265
264
226
Strefa ekspertów HVACR

Osuszenie układu chłodniczego po zassaniu wody?

Spotkałem sie z takim przypadkami że w regale chłodniczym jest
w układzie jest zamontowana miedzianna wężownica,która jest zanużona w pojemniku skroplin w celu lepszego schłodzenia,niestety po niedługim czasie miedź przegnije, w układzie robi sie vacum (podciśnienie) i zasysa wodę z miski w układ.Jak można osuszyć ten układ ?

Daj zarobić dobremu chłodniarzowi,On tą awarię usunie.

jakby wężownica była miedziana, to nic by się nie stało :) pierwszy raz też widzę stwierdzenie "w układzie robi się vacum" ... lepiej wezwij fachowca.

Ta owa wężownica jest na stronie tłocznej a więć nawet podczas uszkodzenia tego przewodu nie powstanie "vacum".

Ta owa wężownica jest na stronie tłocznej a więć nawet podczas uszkodzenia tego przewodu nie powstanie vacum.
Po wyłączeniu niestety powstanie,po prostu przez tę nieszczelność zassie w celu wyrównania ciśnienia obniżonego w trakcie pracy na stronie ssącej.
pozdrawiam

Mam taki problem z chłodziarką do piwa. O dziwo dotyczy też przewodu miedzianego, który teoretycznie nie powinien ulec uszkodzeniu w skutek korozji. Oddałem do fachowca. Układ został uszczelniony, przedmuchany azotem. W tej chwili chłodziarka jest testowana. Konieczne było kilkukrotne wymienienie osuszacza. Najpierw został założony większy, potem mniejszy. Na razie efekt jest taki, że chłodziarka pracował a 2 dni i niestety ją przychwyciło. Podejmiemy jeszcze jedną próbę wymiany osuszacza. Generalnie sprawa jest trudna i mało kto chce się bawić w taką naprawę.

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.