273
274
226
276
Strefa ekspertów HVACR

piec Stalkot Lider 5 14kw

witam posiadam taki kocioł od 11.02.2020 jestem zadowolony na starcie wsypałem 6 worków ekogroszku 28-30kaloryczności na ta chwile jeszcze pociągnie z dwa dni na całym zasypie więc chyba OK dom ocieplany styropianem 10cm do tego 4 x podłogówka + 11 grzejników + bojler 140 litrów

Zdjęcia

IMG_2.jpg

Witam ja posiadam taki sam piecyk tylko 11 kw . Dom nowy 120 m2 ogrzewane , 55 m2 podlogowki 65 m2 grzejniki plus cwu 100l. Mury porotherm 25 plus 18 cm styropianu grafit, podłoga 10 cm grafit, dach 30 cm wełny lambda 0,033 okna nowe plus rolety. Robiłem tylko testy ogrzewania 3 tyg. Trochę mi przesypywal i niedopalal ale po próbach jest lepiej. Jakie masz ustawienia ? Ja mam 8 s podawanie , przerwa 100s dmuchawa 30%. Przedmuch off.

Jaka cena takiego pieca

Witam też mam 11 mam problem z sadzą po 2 tyg koperty są dosłownie zabite sadzą komin ma co bo jak sie otworzy drzwiczki to ciągnie bez problemu. Z czopucha skrapla mi wilgoć i ostatnie koperty sie oklejone

mam taki kocioł 11 kw i żeby to było dobre spalanie trzeba ustawić wentylator w ustawieniach serwisowych. Facet na infolinii powiedział że minimalna moc dmuchawy 35% a maksymalna 70 % dla dmuchawki WPA 07. Moje ustawienia to: podawanie 8 przerwa 1:42 , przedmuch 10 sekund , czas pomiędzy przedmuchem 20 min , dmuchawa 35% , krotnośc 2. Mam domek 110 m i mały gospodarczy, Pale Bartex Silwer i wychodzi jakieś 13 kg na dobe. Też jestem zadowolony

u mnie 14 kw dałem 7100 złociszy i gratis zapasowy ślimak. Dwa seozony pale i narazie spoko

Czy masz włożone zawirowywacze spalin? Jak często czyścisz komorę pod palnikiem?

U mnie 19 kv chodzi 2 lata nonstop na lato również. Póki co odpukać żadnych problemów

Mam Stalkot 14kW od września 2020r do dziś czyli marzec 2021 spaliłem 2,5 tony, wszystko chodzi super, palę ekogroszkiem 26MJ, mam dom ocieplony 10cm styropianu grafit, 140mk + garaż 35mk, 9 grzejników i 4 podłogówki, na początek uszczelniłem palnik dużo lepiej i stabilniej się pali, ustawienia mam: temp.zadana 60C, podawanie 11-12s,przerwa 90s, nadmuch 40 %, z tym że przysłona na wentylatorze otwarta tak na 2cm , nadzór 25min krotność 1 czas przedmuchu 5s .

Ja mam zawirowywacze włożone tylko ten do komina mam jeden bo przy czyszczeniu mniej się kopci na kotłownię i co czyszczenie to zmieniam go miejscem. Jedyny minus to że drzwiczki mogły otwierać się szerzej bo gdy wyciągam zawirowywacze to cały syf ląduje na ziemi a tak to jest OK.

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.