273
274
269
226
Strefa ekspertów HVACR

ogrzanie magazynu

Za malo wiedzy na temat promienników pisze Pan kompletne bzdury , ktore wynikają z pana niewiedzy pozdrawiam

A czy nie prościej podwiesić sufit i przenieść na niższą wysokość posiadane nagrzewnice??

...lub folie grzewcze...

? i Wentylek: Ostatni rzeczywiście coraz poważniej myślimy o obniżeniu sufitu, pomimo, że nie ma oficjalnej zgody "konserwatora zbytków" Chcemy pomyśleć tak, żeby nie łączył się trwale ze słupami podtrzymującymi konstrukcję dachu. Wentylku poproszę o jakieś dane na temat folii grzewczych (koszt, miejsce montażu, wytrzymałość).
Co do mojej wiedzy, to rzeczywiście na temat ogrzewania i wentylacji mogę się wiele nauczyć. Teraz jestem pewny, że są to nagrzewnice (typ. Halny 15 kW).

Witam,
mamy w ofercie wentylatory sufitowe dla hal przemysłowych.
Spychają ciepłe powietrze w okresach grzewczych ku dołowi tym samym oszczędza się na kosztach ogrzewania.
Zapraszam na www.wentylatory.niemieckie.pl
Pozdrawiam
wk

Folie sufitowego ogrzewania b.fajna rzeczb

A może warto pomyśleć o mieszaczach powietrza. Jest to chyba najtańsze rozwiązanie.

Ponieważ nie jest to wbrew pozorom prosty i łatwy temat radzę Ci skontaktować się z PROJEKTANTEM inst. wentylacyjnych i z nim, na podstawie wizji lokalnej, dokumentacji i Twoich oczekiwań opracować dalszy plan postępowania. Najczęściej diabeł tkwi w szczegółach, a forumowicze, absolutnie nie ujmując ich dobrym chęciom, bez szczegółowej wiedzy nie są i nie będą w stanie w sposób właściwy pomóc Ci w tym akuat zagadnieniu.
Pozdrawiam!

trzeba zamontować wentylatory wiatrakowe które wprowadzą w ruch powietrze i zciągną nagrzane powietrze zpod sufitu.

wie ktos jaka temperatura powina być na magazynie zimą a jaka latem w magazynie którym skłauje się konfekcje

A może warto pomyśleć o mieszaczach powietrza. Jest to chyba najtańsze rozwiązanie.
Sorry ale jak widzę słowo "mieszacze" to mi się przewraca coś w żołądku :)
Przecież praktycznie od pierwszego postu mowa jest o DESTRYFIKATORACH.
Dla mnie temat wyczerpany. Na rynku jest pełno takich urządzeń. Co za problem wysłać kilka zapytań ofertowych ?

trzeba zamontować wentylatory wiatrakowe które wprowadzą w ruch powietrze i zciągną nagrzane powietrze zpod sufitu.
Bardzo mądra uwaga.
Tylko, że od początku o tym jest mowa (no może poza jakimiś dziwnymi uwagami o rekuperatorach których zainteresowany nie potrzebuje :) ).
PS. Czy "wentylatory wiatrakowe" to takie jak w wiatrakach w Holandii ????? :)

Witam,
znalazłam Pana wypowiedź na forum z 2005 roku odnośnie promienników eleketrycznych.Mam pytanie jakiej firmy, jakiego typu i na jakiej wysokości ma pan zainstalowane promienniki w magazynie (8x15kW).Czy są to promienniki wysokotemperaturowe?.
W przypadku promienników nie pwinno być takiej różnicy temperatur między górną o dolną częścią hali.
Pozdrawiam
Cracow Consulting Company www.ccc.pl - promienniki elektryczne

Widziałem kiedyś wizualizacje problemu ogrzewania wysokich hal oraz efekt modyfikacji rozkładu temperatur przy pomocy zmian rozkładu źródeł ciepła, zastosowania wentylatorów pchających powietrze w dół itp. Wszystko to można przewidzieć wcześniej, zanim wyda się pieniądze na zmiane niekorzystnej sytuacji. Po to właśnie to robią. To niezmiernie rzadkie (bo drogie?) oprogramowanie wykorzystuje firma, która ma nazwę GLA Engineering
w Sz-nie.
Może jeszcze to robią?

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.