273
278
280
226
Strefa ekspertów HVACR

Palenie papierosów a wadliwa wentylacja, pomocy!

Witam,
Mój mąz pali papierosy w ilości hurtowej i choć ma palarnię na strychu, to i tak smród roznosi się po całym domu. Stad też moje pytanie; na strychu jest otwarte okno właściwie przez cały czas, a dym zamiast być wywiewany na zewnatrz,roznosi się po całym domu. Mowa o zwykłym oknie, a nie dachowym.Sytuację poprawia uchylenie okna na parterze, wtedy tworzy się piękny ciąg/cug i okno na strychu legancko "wybiera" powietrze. W lato nie problemu, ale zimą, tak się nie da żyć, bo jest zimno jak diabli na parterze. Poratujcie, co zrobić, bo ja już mam dość.
Aha, mam w domu piec gazowy, jakby to miało jakieś znaczenie. Poradźcie, co zrobić by smrodek papierosowy wyleciał sobie przez otwarte okienko, bo się uduszę we własnym domu;)
Pozdrawiam,
Inga

zmien meza na nie palacego ale powaznie to pomoz mu rzucic palenie albo niech wychodzi na dwor tak jak robi to moj sasiad bo zona mu nie pozwala i tyle

w domu masz tylko wentylacje wyciagowa a przydała by sie nawiewna. i problem zniknie. poprostu zamontuj jakies nawiewniki i bedzie dzialalo. Ja moge w swoim domu który wybudowałem za swoje ciezko zarobione pieniadze !!! palic tylko w jedntm pomieszczeniu tj moja pracownia i tam sobie wykonałem wentylacje mechaniczna typu rylkair szt2 taki rekuperator z tkaniny i u mnie dziala musze tylko co jakis czas prac ten wymiennik bo po pewnym czasie troche smierdzi :(((

Witam ponownie,
Już obejrzałam nawiewnki okienne i mam tylko takie pytanie;
Jak to się montuje?;)Trzeba coś wiercić w oknie? Wiem, że pytanie dość naiwne, ale jakoś nie mogę się dopatrzeć, jak nawiewnik przyczepia się do okna;)Jakby ktoś znał może dobrą stronę na ten temat w internecie, byłabym wdzięcza za info.
Pzdr. Inga

1. Nie piec a kocioł gazowy. Piec to jest w kuchni do gotowania. Gdyby kotły były piecami to byłyby piecownie a nie kotłownie.
2. Kocioł gazowy pracując pobiera powietrze stamtąd, gdzie mu wygodnie (no, chyba, że jest z zamkniętą komorą spalanie) i zaciąga się tytoniem ze strychu.
3. Kocioł gazowy otwarty "pobiera" powietrze cały czas.
4. Czy drzwi palarni są szczelnie zamknięte podczas palenia w gębie? Potrzebny jest nawiew w tym pomieszczeniu ale nie z parteru.
5. Powietrze ze strychu na dół dostaje się dlatego, że kocioł pracując potrzebuje powietrze i zaciąga się tym, co mu łatwiej wleci.
6. Nie palę i w moim domu nie wolno palić ćmików.

Co opowiadacie za głupoty! Od samych nawiewników smród z papierosów nie zniknie. I pewnie zakładacie, że ma krotność wymian 1000. Jedynym rozsądnym rozwiązaniem jest rada obywatela RadekKlimat. Chce jarać to na dwór, tylko szczelnie za nim drzwi zamknij i otwórz, jak wywietrzeje.
P.S. AWK daruj sobie wymądrzanie. Najlepiej stwórz razem z Panem TB własne forum, gdzie będziecie się wymieniać swoimi "mondrościami".

Daikin ma takie filtry wielostopniowe pracujące na obiegowym które teoretycznie zyłąpują dym tytoniopwy (m.in.) ale co do ich sprawności to się nie wypowiem bo nie mam pojecia.

Są filtry, które wyłapują, ale taniej będzie wysłać męża na kurację:)

Do ob. Archie: - Gdzie napisałem coś niemądrego, że się Pan wymądrza?

AWK poczytaj gościa w innych postach, to odechce ci się z nim w dyskusję wdawać.

wyprowadź rurę z tego pomieszczenia w najwyższym szczycie dachu (kalenica) i zakończ ją wywietrzakiem cylindrycznym lub turbowentem i rozszczelniaj okna tylko na parterze i problem z głowy.

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.