273
274
276
226
Strefa ekspertów HVACR

Co sądzicie o urządzenia saunier duval

Chciałbym usłyszeć Waszą opinię na temat klimatyzatorów Saunier Duval cena do jakości i awaryjność oraz możliwość zdobycia części zamiennych? proszę o odpowiedź.
p.s. ile bierze się za najprostszy montaż klimy?

bierze sie tyle ile placa

tzn ile? a co z ww urzadzeniami- daja rade?

Saunier Duval zamontowaliśmy około 30 sztuk.
Awaryjność zwykła, czyli 2,3 urządzenia miały problemy.
Ogólnie nie jest to super jakość ale są zupełnie przyzwoite.
Za montaż Splita bierze się różnie. Od 1500 zł w górę.
Zależy od długości linii freonowej zasilania itp.
pzdr

a porównując saunier duval do sinclair'a - który Waszym zdaniem jest lepszy (multi split 2 wew 1 zew)
przy okazji spytam - czy jak jest multi split to są dwa piloty :) ?

proponuję LG .części do niego są dostępne bezproblemowo .pilot jest zawsze w kartonie z jednostką wewnętrrzną---2 jednostki ,2 piloty .

Saunier Duval 2xwew 1xzew (2x2,5kW) mogę mieć za niecałe 4000 zł (z 23% VAT). To dobra cena, stąd b. zależy mi na opinii nt tego klimatyzatora. LG będzie duuuuużo droższe, a SD to nie jakaś chińszczyzna, zaś cena atrakcyjna.

"a SD to nie jakaś chińszczyzna" - a że tak się zapytam, że niby co to jest?:D Możesz napisać, bo jestem niezmiernie ciekawy...;)

Saunier Duval - firma z grupy Vailant (francuska, tańsza od Vaillanta)

Mi nie chodzi o resztę produktów S.D. Ja się pytam o klimatyzatory o których tu mowa. "Miśka" podaj adres fabryki we Francji, gdzie produkują klimatyzatory...:D

FAKTYCZNIE coś wtym być musi. Na stronach francuskich Saunier Duval NIE MA KLIMATYZATORÓW! Dziwne, bo gdyby gdyby produkował, to by tam oferował.

http://www.saunierduval.fr/produits/

Poszperanie w sieci przynosi jednak inne wiadomości. Saunier Duval - klimatyzatory produkowane są w Hiszpani

http://www.saunier-duval.co.uk/hepworth/history.asp

Saunier Duval Clima in Vitoria (Spain) established to manufacture air conditioning equipment.


... :D Podaj adres i odnośnik do strony. To jest tylko informacja o rozpoczeciu sprzedaży;)

Ja kupiłem sobie 4 lata temu lodówkę SIEMENS, niemiecka precyzja i doskonałość:) Po przywiezieniu i sprawdzeniu podzespołów i papierów znalazłem wyprodukowano w Malezji, zapakowano w Niemczech:D

To samo tyczy się S.D. ;)

To samo dotyczy większości produktów - niestety. Niższa cena wymaga niższych kosztów produkcji. Niestety często, ale nie zawsze, wiąże się z niższą jakością. A swoją drogą - jak się sprawuje lodóweczka Siemens?

Zastanawiam się mimo wszystko (mimo wątpliwośi - chyba że ktoś napisze, że wie o klimatyzatorach SD że są be), czy za 4000 zł multispit inverter SD (2/1) jest wart zakupu...

Lodóweczka póki co wymiata:D
Praktycznie wszystko jest robione w Chinach, Malezji, a ostatnio coraz więcej zleceń przejmują Indie, a bynajmniej większość podzespołów jest tam robione. Jest parcie na cenę i większość producentów ucieka z kosztami i tak jak mówisz kosztem jakości...
Ja widziałem i miałem okazję porobić prze S.D., szału nie ma...:D
Pozdrawiam;)

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.