego odświeżania i sprawdzania kwalifikacji. Rozumiem, że mogą być różne opinie na ten temat.
Nie słyszałem o planach zmian dot. terminu ważności "uprawnień elektrycznych" z 5 lat na "dożywocie".
Łączę pozdrowienia. Michał Dobrzyński
Gość: kris
2004-02-26 00:00
#4
P. Michale , dziękuję za odpowiedź , ale nie rozwiewa ona moich wszystkich wątpliwości ;
1. pozwoliłem sobie zadzwonić do przewodniczącego komisji na upr. SEP , który mnie egzaminował - potwierdził, iż na dzień dzisiejszy upr. SEP wydawane są bezterminowo, aczkolwiek nie wykluczył, że w kolejnej nowelizacji to się zmieni - jeśli P. sobie życzy odszukam stosowny Dz.U. , więc pytam czy można porównywać wagę obu dokumentów ? brak wiedzy w zakresie czynników chł. może, prawda, zaskutkować stratami w środowisku, w przypadku urz. elektrycznych - utratą zdrowia, życia elektryka i użytkowników instalacji elektr. więc czy przedlużanie jest niezbędne ? a może wystarczy co 10 lat ?
2. jak zdążyłem się zorientować KFCh w zdecydowanej większości tworzą importerzy, firmy handlowe, paru producentów i 4-5 firm handlowo - serwisowych ( łącznie ok 50-60 firm -czy się mylę ? ), więc trudno mówić o reprezentatywności branży - wszak koszty szkoleń uderzą po kieszeni wyłącznie firmy monterskie i serwisowe, które w KFCh nie mają nic do powiedzenia , a mocną pozycję mają f-my bezpośrednio zarabiające na szkoleniach ?
podoba mi się argumentacja P. w sprawie opłat , kar za emisję - wzrośnie ryzyko "lewego" importu
więc zastanówcie się Panowie ( łącznie z SIMP ) czy tak wysokie koszty szkoleń , licencji , egzaminów nie skutkują poszerzaniem się szarej strefy w naszej branży ? mówiąc brutalniej : czy Wasze apetyty na nasze pieniądze nie stawiają Was w jednym szeregu z pazernym fiskusem ?
Gość: kris
2004-03-09 00:00
#5
pozdr
Gość: gil
2004-03-10 00:00
#6
nie mają czasu bo już myślą o balandze na zamku Karnity pozdrawiam
Gość: nerwowy
2004-03-10 00:00
#7
dokładnie tak jest Przy piwu na Polagrze myśleli na czym jeszcze można zarobić i wymyślili Prozon dostali dofinansowanie na zakup pomp teraz fakturują nas za dzierżawę pomp i zarabiają na nas a teraz walczą o wyłączność na szkolenia liczy się kasa Nowych firm montersko-serwisowych do KFCH nie chcą przyjmować bo mogłyBy urosnąć w siłę i mieć decyzyjność na Walnym poz.
Gość: kris
2004-03-10 00:00
#8
rówiez jestem rozgoryczony takim kierunkiem rozwoju sytuacji , ale ja sie przed tym trzepaniem po kieszeniach obronić , w którą stronę zmierza branża - czy krzyk o ochronę środowiska nie będzie krzykiem agonalnym znacznej części firm serwisowych ? a może od razu hasło j.w. ?
Gość: LATTI
2004-03-11 00:00
#9
Niestety kris w100% zgadzam się z tobą i kolegami Walka o kasą nie ważne z czyjej kieszeni zaczęta Nawet za butle na zużyty czynnik trzeba płacić kaucjię Przy większej ilości czynnika jest to kwota do 4000 zł total chore.
Muszę wybulić kasę na dzierżawę za butle A gdzie są te butle z Prozonu a potem nawet karty odpadów nie wystawią POZDRAWIAM
Gość: krzysztof
2004-03-11 00:00
#10
O co chodzi! może darmowe kanapki
Gość: grom
2004-03-11 00:00
#11
zwineli 2 milony dolcow z banku swiatowego na PROZON, to maja kase za co balange robic. A teraz chca brac 10 zł za zwrot czynika. Co jeszcze wymysla. ze szkoleniami sie uciszyli.
Czy ktos oddawal im stacje. czy cos chca ?
Gość: kris
2004-03-12 00:00
#12
temat dzierżawy butli już jest szerszy - właśnie dostałem pierwszą f-rę od BOC -
wcześniej tego nie było - popadali mali importerzy czynników i .........
tango się zaczęlo
pozdr
Gość: LATTI
2004-03-12 00:00
#13
dzierżawę za butle pełnione wł.np. BOC z czynnikiem jeszcze zrozumiem ale płacić za butle puste które napełnię zużytym czynnikiem u klienta to paranoja Dają jak najmniejsze butle 12 kg a za szt. 390 zł kaucji a moimi pieniądzmi obracają jak jest do odessania 200kg to niezła sumka total chore pozdrówko
Gość: kroma
2004-03-12 00:00
#14
ale mądry. Pan Michał. Uprawnienia SEP są bezterminu ważnosci. od dawna
Gość: +
2004-03-12 00:00
#15
Zgadzam sie. Pan Micha powie to tak jest.