273
274
226
276
Strefa ekspertów HVACR

projektowanie kanałow rozprowadzajacych cieplo z kominka

mam pytanie, na co zwracac uwage przy projektowaniu przewodow rozprowazdajacych cieplo w domku jednorodzinnym.strop zelbetowy monolityczny. na zbrojenie? czy majac strop 16cm moge kanaly projektowac dowolnie zachowujac jedynie odpowiednia otuline pretow?

Robić zawsze odwrotnie niż radzi MURATUR nadmuchy powinny być przy podłodze!

Przeczytaj w końcu jakiś podręcznik do wentylacji albo idź do mądrej firmy produkującej nawiewniki to Ci wytłumaczą.

Tolerowałem Pana uwagi, ale tego chyba za dużo,żeby niewiem ile katarynek "to praw fizyki Pan nie zmienisz i nie bądź Pan Gnom".

Już dosyć dawno temu ludzie wymyślili wentylator i przepływ wymuszony a potem cała masa innych ludzi wymyśliła różnego rodzaju nawiewniki np. wirowe, dysze dalekiego zasięgu, wyporowe, nawiewniki o stałej lub zmiennej charakterystyce... . Podyskutujemy ? A krzyżacy przegrali pod Grunwaldem w 1910 (może dlatego że wentylację w zamku w Malborku mieli do kitu ?)

Pan odpowie uczciwie i jednym słowem, nie gnomowaniem, Silniejszy wentylator i pogięte nawiewniki będą lepsze niż nawiewniki w listwie przypodłogowej?

"kurz"

Co "kurz"?

jednym słowem

Jednym słowem, ale na pytanie czy ciepłe powietrze lepiej jest wdmuchiwać od góry czy od dołu? A kurz jezeli jest to krązy przy każdej cyrkulacji.

projektowałe sobie instalację rozprowadzenia ciepłego powietrza układ w poziomie z tulejami w stropach / omijałem pręty - po prostu więcej potrzeba tuleii / Jasne ze lepiej pozostawić otulinę a już na pewno pręt zabezpieczając go farbą antykorozyjną, niemniej przy otwotach do dn 160 nic się nie stanie, po wykuciu otworu

ja wos chopy nie rozumiam, ale Gnoma popierom i psy min obstachuje. i jesce wom powim, prenta se otul swojego, ino babom jakomsik fajnom, hej

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.