265
269
226
Strefa ekspertów HVACR

Programy komputerowe wspomagające projektowanie - badanie popularności

Witam!
Mam gorącą prośbę do wszystkich forumowiczów z branży zajmujących się projektowaniem. Nie chodzi mi tutaj o rady czy wskazówki lecz o wypowiedź jakiego programu wspomagającego projektowanie (głównie nakładki na autocada choć nie tylko) używacie. Moje pytanie ma na celu określenie jaki program ma największą popularność, czyli jaki program jest najczęściej wykorzystywany w projektowaniu.
Dziękuję za szczere i liczne odpowiedzi.
Pozdrawiam życząc wszystkim miłego dania!

Wentyle 2.1pl

Pakiet Fluid Desk Building Engineering Solutions (Ventpack 2.08, Heatpack 1.23, Coolpack 1.23). To są "nakładki" na AutoCADa.

Jeśli dla kogoś nie jest to problem, proszę o podanie miasta w którym pracujesz.
Pozdrawiam!

FDBS czyli Fluid cad ventpack
oraz cadvent

Mam taki program kreślarski, który nazywa się MegaCad. Obecnie jest to wersja 2005 2D. Kiedy w 1991 lub 1992 roku szukałem programu wspomagajacego rysowanie, Autocad posiadał TEKSTOWE MENU. Trudno to było pojąć zwłaszcza po angielsku - te setki niezrozumiałych opcji. MegaCad miał obrazkowe menu i po kilku dniach rysowało się nieżle. Kolega opracowujący rysunki po tygodniu zamienił deskę kreślarską najnowszej generacji na wieszak do papierow. Nigdy więcej na tej desce nie powstał rysunek.Po prostu MegaCad był i jest bardzo łatwy do opanowania. Niedawno poprosiłem kolegę inżyniera z Gorzowa o stworzenie przestrzennego modelu rurociągów dla fabryki i on to zrobił w tydzień nie znając wcześniej MegaCada. Nie bardzo mógłbym mu pomóc, gdyż mieszkam w Szczecinie. Jeśli masz okazję zaznajomić się z jakimś demo - polecam. Zaczynałem z tym programem kilkanaście lat temu mając ekran 14" i drukarke igłową A3.obecnie pracuję z ekranem 26" i z ploterem w kolorze. Ale program jest ten sam, chociaż we współczesnaej wersji czytającej w locie pliki Autocada i inne. Przez te kilkanaście lat nie myslałem o zamianie na jakikolwiek inny.

".....mając ekran 14" i drukarke igłową A3. Obecnie pracuję z ekranem 26"......"
MOJA DOBRA RADA: warto od czasu do czasu porzucić pracownie projektową i jakiś czas polatać po budowie (jak nie chcemy mieć minus 6-8 dp, skrzywienia kregosłupa oraz tz. mięśnia piwnego :-)

.....mając ekran 14 i drukarke igłową A3. Obecnie pracuję z ekranem 26......
MOJA DOBRA RADA: warto od czasu do czasu porzucić pracownie projektową i jakiś czas polatać po budowie (jak nie chcemy mieć minus 6-8 dp, skrzywienia kregosłupa oraz tz. mięśnia piwnego :-)
i nie tylko z tej przyczyny

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.