273
278
276
226
Strefa ekspertów HVACR

Proszę o opinię Klimatyzatora ALASKA

szajs

powiem wam tak ci co tutaj wypisuja zle opinie i klimatyzatorze Alaska to wiekszosc ludzi ktorzy nigdy nie widzialo na oczy tego urzadzeni.uzytkuje to urzadzenie 6 rok bez zadnego serwisu i dziala perfect.Mieszkalem w stanach wiec wiem co to znaczy dobra klima.Prosze nie piszcie opinie z kosmosu ,masz w domu napsz cos jak nie masz to sie nie wypowiadaj

Poruszanie tego tematu jest żałosne. Pospolity polski Janusz nie ma pojęcia o temacie klimatyzacji, a cieszy się, że chwycił Pana Boga za nogi, bo wydał 1000 zł na klimatyzację i zarzuca, że osoby pracujące w branży to naciągacze. Polski Janusz Biznesu widzi tylko to ile zapłaci za sprzęt, który sam zamontuje, a nie potrafi przewidzieć, że dostanie po kieszeni podczas eksploatacji i wymieni wszystko po pierwszej awarii. Czy któraś porządna firma instalacyjno-serwisowa z czystym sumieniem poleciłaby sprzęt za 1k i wzięła na siebie opiekę serwisową? Wątpię, bo w sezonie montują urządzenia o dużo, dużo większej wartości, więc dla osób nie wtajemniczonych w temat klimatyzacji wydaje się, że sprzęt z marketu to szczyt techniki.

Klimatyzator split Alaska kupiłem w Makro Rzeszów 5 lat temu na wyprzedaży za 600 zł. podłączył i zamontował mi go mój majster, przy okazji malowania, robił to pierwszy raz w życiu. Klima działa bez zarzutu od 5 lat, w innym mieszkaniu mam samsunga za 9.000 zł. (podsufitowy) z montażem z serwisu itd. Różnica oczywiście jest w jakości plastików czy głośności, ale chłodzenie na tym samym poziomie. Gorzej w ogrzewaniem Alaska działa głośno. Wg. mnie montaż klimy nie jest żadną tajemną sztuką i jeżeli mi ktoś mówi że Alaska zaraz mi padnie to się śmieję, bo od 5 lat działa a montowaliśmy ją sami z majstrem, na podstawie załączonej instrukcji. A jak się zepsuje to szkoda mi będzie tych 600 zł.? Choć mogę się założyć że po gwarancji to ten samsung szybciej padnie (za dużo elektroniki)!

O urządzeniach z makro prosimy dyskutować na ceneo, skąpiec itp. portale, to jest odpowiednie miejsce dla nich.

A czy ten Twój majster słyszał o czymś takim jak pompa próżniowa?

mam ten klimatyzator z wyprzedaży w makro od 2011 r. Działa 7 lat be awarii i zarzutu, sam montowałem, łatwizna, mam jeszcze klimę samsunga za 7.000 single way podsufitowy i montowała mi firma, pojawiła się nieszczelność po 2 uzyciu, przeciek wody i skapywanie, więc czy firma robi to lepiej watpie

Jest 26.06.2019 r. upały po 35 stopnii, mój klimatyzator Alaska o którym pisałem tu na forum w 2016 r. działa bez zarzutu (zamontowany przez majstra i przeze mnie). Jest to już jego 6 sezon, bez awarii, chodzi cały czas. Tyle w temacie!

Witam monterów klimy! Kolejny raport z bezproblemowego użytkowania klimatyzatora split Alaska z Makro kupionego za 600 zł. brutto. Dziś jest 23.08.2022 r. gorąco i duża wilgotność na zewnątrz i Alaska działa bez problemów! To już 11 rok jak mi chłodzi 2 pomieszczenia. W tym czasie zero serwisów i zero problemów. Przypomnę, że montował mój majster od malowania, pierwszy raz w życiu miał z tym styczność. Ciekaw jestem czy wasze klimy tak długo działają? dajcie znać

Jeśli przez 11 lat nie serwisujesz i nie czyścisz klimatyzatora to współczuję użytkownikom. PS. Mój Daikin działa już 16 lat i poza wyblaknięciem naklejki na jednostce zewnętrznej nic się złego nie dzieje.

Mój też działa od ponad 10 lat mimo tego co pseudofachowcy i naganiacze pisali. Sam montowałem.

Witam, kolejny raport z działania klimatyzatora Alaska: Po 12 latach użytkowania, samodzielny montaż, zero serwisu, kupiony w markecie za 350 zł. (takie były wtedy promocje w marketach, ale nikt tego nie brał, bo naganiacze mu polecali sprzęt 4 razy droższy z kosztami). Alaska działa tak jak przez poprzednie lata znakomicie. To jeden z najlepszych zakupów elektroniki. Za rok zdam kolejny raport.

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.