273
274
276
226
Strefa ekspertów HVACR

Opinie na temat firmy Ekoprojekt w Warszawie

myślę że zarobki to główna bolączka nie jednego pracownika, na starcie nie można liczyć na więcej niż 2 tys. netto

Oświadczam, że nasza firma nigdy nie zwalnia swoich Pracowników ze względu na wiek. Kierujemy się jasnymi dla wszystkich kryteriami i wartościami, których celem jest zapewnienie naszym Klientom usług o najwyższej jakości, a naszym Pracownikom możliwie najlepszych warunków pracy, dobrej atmosfery wewnątrz firmy, sprzyjającej twórczej pracy i kreatywnemu myśleniu.
Z poważaniem
Zarząd Ekoprojekt Sp. z o.o.

Co to jest ekoprojekt

Nie polecam. Chaotyczne prowadzenie projektow, brak profesjonalizmu i przede wszystkim brak szacunku do pracownika. Niejasne warunki pracy i umowy, a raczej ciagle ich zmiany. A szkoda, bo firma ma potencjal (dotyczy to w szczegolnosci pracownikow). Przy zmianie podejscia do pracownika firma moglaby osiagnac wiele.
Ogromny plus jesli chodzi o ludzi...ale kto moze bierze nogi za pas...
Bardzo fajne biuro, dobre wyposazenie, sluzbowe auta itp. Niestety nawet najlepszy sprzet czy telefon sluzbowy nie zastapia stabilnosci pracy i szacunku do pracownika.
Z zewnatrz wyglada swietnie, ale pozory myla...
Mam nadzieje ze opinia bedzie przydatna dla tych, ktorzy zastanawiaja sie nad porzuceniem obecnej pracy skuszeni "nowymi mozliwosciami". Moze warto sie wstrzymac i jednak poszukac gdzie indziej?

Pracowałem w firmie Ekoprojekt 1,5 roku. W tym czasie z pracy odeszło lub było zwolnione około 20 osób, co stanowi 50% zatrudnionych pracowników.
Moim zdaniem firma jest nieprofesjonalnie zarządzana.
Z pozoru firma wydaje się atrakcyjna, ale za tą lśniącą fasadą kryje się bylejakość i brak profesjonalizmu.
Zdecydowanie odradzam wszystkim i mam jak najgorsze wspomnienia związane ze współpracą z Ekoprojektem.

Nie znam firmy Ekoprojekt, natomiast zarzuty, które tu padają dotyczą większości firm projektowych w Polsce. Wielu projektantów opowiadając o swojej karierze wymienia sytuacje, powtarzające się na każdym kroku, czyli: chaos, brak organizacji, niska płaca, brak możliwości rozwoju.
O ile nie mowimy o korporacji z zachodnim kapitałem, to model biznesowy polskich biura projetów jest zwykle bardzo podobny i działa wg schematu:
1. Wyceny projektów na rynku są bardzo niskie --> aby się działalność opłacała, trzeba robić szybko, dużo a pracownik musi zarobić możliwie najmniej, a do tego musi być tych pracowników przynajmniej 5-6, aby mogli wypracować jakikolwiek zysk. Jeśli ktoś podniesie ceny projektów, aby płacić ludziom po 5tys, to projekty zgarnie inna firma, która płaci pracownikom 2tys.
2. Programy kosztują fortunę, zwykle dostepne są tylko programy zachodnie. Jedno stanowisko projektanta HVAC potrafi kosztować jakieś 30-80 tys. Pomyślcie teraz, w skali wycen projekow na rynku, jaki trzeba mieć przerób aby to zaczelo przynosić zysk?
W projektowaniu dużo nie zarobicie, jeśli ktoś oczekuje, że coś się zmieni - radzę zmienić branżę. Projektant musi miec obecnie ogromną wiedzę, znać wiele programów i norm, być prawnikiem-amatorem, księgowym - ponosić ma ogromną odpowiedzialność - ale zarazem zarabia najmniej względem innych ścieżek kariery. Lepiej wybrać wykonawstwo, a najlepiej handel.

Jako były pracownik – jeden z wielu-chętnie udzielę również kilku uwag w kwestii pracy w firmie Ekoprojekt.
Gdyby pensja w Ekoprojekcie rzeczywiście wynosiłaby 5tys. zł to powyższa uwaga byłaby rzeczywiście uzasadniona.
Projektów wcale nie trzeba robić dużo.
Większość programów w Ekoprojekcie to wersje studenckie, ale profesjonalne rzeczywiście potrafią kosztować dużo.
Projektant ma być projektantem a nie księgowym bo taki zawód wybrał. Od spraw księgowych warto zatrudnić odpowiednia firmę bądź osobę - serdecznie polecam.
Każda branża, zarówno wykonawstwo tudzież handel, napotyka trudności. W żadnej branży nie jest łatwo ale za każdym razem liczy się podejście do człowieka i sposobu prowadzenia firmy.
Smutne że Pracodawca nie widzi wad w swoim zachowaniu i traci kolejnych pracowników - dobrych pracowników.

Byłem jedną z osób, które w tym czasie odeszły. Nikt mnie nie zwolnił, po prostu poprzednia firma zadzwoniła i dała lepszą kasę. Ale chcę napisać jedno - to jest normalne, że jak firma bierze kontrakt, to zatrudnia do niego 20 i więcej projektantów, a jak kontrakt się kończy to kończy z nimi współpracę, zostawiając sobie tylko kluczowych ludzi. Jak się wybrało zawód projektanta, to trzeba się z tym pogodzić, a nie mieć pretensje i hejtować. Jak Imtech poległ na Warsaw Adventure, to zwolnił niemal wszystkich, a potem jak pozyskał nowe kontrakty to wyciągnął z Ekoprojekt wiele dobrych osób. To właśnie wtedy odeszło te niby 20 osób, bo faktycznie odeszło 2 razy mniej. Ekoprojekt nas nie zatrzymywał, bo w tym samym momencie odpadł mu temat hotelu nad morzem. jak ktoś jest obrażony, że go zwalniają po 1,5 roku, to najlepiej niech założy własną działalność, wtedy nikt go nie zwolni ;)

Jedno jest pewne, niezależnie od tego czy ktoś z nas skończył współpracę z Eko obrażony, bo go zwolnili, a po wpisach widzę, że większość należy do tego grona ;) czy też samemu zdecydowało odejść, jak ja. Pewne jest, że można było się tam nauczyć bardzo dużo. Stawiają na szkolenia, pozwalają realizować tematy kompleksowo, na prawdę przekazują wiedzę, mają wszystko dobrze poukładane, procedury, przodki itd. Ci którzy zdecydowali się odejść, to najczęściej po prostu poczuli się tak mocni na rynku pracy ze swoją wiedzą, że uznali że dadzą radę sami poprowadzić firmę. Generalnie przejście przez Eko otwiera dużo możliwości. W korporacjach można być przez naście lat trybikiem w maszynie i robić tylko jedną rzecz i niczego się nie nauczyć. W mikro firmach nie ma z kolei od kogo się uczyć. Eko jest takie pośrednie, moim zdaniem optymalne do nauki.

Tylko od kogo tam się można czegoś nauczyć? Pracowałem tam i wiem jak ta Firma działa. Ludzi od których można się czegoś nauczyć tam po prostu nie ma albo już nie ma. Pracowników z ponad 20 letnim doświadczeniem tam po prostu nie ma (a tak mają napisane na stronie internetowej). Nie sądzę żebym był obrażony na Firmę EkoProjekt, ale pracy tam nikomu nie polecam.

Faktycznie były osoby, które nie były kształcone, bo nie miały drygu do projektowania. Pamiętam takich, którzy zaczynali od kserowania i kończyli na kserowaniu ale na własne życzenie. Jednak te osoby, które miały predyspozycje, to bardzo szybko były uczone i usamodzielniane. Ja nauczyłem się tam dużo i mam po prostu inne zdanie ale OK, każdy ma swój punkt widzenia.

dobrze, że ktoś napisał że w przeciągu 1,5 roku przewinęło tam się około 20 osób ...teraz wiem, że to nie ze mną było coś nie tak, że tak krótko tam pracowałem

Jak czytam ze w Eko mozna bylo sie czegos nauczyc to zadaje sobie pytanie kto te komentarze pisze. Pracowalem w Eko dluzszy czas i jesli chodzi o nauke to samemu trzeba bylo sie uczyc. A dlaczego? Dlatego ze nie mial kto uczyc tak naprawde. Doswiadczeni projektanci juz dawno odeszli. A jesli chodzi o szkolenia? Hmmm... to tez jest mit. Duzo sie tam pozmienialo i to niestety na gorsze...odradzam prace w Eko.

Nie polecam nikomu pracy w tej firmie. Zgadzam się ze wszystkimi negatywnymi komentarzami zawartymi na tym forum. Omijajcie tą firmę szerokim łukiem.

Cytuję fake comment "W korporacjach można być przez naście lat trybikiem w maszynie i robić tylko jedną rzecz i niczego się nie nauczyć. W mikro firmach nie ma z kolei od kogo się uczyć. Eko jest takie pośrednie, moim zdaniem optymalne do nauki.".
Kto to napisał pytam, Pan Piotr czy Pani Moniczka? Fake comments? Nieładnie pracownicy Ekoprojektu.
Powiem jedno, w firmie nie ma się od kogo uczyć, firma nie stawia na rozwój pracowników ponieważ zmienia ich jak rękawiczki i jest źle zarządzana. Ci zwolnieni pracownicy często sami nie wiedzieli co było przyczyną ich zwolnienia. Mam wrażenie, że wszystkie pozytywne komentarze zostały napisane przez właścicieli Ekoprojektu a nie ich byłych pracowników bo jak wiem wszyscy mają podobne zdanie -NIGDY WIĘCEJ PRACY W TAKICH WARUNKACH.
Jestem osobą która sama odeszła z ekoprojektu a dzięki temu wiem czym jest praca za uczciwe wynagrodzenie, rozwój poprzez szkolenia, praca w fajnej atmosferze i zmotywowanym zespole. Ekoprojekt szczerze odradzam.

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.