273
274
276
226
Strefa ekspertów HVACR

Ogrzewanie INFRARED Ponoć źródło ciepła przyszłości

Ogrzewanie na podczerwień
w zeszłym roku załorzyłam panele a firmy www.eco-vita.pl
pełen profesjonalizm szybko sprawnie i konkretnie dom miałam po remoncie ,zrobili to naprwdę czysto i estetycznie , panele są gładkie bardzo mi na tym zalerzało ponieważ łatwo je wyczyścić Firma godna polecenia

Ogrzewanie na podczerwień
w zeszłym roku załorzyłam panele a firmy www.eco-vita.pl
pełen profesjonalizm szybko sprawnie i konkretnie dom miałam po remoncie ,zrobili to naprwdę czysto i estetycznie , panele są gładkie bardzo mi na tym zalerzało ponieważ łatwo je wyczyścić Firma godna polecenia

Paneli na podczerwień jest wiele i mało jednocześnie. Z moich obserwacji większość firm handluje chińszczyzną w wykonaniu infrapower, często pod swoimi markami (greenie, gor-dex, infradel, sunswiss - ten ostatni już splajtował) Grzejniczki niestety mocno awaryjne,) w Europie mają tylko magazyny - bez możliwości naprawy (tylko wymiana). Iny typ popularny to czeskie grzejniki w pełnej metalowej obudowie, pokryte piaskiem i malowane (ecosun, eco partner). Największą zaletą jest prostota (tylko mata grzewcza, więc tylko ona może się zepsuć, da się wymienić). Niestety wydajność i wygląd nie zachwycają. Moim zdaniem, jeśli się uda kupić w dobrej cenie 500-600 zł za 600W to można brać.
Pozostaje jeszcze półka premium (house innovation, redwell) dostępne w wielu wersjach, produkowane w Polsce więc z serwisem nie ma problemu, no ale cena odpowiednio wyższa. Testowałem też grzejniki austriackie "ceramiczne", ale wieloktortnie wyższa cena nie przekłada się na lepsze grzanie. Ja już swoje ogrzewanie wybrałem. Celowo nie ppiszę jakie, bo ceny na rynku mocno się zmieniają, niektóre małe firemki się zamykają, nowe powstają. Obecnie chyba każda licząca się firma udostępnia grzejniki do testów, więc można sobie porównać i ewentualne efekty odnieść do proponowanej ceny.

Ja natomiast kupiłem grzejniki firmy Vega-Heizungen.
Zdecydowałem się na obrazy ceramiczne, wykonanie świetne jedyny minus to cena.Ale warto było bo po 3 latach eksploatracjii są jak nowe.

Za 500 - 600 zl niestety dobrego grzejnika nie kupisz , chyba że jakiś Azjatycki
ale to straszne badziewie.
Myślę że cena w granicach 1200- 1400zł za panel o mocy 1000W warta jest zastanowienia

u nas super się sprawdzają panele infrared polskiej marki Oxyly, ekologiczne bardzo dobre ogrzewania

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.